Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a szülés normális ütemben...

Ha a szülés normális ütemben zajlik, miért kell burkot repeszteni? Nem jó ha a baba feje szakítja fel? Nem rossz neki "szárazon"?

Figyelt kérdés
2012. nov. 12. 13:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én szerintem a baba feje nem tudja megrepeszteni,de fene tudja.Nekem méhlazítót adtak és repesztettek is.De olajoznak egyébként,a fejét is meg neked ott lenn,hogy ne szakadj.A babának meg sajnos így is-úgy is fáj...
2012. nov. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Gyorsabb, ha burkot repesztenek, erősödnek a fájások. Persze mindig a természetes út a legjobb. De nekem pl azért kellett mert már kakis volt a víz.
2012. nov. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

nem a baba feje repeszti meg, hanem egy erős fájástól reped meg...

és tényleg utána gyorsabb lesz a szülés viszont fájdalmasabb is !!!!!

2012. nov. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Nekem azt mondták, hogy a magzatvíz a burokrepesztés után is termelődik, nem marad teljesen szárazon...

Ezért van például az, hogy akinek elfolyik a vize, annak folyamatosan csordogál utána is....

2012. nov. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én úgy olvastam, hogy akinél elfolyik a magzatvíz, valójában nem az összes folyik el, hanem csak az elővíz nevű része, ami a baba feje előtt volt, utána a feje nagyjából eldugaszolja az utat, ezután csak lassan csordogál, nem marad ott szárazon (persze utána már meg kell szülni, mert előbb-útobb azért tényleg elszivárog.) Jó , ha beavatkozás nélkül mennek a dolgok, de azt hiszem, hogy van olyan akinél nem reped meg és így burokban születik. Őket régen szerencsésnek tartotta a babona, de valójában állítólag egyaltálan nem jó, ha így történik
2012. nov. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz száraz a baba, mivel a magzatvíz folyamatosan termelődik. Orvostól hallottam, hogy azért repesztenek burkot, mert ha esetleg nem reped meg, és a baba úgy akar megszületni, az idő előtti lepényleváláshoz (mivel ugye húzná magával a teljes berendezést), és így a baba halálához is vezethet. Ezért mondták régen, hogy nagyon szerencsés, aki burokban született-és megmaradt.
2012. nov. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A vajúdásom 17. órájában repesztettek burkot, ekkora már nagyon kimerült voltam és nagyon fájt minden. Nem akartak tovább várni, míg magától megreped.
2012. nov. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

nekem nem tudtak burkot repeszteni :)

annyira ráfeküdt a feje a lepényre, hogy nem sikerült és örülök neki :)

az első tolós fájásnál mikor felültem, elfolyt a víz, majd jött a babám... :)

2012. nov. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha normál ütemen zajlik, akkor megreped magától.

A elsőnél magától megrepedt, 4 órára rá született meg a lányom. Folyamatosan folyt a magzatvíz.

A másodiknál nem repedt meg, 4 ujjnyira voltam nyitva (spontán tágulás volt, nem kaptam oxitocint), amikor burkot repesztettek. Várt a doki, amíg lehetett. Utána meg is született a másik lányom.

2012. nov. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 eszterke4 ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező és Mindenki!


Nem jó, ha beleavatkoznak a szülés normális menetébe. Burkot repeszteni általában azért szoktak, mert gyorsítani akarják a szülés menetét. Van egy tankönyvi adatuk arról, hogy a szülésnek milyen ütemben kell haladnia, és ha ez alapján tekintik elérkezettnek az időt a burokrepesztésre, akkor az nem jó, mert egy szülésnek nem attól normális a menete, hogy úgy halad, ahogy a tankönyvben le van írva. Minden szülés más, és minden fölösleges beavatkozás káros, főleg azok, amiket rutinszerűen végeznek, és sajnos sok ilyen van a vajúdás és a szülés alatt, után is. Ezeket persze a kórházban mindig megmagyarázzák és úgy adják elő, mintha indokolt lenne, még akkor is, ha nem az, mert ők így tanulták.(Pl. borotválás, beöntés, evés-ivás tiltása, WC-re menés tiltása, sétálgatás vagy egyéb mozgás tiltása, bizonyos szülő pózba kényszerítés, burokrepesztés, korai vagy szügségtelen gátmetszés, oxitocin adása szülés előtt-alatt, de még nem a vége felé, katéterezés. Most ennyi jut eszembe, de biztos van több és akor még a babával kapcsolatos dolgokról nem is beszéltem.) A fölösleges beavatkozásoktól annyira megváltozhat a szülés menete (pl. elhúzódik), hogy még császár is lehet a vége, mert mondjuk elfogy az anya ereje a végére, vagy ami a barátnőmmel történt: nagyon jól haladó szülésnél csak azért repesztett burkot a doktornő, hogy még jobban haladjon, ehhez képest a baba onnantól kezdve nem jött előrébb és a barátnőmnek olyan elviselhetetlen fájásai lettek, hogy 2 óra múlva már könyörgött, hogy császározzák meg, ami a végén úgy is lett. Nem tudhatjuk, mi lett volna ha nem repesztenek burkot, de az biztos, hogy az ő esetében erre a beavatkozásra akkor nem volt szükség. Ha pedig valamire nincs szükség, akkor nem kell csinálni, csak akkor és annyira szabad beavatkozni, amennyire tényleg szükséges. Aki a természetes szülést részesíti előnyben, jobb, ha megkérdezi, hogy mit csinálnak rutinszerűen a kórházban, ill. az ő orvosa, szülésznője hogy áll a dolgokhoz, és ha a szülő nő valamit nem szeretne, akkor jó, ha előre megbeszéli, hogy azt ő szülés alatt nem szeretné. Ha rosszul reagálnak, az már intő jel. Remélhetőleg nem hazudnak, mert az elég durva, ha szülés közben szembesül az ember azzal, hogy mégsem úgy történnek a dolgok, ahogy azt előre megbeszélték. Mindig a természetes út a legjobb és a legbiztonságosabb, életveszély esetén más a helyzet, de az ritkán van, ill. sokszor pont a beavatkozások miatt alakul ki. Ezért van, hogy Magyarországon nagyon magas a császármetszések száma. A WHO szerint kb. 10% lenne indokolt, nálunk kb. 30%, van olyan intézmény, ahol még magasabb.

2012. nov. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!