Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Angliaban mennyibe kerul a...

Angliaban mennyibe kerul a szulessel jaro korhazi ellatas?

Figyelt kérdés

1,5 eve vagyok kint,most 25 hetes kismama vagyok. Sajnos munkam ezalatt a masfel ev alatt nem volt. Van NI numberem, NHS numberem, EHIC kartyam is. A forumok 70%-a mondja, hogy ingyenes a szules. Az en esetemben is? Mert szep kis summat varrtak a nyakunkba, amit nem all modomban kifizetni, amig a baratnomtol sem kertek semmit az eg vilagon, aki 2 honapja szult itt Angliaban.

Mivel az angolok igencsak lustak, 2 honapja probalom intezni, hogy ingyenes legyen. Nem tudom, ez akkor valakinek ingyen jar, valakinek meg fizetnie kell?

Segitsetek... :(



2012. nov. 20. 23:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
pedig ingyenes, hacsak nem változtak tavaly óta a szabályok...akkor szült egy barátnőm, ő se dolgozott itt, ráadásul román állampolgár. nem lehet, hogy te valami privátnál vagy?
2012. nov. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ingynes, gondolom az nhs-nel tervezel szulni
2012. nov. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Magan uton 3ezer font, NHS ingyenes.
2012. nov. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem, nem magan uton, az NHS-nel. Mar nem tudom, hogy hova forduljak...

Se a Jobcenter se a Citizens Advice Bureau nem tudott segiteni. Sot az NHS is azt mondta, hogy nem jar ingyenesen... De azt nem tudtak megmondani miert...

Egy masik NHS reszleg ugyintezoje pedig azt mondta, hogy ingyenes kellene legyen. De arra mar nem vallalkozott, hogy segitsen elintezni vagy hogy kihez forduljak... :(

2012. nov. 21. 22:25
 5/13 A kérdező kommentje:

Na kiderult.

Valtozott a torveny. Persze fu alatt...

Csak akkor jar, ha hazas vagyok... Vagy kapok segelyt, vagy van/volt melom...

2012. nov. 22. 18:32
 6/13 anonim ***** válasza:
basszus, es akkor mennyi?
2012. nov. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

1490 csak a szules (HA nincs semmifele komplikacio)

128 a scan (2db kepert 5 fontot kernek pluszba)

68 font a charge scanenkent, merthogy tengerentuli vagyok

168 a patologia charge

65 pedig a midwife idopont (ebbol osszesen 10 kell hogy legyen...)

2012. nov. 25. 22:35
 8/13 anonim ***** válasza:

azon gondolkodtam ma, hogy ha trhes vagy akkor automatikusan jogosult vagy valami maternity segelyre, csak ki kell nyomtatni egy forma nyugtatvanyt.


amugy magyar allampolgar vagy? mert mondod, hogy azert mert tengerentuli vagy azert nem jar, mint eu-s minden ugyanugy jar neked mint egy benszulott angolnak

2012. nov. 26. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
amugy hol van errol informaio, mert akarhogan nezem az nhs honlapjat, nem talalok semmit errol
2012. nov. 26. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Magyar allampolgar vagyok.

Meg regebben megtalaltam valahol, de olyan ideges lettem, hogy be is zartam az oldalt. A Department of Health, 2010 -- ennek alapjan talaltam meg valahol: [link]

Nyilvan a hivatalos NHS oldalra nem rakjak fel, hogy ne tudjon rola senki. :(

2012. nov. 29. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!