Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan lehet kibirni a vajúdás...

Hogyan lehet kibirni a vajúdást? Azt hallottam hogy az a legrosszabb!

Figyelt kérdés
2009. aug. 16. 06:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
A világon millió nő kibirta,még akkor is,amikor nem adtak semmilyen érzéstelenítést a nőknek.Ez vele jár a szüléssel.Nekem 3 gyerekem van,de a szülési fájdalom sem rosszabb,mint pl. egy vese vagy epegörcs,aminek semmi "értelme",a vajúdás után pedig ott a baba.
2009. aug. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Nem könnyű, de ki lehet bírni. Van aki könnyen és gyorsan szül, s van aki nem ilyen szerencsés.

Amikor kérdezik tőlem, hogy bírtam ki. Sok mindenen mentem keresztül, pár gyereket megszültem. S kettő szülésem sajnos nem átlagos volt.

Az ikreket úgy szültem, hogy 12 órai vajúdás után meglett az első baba, majd a másodiknak előre esett a köldökzsinórja, s így rohantak császározni. Szülés után gátmetszés, császáros seb. Plusz két gyerek szoptatása. Hát ez minden vajúdásnál rosszabb, s fárasztó, de van két gyönyörű fiam!

A szülések után már az ember nem is érzi olyan vészesnek.

Egy tanácsot fogadj meg! Csak a jóra, pozitívra szabad készülni. Sokszor a negatív gondolatok hozzák a bajt!

Könnyű és gyors szülést Neked!

2009. aug. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%

Én 6 órát vajúdtam mindenféle fájdalomcsillapító és érzéstelenítő nélkűl.Első babám és 1 újjnyiról indultunk,tehát kőkemény 6 óra volt.

Nem nyőgtem nem visitoztam.

Az orvos és a szülésznő azt mondták,ritka az aki ilyen fegyelmezetten szül.

Tök egyedűl vajúdtamnem volt bent hozzátartozó - csak másik 4 kismama,akik folyamatosan jajveszékeltek pedig midegyik már szült.

Nem értettem,h mit hisztiznek.

A dokik észre se vették h én is ott vagyok :) Meghúzodtam egy sarokba:)


Szóval én azt mondom a vajúdás egy "édes" fájdalom hisz van értelme.

Én magzatvíz vizsgálaton sokkal jobban jajveszékeltem.mert annak h csövet dugdoztak fel "nem láttam értelmét".

Meg is jegyezte a doki,h nagyon félt tőlem,h milyen leszek szüléskor,ha egy magz.víz vizsgálat során olyan elviselhetetlen vagyok...


Nem kell ezt a szülés dolgot túldramatizálni!

Sajnos sok kényes és rossz emlékű kismama ennek hangot ad és csak ez marad meg az emberekben.

Negatív szüléstörténetet annyit hallottam a terhességem során,h meg se tudnám számolni.Érdekes,pozitívat EGYET SEM!

Ne aggódj,lelkiekben készűlj rá,és minden "jóakaró" tanácsát,történetét engedd el a füled mellett.

Az ilyeneket nem szabad meghallani.


Gyors és könnyű szülést kívánok Neked!!!

2009. aug. 16. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Valóban nehéz a vajúdás, de ahogy az előttem szólók is írtak, ki lehet bírni. Vannak pillanatok, mikor azt hiszed, hogy nincs tovább, de mi nők sokkal erősebbek vagyunk, mint azt gondolnánk ;) Minden esetre érdemes felkészülni a szülésre. Pl. a helyes levegővétel nagyon sokat számít, én főleg az első szülésemnél vettem nagy hasznát.


Utolsó hozzászólónak. Szülést túldramatizálni?? Azért ez nem ilyen egyszerű... Mindenki máshogy éli meg a fájdalmat. Te fegyelmezetten kibírtad, másnak meg segít, ha ordít, visít, nyög... Az első szülésemet én is szinte egy hang nélkül kibírtam, a másodikat már rosszabbul viseltem, bár akkor sem sikítoztam, de adtam némi hangot :) Lehet, hogy a következőnél te is kiabálni fogsz ;) Szóval ne ítélkezzünk mások felett.

2009. aug. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
szerintem borzasztó,de utána mikor megszületik az már nagyon jó.én az elsőnél 12órát vajúdtam a másodiknál 8at,a 3-nál 4órát,egyedül a legjobb ,én olyankor senkit nem tűrnék meg magam mellett,úgy ki lehet bírni.utána a következőnél meg már annyira féltem,hogy be se indult,úgyhogy császároztak,de az se sokkal jobb.
2009. aug. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%
Csak annyit mondanék neked a vajúdásról,h én 15 éd fél órát vajúdtam a szülőszobában, de inkább végig csinálom még 2x minthogy 1x is legyen epegörcsöm, pedig az 4 óra hosszat tartott. SZóval sztem van a vajúdásnál rosszabb, nem beszélve arról, ahogy az első válaszoló is mondta, h van értelme de egyéb görcsnek mi?
2009. aug. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
20%

Na,melyik hisztis üvőltve szülő pic...ának nem tetszett a válaszom?

Ha vki nem szenved akkor pontozzuk 0-ra,mert neki könnyű volt.

Fúúújjj,de undorítóak vagytook!


MOST PONTOZZATOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2009. aug. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%
tudod, nem azért pontoztak le kedves utolsó mert ne voltak fájdalmaid, hanem mert enyhén szólva jól lehurrogtad és leszóltad azt akinek igen is fájt és nyögött, esetleg üvöltött! nem lehet mindenkinek akkora szerencséje mint neked és ezt fel kellene neked is fognod! Nem bántásból írtam, csak sztem ezért pontoztak le, nem amiatt h te szerencsés vagy!
2009. aug. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


Hát, nekem csak az a 28 óra volt szörnyű, mialatt a ctg nem mutatott fájásokat, 3szor megjártam a kórházat, és 5 perces fájásokkal lassan nyíltam (otthon), a legvégén sem mutatott semmit a ctg, csak besűrűsödtek a fájások a burokrepesztés után és 40 percre rá kint volt a kismanóm. Kicsit elkeserítő volt, mikor azt mondták, ezek csak jóslók... de legközelebb már ez sem fog meglepni, ha így történik és nem fogok elkeseredni. A szülőszobán már boldog voltam, hogy végre felvettek és szülhetek! Akkor már 8 centire voltam nyitva...

Bnőim kérdezték, akik még nem szültek, hogy na, mennyi gyereket akarok még? Mondtam, a szülés egyáltalán nem vette el a kedvem a többi gyerek vállalásától.

2009. aug. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
83%

Nekem semmi rossz nem volt benne, pedig este kezdődött, nem aludtam sokat éjjel és este szültem.

Utólag a fényképeken látom, hogy elég rmatyul néztem ki, de nem úgy éreztem magam:-)

Úgy álltam neki, hogy tudtam ,minden fájás bizonyos ideig tart csak (40 mp) és kiszámítható időközönként jön, tehát számíthatsz rá és pihenhetsz közben.

Ne félj:-)

2009. aug. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!