Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A lakóhelyhez tartozó kórházon...

A lakóhelyhez tartozó kórházon kívül is lehet szülni, úgy hogy nincs fogadott dokim?

Figyelt kérdés
25 hetes terhes vagyok. Heves megyében élek, de nem itt szeretnék szülni! Kerepestarcsán gondolkodtam, mivel arról a kórházról jókat lehet hallani! Olyan dokihoz járok magán úton aki ott dolgozik, de mivel nagyon sokat kér nem szeretném felfogadni, így nem tudom, hogy ott Kerepesen fogadott doki nélkül ellátnának-e!
2009. aug. 13. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Sunnyogós megoldás:

Egyszerűen abba kh-ba menj be mikor megindul a szülés. Mondd azt, hogy rokonlátogatóban vagytok, és már nem mertetek elindulni haza, ez volt a legközelebbi kh...

Nem fognak hazaküldeni, ha tényleg eljött az időtök és nem csak "vaklárma".

Sokan csinálják így, ha a körzeti kh-tól félnek.

2009. aug. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hát, szerintem nem :( esetleg keress ott egy szülésznőt, az olcsóbb, és mégis lesz valaki, aki révén ott szülhetsz
2009. aug. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez vicces picit, én pont Tarcsát akarom elkerülni, méghozzá a fent említett módon, amolyan sunnyogósan. Csak kicsit félek attól is, nem szemétség elvenni mástól a helyet esetleg?
2009. aug. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok,én is kihagyom majd Tarcsát a 2.babónál februárban. Mégpedig a fenti módon... a lányom anno 3 óra alatt meglett (természetes úton), úgyhogy ha majd most beindul, engem már nem fognak ide-oda küldözgetni, az tuti!

Szerintem nem "mástól veszem el a helyet". Ugyanúgy fizettem az eü-hozzájárulást, mint akárki más, és felháborítónak tartom, hogy nem választhatom meg INGYEN, hogy hol akarok szülni, csak ha horror-összegért ott fogadok dokit!

Az a rendszer hibája, hogy más színvonalú ellátás van kórházanként, ha mindenhol egyformán jó lenne, akkor nyilván nem óhajtanám elkerülni a körzeti kh-at. :S

2009. aug. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Szülésnőt szeretnénk fogadni, de nincs 100.000 Ft-unk dokira! Bár nem tudom, hogy egy szülésznő mennyit kér! Én is felháborítónak tartom, hogy nem lehet bárhol szülni, amikor évek óta fizetem az egészségügyi hozzájárulást! Sajna szerintem az itteni kórházakban még gázabb a helyzet, mint a tarcsaiban! Illetve ez esik még aránylag közel hozzánk!
2009. aug. 14. 10:40
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha beindul a szülés, mindenhol el kell hogy lássanak. Biztos nem fognak átküldeni egy másik kórházba, mikor már fájásaid vannak.
2009. aug. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!