Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Angliában milyen a szülés? A...

Angliában milyen a szülés? A körülményekre gondolok, elégedettek vagytok?

Figyelt kérdés

-mennyire természetes a gátvédelem

-milyenek a kórtarmek

-milyen az ellátás..

-meddig kell bent lenni a babával

-megfoghatja-e apa, vagy csak üvegen keresztül lehet nézni

stb. stb.


2012. aug. 17. 16:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

-A gátmetszés elég gyakori,de ha megkéred a midwife-ot,hogy inkább gátvédelemmel szeretnél szülni el kell fogadnia a döntésedet, max megpróbál róla lebeszélni :P

-A kórtermek nálunk 4ágyasak 1 fürdőszobával, nem nagy szám és elég szűkös a hely. (van néhány 1 személyes szoba is, de azt nem tudom hogy lehet kiérdemelni).A vajúdó-szülőszoba meg egyszemélyes és egy másik szobával közös fürdőszoba van(a zuhanyzó itt tágas és szék is van). Viszont az ágyak mind elektromosak és állíthatod a magasságot meg a támláját is, így sokkal könnyebb felkelni.

Ágyanként csatlakoztatva van egy kicsi tévé is telefonnal, ha befizetsz egy összeget használhatod.

Az ágyakat függönnyel lehet elválasztani,így nem kukucsál be senki se. :)

-Kaja ügyileg menü rendszer van, több féléből lehet választani. Ha tudsz járni akkor a részleg étkezőjében eszel a többiekkel, ha nem akkor az ágyba viszik.

Minőségileg nem volt olyan rossz (reggeli,ebéd,vacsi) de én nem laktam jól egyszer sem. Napközben többször is járnak körbe hogy kérsz-e valamit inni (tea,kávé,narancslé) Egy kancsó vizet mindig raknak az asztalkádra pohárral, vagy frissre cserélik jégkockával.

-A nővérkék nagy része aranyos, de ki lehet fogni az ellenkezőjét is (én egy csöppet rasszista nővérkével találkoztam aki azt mondogatta állandóan hogy utálja amikor a bevándorlók nem beszélnek angolul és mennyi itt az indiai stb orvos akik szintén alig beszélnek stb)

Ha akarsz valamit a nővérektől, ne várd hogy maguktól segítenek valamiben. Külön kell őket megkérni mindenre, pl mutassák meg hogyan kell szoptatni, vagy ha nem kelhetsz fel akkor megkérni őket hogy cseréljék ki alattad a véres dolgokat stb)

-Én indítással, gátmetszéssel,epidurálissal, és fogóval szültem kora reggel, másnap este már mehettem is haza.. de ha rosszul érzed magad a kórházban stb, simán aláírhatod a papírokat hogy saját felelősségre hazamész.

Nem tartanak bent sokáig, ha császárral szülsz akkoris 3napig vagy csak bent.

-Szülés után skin-to-skin kontakt van a babával és magatokra hagynak a pároddal 1órára ismerkedni. :)

Persze, hogy megfoghatja apa is :)

Az ágyad mellett lesz a babád NONSTOP.. nem lehet "leadni" a babát estére, mindig veled van..

Amúgy érdekes, hogy a nők többsége itt tápszert ad a babáknak, ha valaki szoptatni akar akkor annak örülnek és meg is dicsérnek. :D

Huhhhh röviden ennyi, ha van kérdésed írj! :)

2012. aug. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Egyetertek az elso valaszoloval, a gatvedelmet kiveve. Ahol en szultem ott nagyon ellene vannak a metszesnek, csak akkor csinaljak ha nagyon muszaj.

Velem nagyon kedvesek voltak, szules alatt is hoztak a teat, kavet, szendvicset nem csak nekem hanem a paromnak es a baratnomnek is aki szinten bent volt velem.

Itt nincs olyan hogy uvegen keresztul nezik a babat, a rendes latogatok is bemennek a korterembe ahol vagy szules utan es akar meg is foghatjak a babat.

2012. aug. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!