Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha "nagyfejű" babátok volt a...

Ha "nagyfejű" babátok volt a BDP alapján, meg tudtátok szülni természetesen? Ha 38 hetesen 100-as BDP-t mértek azt meg lehet még szülni, vagy császár lesz?

Figyelt kérdés
2012. nov. 14. 07:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Én ezt még nem feltétlenül nevezném nagynak! Én is minden UH után megnézem ezeket az adatokat a 38.héten 93 mm +/+6mm az átlag,vagyis 99,az csak 1mm-rel nagyobb,mint az átlag. De azért nem értem ezeket az oldalakat,mert...(én a 37.héten voltam UH-n akkor a BPD 92,8mm volt) egyik-másik oldalon néhány mm eltérés van,tehát nem is egységes. De a legtöbb oldalon 92mm volt a 37.hétre.Most én ebbe a kalkulátorba írtam be a 92-t,pedig a 92,8 már 93ra kellene kerekíteni,mindegy és mégis 38 hetet dob ki...

[link]

szóval szerintem nem emiatt lesz császár,de én még csak ma töltöttem a 38.hetet,szóval még nem bújt ki!

de ne aggódj!

2012. nov. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!:) Elvileg én is ma töltöttem a 38at,csak az orvos mondta hogy nem biztos hogy meg fogom tudni szülni.
2012. nov. 14. 09:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem 37 hetesen mértek 102-t bpd-re, de szóba sem került a dokim részéről a császár. Pontosabban én rákérdeztem, hogy ugye emiatt nem kell császározni? A dokim azt mondta, csak rajtam múlik (nyilván csak élesben derül ki, hogy megy-e a természetes szülés). Végül 38+4-re született a babám természetes úton (gátmetszés azért volt), röpke 3 óra alatt. Sztem könnyű és gyors szülés volt (1. babám). Ja, és teljesen átlagos körmérettel született (33cm). Lehet, a Te babádnak is csak kerekebb picit a buksija, ami nem azt jelenti, hogy nagyobb is, csak a bpd-je nagyobb. .
2012. nov. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 36 hetesen volt 98 a BPD, az volt az utolsó UH. Természetesen szültem, fel sem merült a császár. A fejkörfogata 36 cm volt születéskor.
2012. nov. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az utolsó Uh-on 97.4 mm es volt a BPD. Majdnem császáros lettem, mivel a manó feje alig akart kiférni, pedig nem vagyok egy nádszál alkatú kis termetű nő. Végül 3 órás kitolási szak után természetes úton született meg a kisfiam 38 cm fejkörfogattal.

Császáros még lehetsz sajnos, de ez majd szülés előtt vagy alatt kiderül.

Könnyű szülést kívánok!

2012. nov. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Remélem természetes lesz,fosok a császártól nagyon.Lehet hogy kerek a feje,nekem is az XD
2012. nov. 14. 21:29
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezek a mérések nem is pontosak.37. héten kicsinek mérték.40+2-re született végül császárral.4 óra tolófájás után vittek a műtőbe,mert nem fért ki a babám :) A doki csodálkozott is hogy mérték el ennyire,mert 4kg-val és 36-os fejjel született a babám és átlagosnak mérték.

Nekem eszembe sem jutott a császár,de amikor megkaptam műtét előtt az érzéstelenítőt már örültem neki,mert megszűnt a szenvedés :)

2012. nov. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!