Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hol lehet szülni a kórházon...

Hol lehet szülni a kórházon kívül?

Figyelt kérdés

Halottam, hogy léteznek már bizonyos szülőotthonok, ahol csak szülő nőkkel foglalkoznak, külön szobákban elhelyezve, baba-mama központúan, és nem betegségnek tevkintve a terhességet!

Tud ilyenről valaki Magyarországon?

Ha igen hol található és mennyibe kerül?

Kerestem a neten, de még nem találtam ilyesmit!

Köszi


2007. júl. 27. 14:09
 1/2 anonim válasza:
100%
Én még nem hallottam ilyenről....de azt tudom, hogy az otthon szülést tiltja a törvény egészségügyi okok és a baba védlme miatt.Ápoló vagyok és azt biztosra mondhatom, hogy egy otthon szülés bábával nagyon veszélyes is lehet...akármilyen komplikáció esetén nem megfelelő műszerek nélkül akár tragédia is történhet.Egyetlen orvos volt magyarországon, aki otthonszüléseket vállalt de őt már kizárta a magyar orvosi kamara...tehát papíron már nem orvos...Sok kórház baba-mama központú és vannak alternatív szülőszobák, ami olyan mintha otthon egy szobában szülnél.És nem mindenhol tekintik ezt betegségnek vannak rendes helyek is...szóval ha megfogadod a tanácsom keresel egy ilyesfajta kórházat és biztonségban világrahozod a babádat.Hja igen és az a baj még az otthonszüléssel, hogy ugye a kórházban dokumentálják a dolgokat...otthonszülés után bemész nem biztos, hogy lesz olyan orvos, aki így a nevét adja majd a dolgokhoz, hogy a papírokat sikerüljön elvégezni...hiszen ha utána bármilyen komplikáció fellép már azt az orvost veszik elő....ő pedig ezt nem fogja vállalni!!
2007. júl. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
68%

Ha kérhetlek ne szülj otthon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Soha nem tudod mi lesz a babáddal vagy veled ami a korházban csak apro rutin otthon pedig tragédia lehet.!!

2007. nov. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!