Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elindul a szülés milyen...

Ha elindul a szülés milyen esetben kell mentőt hívni? Ha elmegy a nyákdugó akkor már kell készülődni?

Figyelt kérdés
Úgy tudom vannak esetek,ha a magzatvíz elmegy rögtön le kell feküdni,és mentőt hívni.illetve van olyan is,hogy a nyákdugó elmegy,de csak két nap múlva szül az ember

2012. nov. 9. 13:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

èn németországban élek, itt a dokim azt mondta akkor kell fekve menni a korházba ha nincs befordulva a baba és elfolyik a magzatvíz, ekkor elöfordulhat hogy kicsúszik a köldökzsinór, de ha már befordult akkor lehet ülni.


mentöt akkor kell hívni, ha nagyon erös sürü 3 perces fájásaid lesznek pillantaok alatt, és már nyomnod is kell. (elöfordulhat)

vagy ha nagyon erösen ömlik belöled a vér.

vagy ha annyira rosszul érzed magad hogy képtelen lennél autózni.


korházba akkor kell menni, ha rendszeres 10-3 perces fájásaid vannak. hogy 10 vagy 3 percesnél mész be azt neked kell eldönteni mennyire messze laktok a korháztól, mennyire érzed rosszul magad, vagy nem biztonságban. nekem pl 10 perces fájásaim egyik gyereknél sem voltak, rögtön 5 percesekkel kezdtem.

ha vérzel, barnázni lehet már elötte, az nem gond, az csak a méhszáj nyilása miatt van de rendes vérzésnél menni kell.

ha elfolyt a magzatvíz lehet készülödni és bemenni.


nyákdugó után akár több hét is eltelhet és sok nönek nincs is nyákdugó. én 1 anyukát ismerek aki reggel talált egy gumiszerü valamit a bugyiján, majd vissza feküdt és abban a pillanatban elfolyt a magzatvíz, de 12 órát vajúdott még.

2012. nov. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Én már olyat is hallottam,hogy szülés előtt 2 héttel már elment a nyákdugó.Azt mondják,hogy a nyákdugóval nem kell foglalkozni,ezért szerintem nem kell mentőt hívni.Ha viszont jönnek a jósló fájások,és egyre rendezettebbek a fájások,egyre pontosabban jönnek(pl a 10 perces 10 percenként) akkor irány a kórház.Én így hallottam.Első babát várom.
2012. nov. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%
Én nem mernék várni 3 perces fájásokig, még a végén a lépcsőházban szülnék meg, vagy a mentőben.
2012. nov. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyákdugóval nem kell foglalkozni. Van aki észre sem veszi a távozását. Én meg csak utána 3 héttel szültem.

Akkor kell mentőt hívni, ha nincs aki bevigyen és rendszeresek már a fájásaid vagy folyik a magzatvized. De ezekben az esetekben kocsival is bemehettek. Viszont ha vérzel, vagy úgy érzed máris nyomnod kell, akkor egyből mentő.

2012. nov. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

miert kene mentot hivni az elsovel akar 2 teljes napig is vajudhatsz akar gyalog is beersz a korhazba.

Mento kell'ha erossen tobb mint egy betetnyit verzel ill jon a baba erzed a tolofajasokat.Minden mas esetben nyugodtan lassan keszulodj a korhazba sajat autoval esetleg szomszed vihet be. nem kell esz nelkul rohanni a mento a betegeknek valo Szules nem betegseg termeszetes folyamat.

ha lehet amig csak tudsz otthon vajudj sokkal jobban jarsz.csak akkkor indulj ha a fajasok 3 percesek es mar nem tudod elviselni oket meg akkor is boven idoben vagy.

Ha a magzatviz elfolyik semmi panik ha ababa feje lefele van az elzarja a mehszajat semmi nem eshet ki. A terhesgondozson minden alkalommal ellenorzik benn van e a baba feje ha nincs kulon utasitasokat kapsz.NYugi szules normalis elettani dolog nem valami szornyu veszelyes mutatvany Bizz a testedbe es minden rendben lessz

2012. nov. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Dokim azt mondta,akkor menjek a kórházba,ha:

-Vérzek

-Elfolyt,szivárog a magzatvíz(ha vannak fájások ha nem,mert nagy a fertőzés veszély)-->hát nekem ez lett,nem feküdtem le,letusoltam gyorsan,és vitt a párom

-Valamint ha 5 perces,rendszeres fájásaim vannak

Nyákdugóval tényleg nem kell törődni,én pl nem is találkoztam vele.

2012. nov. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
92%

5-ös válaszoló jó nagy hülyeséget írt...


Mert szerinted minden embernek van saját autója, vagy jóban van a szomszédjával akinek szintén van autója?


Nekünk pl. nincs autónk, a szomszédaink mind nyugdíjasok, taxira sincs pénzünk, így evidens, hogy mentőt fogok hívni.


A mentő kell a betegeknek?

Hát persze, de úgysem rohamkocsit küldenek hozzám, hiszen a központos tudja mi a helyzet és okosan osztályozza a hívásokat, a megfelelő helyre megfelelő kocsit küld.

És amíg az utcán fekvő alkoholittas cigányt beviszi a mentő, addig én, aki fizeti a TB-t, nem fogok szégyenkezni, amiért a kisbabám születését első percektől kezdve biztos kezekben akarom tudni és mentőt hívok.

Szerintem ez egyáltalán nem indokolatlan hívás!

2012. nov. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ja, ráadásul a terhesgondozáson egyáltalán NEM ellenőrzik, hogy bent van-e a baba feje!

Engem pl. a doki sem lát, csak az asszisztensnőt látom az ajtóban, míg beadom a kiskönyvet.

2012. nov. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
van autónk,de gyalog megyünk,ha minden jól megy,mert a kórház egy utcával van távolabb. a szomszédot nem kérném meg,egyikkel sincs olyan viszony,bár lehet mire legyaloglok a 4.ről történik vmi,amihez kellenek...
2012. nov. 9. 21:45
 10/16 anonim ***** válasza:
79%
Kedves 5-ös válaszoló.Már hogy a büdös francba ne kellene hívni mentőt a szülési fájdalomhoz??Már a 10 perces fájásoknál is mentőt kell hívni..ja és csak úgy közölném veled(mivel a párom mentős),hogy kék fénnyel viszik be a kismamákat szülni,és teljesen mindegy,hogy az a kismama vérzik-e,vagy sem,elfolyt-e a magzatvize vagy sem,10 perces vagy 3 perces fájásai vannak-e vagy sem.Már a jósló fájásoknál is kék fénnyel viszik be a kismamát a szülészetre!!Azért a 3 perces fájásoknál pedig már nem csak betegszállítót küldenek,hanem esetkocsit,amiben vannak olyan műszerek,hogy meg is szülhet a kismama a mentőkocsiban.Olyan de olyan hülyeségeket tudtok írni,hogy el sem hiszem..olvasok itt olyan hülyeségeket,hogy eldobom az agyam!!
2012. nov. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!