Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Terhességi cukros kismamák, a...

Terhességi cukros kismamák, a szülés forgatókönyve mi volt? Császárosok válaszát várom.

Figyelt kérdés
2012. okt. 8. 15:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Kicsit jobban is kifejthetnéd kérdésed :)

Deeee,ha erre gondolsz akkor leírom.

28 hét magas cukor,le sem x@rtak,36 hét még magasabb cukor,anyuka diétázzon(erre a kevés időre már én nem akartam).40 hét,Úristen,anyukának magas a cukra,azonnal kórház és 150 diéta,már végképp nem érdekelt,csak már szüljek.Természetesnek akartuk,én is meg a dokik is,de valahogy súlyos téraránytalanság volt és a főorvos mondta,inkább műtene.Az én dokim meg megpróbálkozott volna simán.Beindították,vártunk,jöttek a fájások aztán oxyt is kaptam,akkor már olyan volt a fájás mint a mese,hol volt,hol nem volt,és én a szülőasztalon aludtam.Már mikor a 16-17 órában jártunk akkor egy utolsó alkalommal,megpróbálták kinyomni,de nem lett semmi,aztán felkészítettek a műtétre.Megcsászároztak szerencsére,mert a köldökzsinór a nyakán volt és így is 5/8/9 Apgarja lett.

Nekem sok köze a terhességi cukornak a szüléshez nem volt,inkább a baba volt nagy hozzám,nem tudtam annyit tágulni,hogy kiférjen.

2012. okt. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A kérdésem jobban kifejtve: tehát a forgatókönyv császárosoknál. Előtte nap mikor ehettél utoljára, császár közben néztek vércukit e, császár utána mikor és mit ehettél? 6 órás megfigyelőben voltál e? Babának lett e valami hátránya a cukrosságod miatt. Bocsi, ha nem voltam egyértelmű.
2012. okt. 8. 16:16
 3/8 anonim ***** válasza:

Értem,na akkor a válaszok:

-előző este a vacsit ettem meg amit összeállítottak a 150-es diétához

-nem néznek vércukrot ha csak terhességi vércukor,mert ez nem betegség,csak egy ideiglenes állapot,de vért vesznek

-nekem 12 óra volt a fekvés,utána mozdulhattam,pont ebédidőre,szűrt levest kaptam,rostosat ihattam és kekszet ehettem az első kakiig,onnantól minden a régi(terhesség előtti állapot)

-babónak nem lett a cukromtól semmi baja,ez inkább abban mutatkozik meg,hogy ezek a babák nagyobb súly al születnek az átlagnál(4500gr,4700gr,5050gr mind a családba fordultak elő és mind terhességi cukorral),az enyém 3880 gramm lett tehát nagyocska,de a családba a többihez meg kis béka.

2012. okt. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Ok, hogy ideiglenes állapot, de ha lemegy a cukrod, akkor rosszul leszel. ezért kérdeztem, hogy mikor, mit ehetsz a szülés napján. Nem hiányzik még az is, hogy a vércukim miatt legyek rosszul.
2012. okt. 8. 16:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Előtte min. 12 órával nem ehetsz, ihatsz.

Nem néztek vércukrot.

Nem voltam megfigyelőben, rögtön a szobába vittek.

6 órát kellett feküdni, nem mozdulatlanul, de csak a fejem forgathattam, fel sem emelhettem. (egyébként én szinte végigszunyáltam a 6 órát)

Engem du. 1-kor műtöttek, vacsira bármit ehettem (hagyjuk a kórházi kaját, úgyhogy azt ettem, amit a család hozott) Igaz, a diéta miatt nekem végig jó volt a cukrom, a terheléses is csak 2 tizeddel volt magasabb a "megengedettnél".

Babával minden oké, 9/10-es apgar volt.

2012. okt. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Nekem azt mondták, hogy még a pótvacsit megehetem 22:30-kor, de utána sem inni, sem enni nem lehet. Nekem diétával teljesen jó a vércukrom, a terheléses is épp a határon volt (7.8). Utána ti betartottátok a diétát? A kórházban mit etettek? És utána meddig diétáztatok még?
2012. okt. 9. 14:20
 7/8 anonim ***** válasza:

utolsó kérdéseidre már én is válaszolhatok, én nem voltam császáros

én nem diétáztam utána, amint hazamentem diós tésztát kértem enni, nagyon szeretem, s hát egy ideig nem ehettem

kórházban diétás ételt kaptam

babának az első nap 6 óránként vért vettek, nekem nem néztek cukrot

2012. okt. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

1 vagyok,nekem utána már nem kellett diétázni,mármint a szülés után.De a terhesség alatt is lex@rtam én a diétát,azt ettem ami éppen jól esett és annyit is.A kórházba meg azért ettem meg a diétás kaját mert még éhes voltam a hozott kaja után is.

Saját kérésemre a házidokival nézetettem meg a vércukor szintemet és a vasat szülés után.De diétázni nem kellett,szinte azonnal visszaállt minden a normál kerékvágásba.

2012. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!