Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Méhszáj nyílás egyenlő gyors...

Méhszáj nyílás egyenlő gyors szülés? Szeméremcsont fájdalom normális? 34 hkm

Figyelt kérdés

Azoknak, akiknek korábban elkezdett nyílni a méhszája (hetekkel, hónapokkal a szülés előtt), azoknak tényleg rövidebb volt a szülés? Azt olvastam, hogy a "rejtett vajúdás", vagyis a méhszáj korai nyílása felgyorsítja az "igazi" vajúdás idejét. Ez tényleg így van?


A másik kérdésem, hogy egy hete nagyon fáj a szeméremcsont tájéka. A baba már a 29. héttől be van fordulva. ez lehet a szülés közeledtének jele? És az intenzív folyás? Lehet, hogy azzal távozik a nyákdugó?


Bocsánat a sok kérdésért egy helyen, de az első babámat várom, és a 29. héten kinyílt a méhszájam, akkor megijesztett a dokim, hogy nagyon kell figyelni, mert bármikor beindulhat a szülés (feküdnöm is kell). Azóta minden jelre nagyon figyelek, és most sorra jönnek ezek, amiket egyes oldalak a szülés megindulásának korai jelei közé sorolnak. Lehetséges, hogy hamarosan szülök? Jóslóim is vannak már egy ideje. Kiknek van/ volt még ilyen? Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. nov. 20. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
25%

voltam más miatt kórházban terhesen és az egyik szobatársam azért feküdt ott 35 hetesen (akkor már egyébként 1 hónapja) mert elkezdett nyílni a méhszája :O komolyan nem értem, ez szerintem természetes. nekem 28 hetesen kezdett nyílni, a dokim mondhatni hátba veregetett, hogy ez milyen jó :)

biztos kicsit lerövidíti a vajúdást, de gondolom ezek percekben mérhetők.

én 14,5 órát vajúdtam, ez állítólag elsőnél rövidnek számít.

szeméremcsontod lehet attól fáj mert beilleszkedett a baba és nyomja, de lehet attól is, hogy a csontjaid rendeződnek. készül a tested a szülésre, ez is teljesen normális :)


a bő folyással meg orvoshoz kéne menned, ennek semmi köze a nyákdugóhoz, az nem így ürül, ráadásul az nyákos, véres izé, észre fogod venni, vetess kenetet és majd kapsz valami kúpot rá!

boldog babavárást és sok türelemt hozzá :)

2012. nov. 21. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Igaza van az előzőnek. Nekem 27.héttől nyitva van egy ujjnyira a méhszájam, mégcsak anynit sem mondtak, hogy feküdjek. 4-en lakunk,nincs lift,van ellenben egy kutyánk amkit le kell vinni.Tehát rengeteget lépcsőzők. A szeméremcsontod és a medencéd is fáj ahogy haladsz a szülés fele, mert rendeződnek a csontjaid,hogy legyen helye a babának. Bő folyásom már nem is tudom mióta van, van hogy 3 napig napi 3 tisztasági betét kell, következő nap elég csak 2. Úgyhogy ne beszéld be magadnak,hogy szülni fogsz, de a tested tudja,hogy nemsokára eljön az idő, persze,hogy készülődik.

Nyugalom! :)

37 hetes kismama.

2012. nov. 21. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elképzelhető, hogy van összefüggés, de nem feltétlen.

Nekem a 27. héten kezdett rövidülni a méhnyak és nyílni a méhszáj. 6 hétig kellett feküdnöm ez miatt. A szülést 40+3 hetesen indították toxémia miatt. Ha a babán múlott volna, valószínűleg ráhúzott volna még jópár napot.

A nőgyógyászom azon poénkodott, hogy hetekig azon drukkoltunk még maradjon, amikor jönnie kellene, akkor meg már ő nem akar. :o)

Szóval nálam ez nem jött be.

2012. nov. 21. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, kicsit megnyugodtam. Mondjuk ma éjjel végig azt álmodtam, hogy szülök :), biztos azért mert már folyamatosan ekörül jár az agyam.
2012. nov. 21. 12:03
 5/8 anonim ***** válasza:
A szeméremcsontom nekem is nagyon a fájt, a végére járni sem bírtam, állítólag szétnyílt. Amúgy van benne valami, mert én is nyíltam és nagyon gyors és könnyű szülésem volt, bár gyermek nagy súlyú volt.
2012. nov. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szia! Nekem a 28. héten kezdett el megrövidülni a méhnyakam , akkor még csak kímélni kellett magam. A 32. héten már kinyílt a külső méhszájam is és 1 ujjnyira megrövidült a méhnyak. Az orvosom azt mondta szigorúan feküdjek, be is tartottam csak akkor mentem már ki mosdóba ha nagyon kellett már. A 36. héten elfolyt a magzatvizem éjfélkor mentem be a kórházba fájásaim nem voltak. Hajnali 3 kor kezdődtek a fájások 4kor mentem be a szülőszobába és három nyomással kint is volt a kislányom 4:32-re . Nekem bejött ez,hogy gyorsan szültem . A szeméremcsontod azért fáj mert nyomja a picúrka feje és tágulsz még! A nyákdugó rózsaszínes,azt mindenképpen észre fogod venni ha elmegy! Nekem nem voltak jóslóim se. Szerintem feküdj minél többet nehogy megszülessen még! Tudom ,hogy nehéz ennyit feküdni de mindent megér! :)Kitartás!


7 hetes baba anyukája

2012. nov. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Nekem is így volt, hogy 27. héten megrövidült, akkor még csak azt mondta az orvosom, hogy kíméljem magam, ha lehet, a munkát is lassan hagyjam abba. Rá két hétre a vizsgálaton már ki voltam nyílva egy ujjnyira, befektettek egy hétre, és azóta itthon fekszem. Próbálom minél szigorúbban betartani a fekvést (mivel első gyerek, még megtehetem :)). A 36. hét szülésre már nem gáz, gondolom veletek sem volt gond. Köszönöm a további válaszokat is... akkor ebben lehet valami, hogy akkor "gyorsabb" a szülés. Ha már fekszem 2 hónapot izgulva, akkor ennyi pozitívuma legyen :).
2012. nov. 21. 17:52
 8/8 A kérdező kommentje:
bocsánat: utolsóK. Mindkét válaszolónak szólt. És gratulálok a babához!!!
2012. nov. 21. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!