Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárosok! Milyen állapotban...

Császárosok! Milyen állapotban voltatok a szülés utan? Mit tudttatok és mit nem elvégezni?

Figyelt kérdés

3 hét múlva lesz programozott császárom. Arra lennék kiváncsi, hogy mennyire leszek korlátozva, mit fogok tudni megcsinàlni.

Házimunka, babát ellátni, a házban lépcsőzni a szintek között. Ki, hogyan viselte fizikailag?



#baba #szülés #Császá4v császármetszés
2012. nov. 26. 22:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ szülés után mennyi idővel gondolod. Én viszonylag gyorsan gyógyultam, ahogy hallottam és láttam a többieket. Az első nap elég durva volt. Főleg az ágyról felkelés, lefekvés. A gyereket nagy nehezen el tudtam látni, de fájt rendesen mindenem. 5 nap után mehettünk haza. Elég rosszul érintett még akkor is a kocsiba be és kiszállás, illetve minden bukkanó, és főleg a lakásunkig felvezető 10-15 lépcsőfok, de akkor már ha nem mozogtam nem fájt egyáltalán. Kb. 2 hétig elég kellemetlen volt az ágyból felkelni.
2012. nov. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
egy hetig voltam korhazban, az volt talan a legnehezebb, a hasi fajdalom es a mozgas szempontjabol. mikor hazamentunk, mar nem volt veszes, csak rettenetes fáradt es álmos voltam még vagy egy hétig - alig aludtam a korházban + teljes altatásban tortént a császár -de a fájdalom már elviselheto volt, naprol napra jobb és tobb mindent tudtam csinalni. viszont nagyon jol esett, hogy az elso 1-2 hétben anyukam fozott, nagyon rendszertelen napjaink voltak..
2012. nov. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

mind a 2 esetben 2 napot voltam bent utána


mind a 2x másnap már sétáltam emeltem elláttam a gyereket bár minden lassabban ment és fájdogált

és a második császár után én vezettem haza mert a páromnak nincs jogsija :-) hááááttt érdekes volt de haza értem rendben a gyerekkel és a párommal

mondjuk be is én vezettem 5 perces fájásokkal na az rosszabb volt hidd el


minden tőled függ milyen gyorsan gyógyulsz mennyire bírod a fájdalmat

szerencsére én jól bírom és gyorsan gyógyulok


nekem 2 dolog volt ami sokat segített : Arninca montana már a első fájásnál elkezdtem szedni -- segíti a sebgyógyulást túlkép mindkétszer a gátmetszésre szedtem -- hátha lesz

és bioptron lámpa utána

a második császár előtt a doki rákérdett h biztos h császár volt olyan szépen gyógyult a heg


ja az első szülés normális volt a második a baba feje miatt lett az

a harmadiknál a doki adta fel :-/ mert h simának készült az is de szerintem lusta volt kivárni a végét


lassan csinálj mindent ráérősen

na hajolj inkább guggolj le

az első hétben nyugodtan hanyagold a házi munkát :-)

oldalt feküdj inkább

ne hasizomból akarj felállni felkelni felülni

a kezeddel nyomd magad inkább

kérj fájdalom csillapított !!!!

ha lehet kapaszkodj/támaszkodj menet közben is valamiben

2012. nov. 27. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én nagyon jól viseltem!

Két órára rá meg törökülésben ültem az ágyon, utána nemsokkal kimentem, zuhanyoztam. Másnap már simán sétafikáltam, még a büfébe is elmentem.

Itthon szintén. Ahogy hazaértünk, másnap már összedobtam egy könnyű kaját. No nem azért mert kellett, hanem mert bírtam és akartam!

2012. nov. 27. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem hétfőn lesz a műtétem, remélem ilyen gyorsan gyógyulok majd, mint az utolsó.

Jó olvasni ilyet!! :)

2012. nov. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát azért a 2 óra múlva törökülésben császár után kicsit érdekes. Erre felé sem spinál sem EDA után 12 órát nem kelhetsz fel.....az első felkelés az nagyon gáz, nagyon lassan és óvatosan. Én másnap délelőtt a megfigyelőből 1 ágyas szobába kerültem és éjjel adtam be 2-2 órára a kisfiamat, napközben végig velem volt. Otthon 2 hétig volt segítségem, csak a babára kellette figyelnem, de utána senki nem segített, ment minden. Beosztva persze.
2012. nov. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6 órával műtét után kelhettem fel, na az pokoli volt, de az a legrosszabb, utána már csak jobb lesz!

Mindkétszer 4 napot voltam benn, és mindkét alakalommal mire kiengedtem már tök jól voltam, én láttam el a babát első perctől (már úgy értem, hogy miután kiengedtek a császáros őrzőből, ez kb műtét után 24 órával volt)

A lakásban lépcsőztem jöttem mentem, műtét után 5. nap autót vezettem. Az emeléssel vigyázni kell, mondjuk a babánál nehezebbet nem nagyon érdemes és nem is szabad, tehát egy nagy adag frissen mosott ruhát ne próbálj elcipelni a szárítóig, inkább várd meg vele a párod. :))

De egyébként nekem ment minden főztem, takarítottam, de kb minden 5× annyi ideig tartott, mint normál üzemmódban.


Egyébként minden fejben dől el, ha elhagyod magad és sajnálod magad, meg nyöszörögsz, hogy fáj, attól nem lesz jobb és csak magadnak ártasz vele. Hinni kell a gyors felépülésben és a lehető legtöbbet talpon lenni, sétálni kihúzott egyenes háttal.

2012. nov. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Azért kelhettem fel, mert altatásos volt!

Szerencsére masszív vagyok, magas a fájdalomküszöböm is. Engem közel sem viselt meg annyira, mint ahogy előtte beharangozták!

2012. nov. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

én mind a 2x eda-t kaptam

rá egy órára más szoptattam a babát :-) ülve


4 óra múlva elküldtek fürdeni

mire visszért a a nővér én kész voltam vele :-)


ami fontos h ne hagyd el magad, akarj mozogni még ha fáj is húzódik is, fájdalomcsillapítót adnak csak kérj :-)

2012. nov. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!