Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hány perces fájások azok amik...

Hány perces fájások azok amik már igazán fájnak? Gondolom ha ráérek majd 5 percesekkel a kórházba indulni, akkor az nem vészes. Vagy a kitolás előtti időszak a legrosszabb? És mennyi ideig tart (1 óra vagy 3 óra. ) amikor elviselhetetlen már?

Figyelt kérdés
Tudom hogy egyénenként változó, de kinél hogy volt?
2011. febr. 2. 20:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más a fájdalomküszöbe, az pedig, hogy mennyi ideig tart... jó kérdés. Nekem vajúdással együtt volt 6,5 óra és bár nagyon fájt, elviselhetetlennek nem nevezném.


Ja, és én nem kaptam érzéstelenítőt.

2011. febr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

1. baba vajúdással együtt 7 óra, ebből az utolsó 2 fájt igazán (nem kértem érzéstelenítőt), de nem volt vészes

2. baba vajúdással együtt 4 óra, ebből az utolsó fél óra fájt, előtte semmi extra

Magas a fájdalomküszöböm, jól tágultam, minden szuper volt, ezért vagyok ekkora mellénnyel :)

2011. febr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem nem voltak fájások csak elfojt a magzatvíz,úgyhogy bementem a kórházba délbe, fél 7 fele kaptam oxitocint (hát az adott az érzéseknek)és este fél10-kor lett meg a fiam!

Nagyon fájt,ráírták a zárójelentésre hogy nagyon alacsony a fájdalomküszöböm!! Úgyhogy ez tényleg mindenkinél más és más!!

2011. febr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

nekem 2 órája voltak 5 percesek mikor bementünk a kórházba, de az alatt a 2 óra alatt még azért körmöt vágtam, hajat mostam, és megnéztük a barátok köztöt, szóval nem volt vészes:)

A kórházban is volt még kb 2 óra, az azért volt húzósabb, mert sűrűsödött, na meg persze rátett egy lapáttal az hogy kórházban voltunk, vizsgálgattak:)Aztán kaptam oxit, na attól nagyon durva lett!A kitolás volt nekem a legdurvább, ott kicsit szét is estem az első fájás után, aztán összeszedtem magam és végül negyed óra volt az egész kitolás:)

Ügyeletesnél szültem, figyeltem mit mond, meg hogy a szülésznők mit mondanak, így szerintük ügyesen nyomtam, 3 fájás, kb 7 tolás alatt(mert egy fájás alatt kb 3szor nyomtam) kibújt a picikém:)

2011. febr. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
nekem oxitocinnal indították, mert elfolyt a vizem és csak 20 perces fájásaim voltak. azok nagyon nagyon erős menstruációs görcsökre hasonlítottak. aztán amikor bekötötték az oxitocint beindultak a kétpercesek. összesen 3 órán át tartott, ebből az utolsó egy volt brutális, amikor már egyáltalán nem múlt el a fájdalom csak néha kicsit tompult. nekem a kitolás nem volt olyan vészes,mert rövid volt 10 perc, csak akkora már nagyon fáradt voltam. igaz fájni az is nagyon fájt, csak az már másképp mint maga a vajúdás.
2011. febr. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem már a 336 héten 15 perces fájásaim voltak, nyomtuk a magnéziumot meg nospát, meg feküdni ezerrel..38 héten elfolyt a magzatvíz, 0 fájás :) Délután 3kor azt mondta a szülésznő ebből éjfél fele lesz baba.4kor beindultak a fájások, olyan 10 percesek lettek, derült égből villámcsapásként. Sétáltunk, fürödtem, nevettünk, minden jó volt.5 kor hirtelen 20 másodpercesek lettek, a takarítónő rohant orvosért, mire odaért már tolófájások. Volt üvöltözés rendesen szülésznőért, gyerekorvosért. Ja hozzáteszem 5 előtt szolta a szülésznőnek hogy ez már rohadtul fáj, azt mondta sétáljak itt még nem lehet baba és otthagyott. Szó szerint lerinyázott.


Szóval ez esetfüggő, egyénfüggő, fájdalomtűrésfüggő!:)

Sok boldogságot!

2011. febr. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
336=33- kicsit hosszú terhesség lett volna:)
2011. febr. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az első fájásoktól számítva kb. 5 órára megszületett a kislányom. Kapásból 4 perces fájásaim voltak, de azokkal még úgy ahogy elvoltam egy, másfél órát itthon. Aztán elfojt a magzatvíz, írány a kórház ahol szépen tágultam, de ha jól emlékszem attól függetlenül kaptam oxitocynt, hogy kicsit gyorsítsák a folyamatot. Bár lehet, hogy most hülyeséget írtam, és valami mást kaptam, de nekem az utolsó másfél, két óráról elég részleges emlékeim vannak. Fájdalom csillapítot nem kaptam, mert már nem volt rá idő, de így visszagondolva én szinte önkívületi állapotban voltam a fájdalomtól.

2011. febr. 2. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálam a fájások rögtön 2 percenként jöttek! Már készülőben voltam, hogy bemegyek a korházba, amikor ritkulni kezdtek 5 percesre, majd 7 percesekre. Ez 00-kor történt, majd lefeküdtem pihenni, és csak reggel 6 kor keltem fel ismét 2 perces fájásokkal. Borzasztóan fájtak, de ismét egyre ritkultak, ekkor indultam be a korházba,ekkor már 8 cm-re kinyíltam! A fájásaim azoban ritkultak, így oxitoxint kaptam. Ekkor ismét felerősödtek, majd jött a kitolás, amikorra minden fájdalmam elmúlt:S Nem jött fájás... Másodlagos fájásgyengeség... Nekem már a legelső fájás ami 2 perces volt is olyan volt mint a kitolás előtti fájdalom... Az én esetem tehát igen bonyolult volt, a következő szülésnél biztos, hogy már a legelső fájásnál bemegyek!

2011. febr. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez állítólag öröklődik, beszélj édesanyáddal. Anyukám engem úgy szült, hogy már félig kint volt a fejem, mire a doki visszaért az ebédszünetből.

Első gyereknél azért egy kicsit hosszabb.

Én így voltam: 1. gyerek: elfolyt a magzatvíz fél 4-kor, semmi fájások. Bementünk a kórházba, ott megállapították, hogy 2 ujjnyira nyitva vagyok, 3 ujjnyinál hívják a fogadott orvost. Várjuk a fájásokat. Nem lettek, de azért néha-néha megvizsgált az ügyeletes doki. Aztán mondta, hogy már 3 ujjnyira nyitva vagyok, hívták a fogadott dokim. 7-re odaért, mondta, hogy zöld a magzatvíz, nem várunk semmire, bekötötte az oxitocint. 1 óra múlva hatott, 2 órán át, az utolsó fél óra elviselhetetlen volt. Fél perces fájásokkal indítottam egyébként, nekem nem volt átmenet. A kitolás sokkal jobb volt, mert amikor toltam, nem éreztem, hogy annyira fájt volna.

2. gyereknél bent fogtak, mert már túlhordásban voltam, és 2 ujjnyira nyitva voltam. Na, gondoltam, hogy ebből is megint oxitocin lesz. De aztán elindultak a fájások szépen maguktól, de enyhék, és tök összevisszák voltak. Az ügyeletes doki megvizsgált, és mondta, hogy 4 ujjnyira nyitva vagyok, hívják a fogadott orvosomat. Amikor beért, rákötöttek a fájásmérőre, majd közölte velem a doki, hogy sok hűhó semmiért, ezek még nem is igazi fájások. Aztán megvizsgált, és közölte velem, hogyha annyira szülni akarok, akkor hajrá. Mondtam neki, hogy miiii? Mire ő:- toljon!

Szóval kb 3 órán keresztül vajúdtam, de nem mondanám, hogy fájt, csak egy nagyon kicsit. A kitolás most rosszabb volt, mert mint utólag megtudtam úgy döntöttek, hogy nem vágnak. Sikerült is a gátvédelem, de kb 3-szor annyi ideig tartott, mint az elsőnél, ahol vágtak.

Szóval én igazán nem panaszkodom, pláne a másodikra.

Neked is könnyű szülést kívánok!

2011. febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!