Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tippek szülésmegindításhoz?...

Tippek szülésmegindításhoz? Zárt méhszájjal van esély a természetesen beinduló szülésre 39. hét után? Fenyegetnek a császárral, de elkerülném, mert mindketten jól vagyunk amúgy. Minden tipp érdekel, ami közelebb visz a vajúdáshoz.

Figyelt kérdés
Bábakoktél? Bármi egyéb? Nincs szülésznőm, se orvosom, így nincs kitől tanácsot kérnem.

#bábakoktél #szülés megindítása #császár helyett természetes szülés
2012. szept. 18. 13:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért akarják a császárt? 40+4-en délben 3000-es méhszáj, baba magasan, semmi jele a szülésnek. Este 10.50-re megszületett a baba.


Nem kell praktika, mert azok csak akkor hatnak, ha a baba amúgy is jönni akar. Ne aggódj, nem kell mindenkinek nyílnia, a normális az, ha egészen a szülésig zárt vagy.

2012. szept. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Jaj, köszi, ez már önmagában megnyugtató :-) Én sem értem, semmi bajunk szerencsére, mindketten jól vagyunk, de minden nap a ctg egy tortúra, nem akarnak hazaengedni, mert minek húzni szerintük az időt, ha zárt méhszájjal úgysem fogok tudni szülni...De én is úgy gondolom, hogy majd jön, ha itt az idő, és akkor majd szépen kinyílik, aminek ki kell. Csak minden nap ez a fenyegetés, már felment a vérnyomásom is, pedig sosem volt magas.
2012. szept. 18. 13:48
 3/12 anonim ***** válasza:

császártól alapból ne félj,max ha túlhordod akkor megindítják-oxitocin,tágítás,ha úgy sem sikerül 12 óra vajúdás után akkor császároznak.


sok szex,málnalevél tea, és masszírozd a mutató és hüvelykújj közötti részt-akupresszúrás pont,olvass neten utána!

2012. szept. 18. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én sem értem a császáros fenyegetést...

Egy normál terhesség 40 hétig zárt méhszájjal zajlik,és csak a 40.hét után kellene,hogy egyáltalán történjen valami.A szülés akkor indul be,amikor a baba szervezete elkezd egy bizonyos fehérjét kibocsájtani,(ez azt jelenti,hogy fejlett és érett a tüdeje)ami beindítja a szülés folyamatát.Ha betöltötted a 41.hetet!!!AKKOR próbálkozz te magadtól.És,hogy a kérdésedre is válaszoljak,az ondó tartalmaz még olyan anyagot,ami összehúzódásra ingereli a méhet.Tehát egy kiadós szeretkezés vagy kettő;P segíthet.

3.gyermekét váró kismama.

2012. szept. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Péntek délben még teljesen zárt voltam, vasárnap délben megvolt a baba, magától indult be, természetes szülés volt, nekünk már a 40. hét volt. A dokim azt mondta, ha 1 hét túlhordás után sem indul be megindítják oxitocinnal, de császárról szó sem esett! Nekünk azt javasoltàk éljünk házaséletet, attól beindulhat, de nekünk nem használt.
2012. szept. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A szex nálunk se nagyon használ sajnos, az igazság az, hogy nekem már elég kényelmetlen mostanra, és így a férjemnek se az igazi, szóval elmarad a hatás... A málnalevélteát nem próbáltam, valahogy teljesen elfelejtkeztem róla, pedig van is itthon, kaptam egy baráttól. Van értelme még most elkezdeni inni?
2012. szept. 18. 14:06
 7/12 anonim ***** válasza:
Ezek nem normálisak.A méhszájad bármikor elkezdhet nyílni.Nekem nem volt egészen egy ujjnyira nyitva,amikor elfolyt a magzatvíz,40+4 hetesen.
2012. szept. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%
Igen van:)és simogasd a pocit napestig.A lépcsőzés nem használ legfeljebb bedurran a vádlid.Egyébként vágd magad kutyapózba és mond meg a férjednek,ha elkezdte fejezze is be!:DD
2012. szept. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

VAn egy kis összevisszaság itt.

A férjed spermája prosztaglandint (hormon) tartalmaz, ennek méhszájpuhító hatása van, ilyen hormont tartalmaz a szülésindító zselé vagy kapszula, amit indításkor felhelyeznek. De! Ha még nem áll készen a jövevény, akkor ez nem használ semmit, mint ahogy az összes praktika sem.

Szóval nem haszontalan, ha szerelmeskedtek úgy, hogy csak a férjednek jó. Ha Neked is jó, akkor a felszabaduló oxitocin hatására méhösszehúzódásaid lesznek, de a szülést nem indítja be az sem, ha még nem jött el az idő.


Én a harmadik babával megittam a bábakoktélt is, a betöltött 41. héten, mert nem akartam befeküdni szülés előtt, a saját orvosom javasolta ezt, de ez is csak erős rendszertelen fájásokat produkált, olyan 3 órán át, amik aztán leálltak.

Fontod tudni, hogy betöltött terminus előtt ezt TILOS, és csak orvosi felügyelet mellett lehet, mert vannak veszélyei, szóval saját szakálladra és a 39. héten semmiképp.


Nem értem én sem, hogy minek emlegetik a császárt. A méhszáj nagyon gyorsan kinyílik, ha eljön az idő.


Nekem egy ujjnyira volt nyitva a 37. héttől, és 41+6-ra szültem, aznap nyílt ki pikk-pakk.


Szex, napjában többször, ha lehet, más ötletem nincs, orvosom szerint bármilyen praktika csak az "i"-re képes feltenni a pontot, ha még az "i" sincs meg, akkor nincs mit tenni, várni kell, és ha minden a legnagyobb rendben Veled és a babával, akkor nem érdemes mesterségesen beavatkozni, a legjobb mindig a természetes indulás.


Hát kívánom, hogy sikerüljön, bár elvileg még két heted is lehetne zavartalanul...

2012. szept. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Így-így!A méhszáj nagyon gyorsan ki tud nyílni.

Nekem így történt: Este 7órakkor volt az első vizsgálat 1 ujjnyi méhszáj,8kor már 3 ujjnyi volt, burokrepesztés és 10 órára meg is lett a lányom..

Mindössze 3!!óra leforgása alatt!

2012. szept. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!