Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamák! Titeket nem idegesít...

Kismamák! Titeket nem idegesít, hogy aki már szült körülöttetek (akár 30 éve is) mindenki azt gondolja, hogy minden csak úgy lehet, ahogy velük történt?

Figyelt kérdés

Gondolok itt a szülés körülményeire vagy a baba ellátására. Hát engem kikészítenek.

Az egyik szerint császárral béna aki szül meg ha nem szoptat. Meg hogy mindenkinek tuti kijön az aranyere... van aki szerint biztos nem lesz tejem!

Hát szerintem meg biztos lesz... (próbálok pozitívan hozzáállni)

Meg hogy kell tehéntejet adni hígítva a gyereknek ha nem tudom szoptatni, mert az övé is így nőtt fel.


Agyrém... veletek történnek ilyenek? Kapjátok a jótanácsokat?

38 hetes km


2009. aug. 17. 19:47
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

jah és az is, hogy a pólya nélkül nem lesz meg a gyerek (van azért, csak nem biztos, hogy fogja szeretni, majd meglátjuk, kell-e használni)

és a kedvencem, hogy minek venni pelenkát, mert régen is ki tudták mosni, felesleges erre költeni. hát...hm...

2009. aug. 17. 19:51
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nálunk csak a nagyszülők ilyen agyrémek, illetve nem a lányom nagyszülei, hanem neki a dédi. Azt hiszi h még mindig csak pólyában lehet a gyerek 7 hónapos koráig. Sztem ez nagyon sok helyen így van, nem csak nálunk. Én az okosságokat bírtam, hogy mit hogyan kell csinálni a gyerekkel és mit nem szabad csinálni, ettől tudtam falra mászni.Aztán egyik fülemen be, a másikon ki /persze csak a marhaságok/.

5 hónapos baba anyukája :)

2009. aug. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell minden tanácsot megfogadni,viszont meghallgatni meg lehet.Mert ha nem hallgatsz meg senkit,akkor amit jónak tartanál arról is lemaradsz.Én fiatal 3 gyerekes kismama vagyok,de bizony nagyon sok mindet hülyeségnek tartok azokból is ami a mai kor divatja szerint van.

A szülést meg mindenki máshogy éli meg,és van akinek könnyen meg van akinek nem.Így vagy úgy megszületik,benn nem marad.A riogatásokkal nem kell foglalkozni,mosolyogj rajtuk egy jót.Amivel meg nem értesz egyet finoman utasítsd el,nem kell mindenkinek bólogatni.A Te babád a tied lesz,nálad jobban senki nem láthatja el,nem szeretheti,nem fogja tudni az igényeit.

Azt meg,hogy ki mikor mit ad a gyerekének szintén döntse el ki ki maga.

Minden jót,könnyű szülést boldog babázást.

2009. aug. 17. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszi, végül is meghallgatok mindent, most igazából arra lennék kíváncsi, hogy titeket milyen okosságokkal tömnek :D
2009. aug. 17. 20:00
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Vannak okosak, igen. Nálunk a 70 éves szomszédasszony minden nap elmondta nekem, hogy ő nem tudott szoptatni, és már a 3 hetes baba bablevest evett, mégis felnőtt. Én 6 hónapos koráig csak szoptattam, szerinte az hülyeség. Én meg mondtam neki, hogyha van bőven tejem, miért adjak a 3 hetes gyereknek bablevest? De már nem mondok neki semmit, mert mindent jobban tud. Jaj, vágassam le a haját, mert melege van, szegény ilyen hosszú hajjal ebben a melegben, meg még azért nem jár, mert sokat van babakocsiban. Őt inkább elkerülöm.

A nagyszülőktől kaptam azért jó tanácsokat is, őket meghallgatom, maximum nem úgy csinálom. Azért van amikor kiakasztanak. Pl. anyósom az orrszívón kapott teljes idegrohamot, hogy minek kínozom vele a gyereket, az ő idejükben nem volt, mégis túlélték a náthát.

Na, meg nálunk azon van mindenki kiakadva, hogy 1 éves koron túl is szoptatom, ez már mindenki szerint kóros. Na, ezen már én is felkapom a vizet, hadd döntsem el én, hogy meddig szoptatom, attól semmi baja nem lesz.

2009. aug. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó, ha "keresel/kinézel" magadnak olyan ismerőst (legyen barátnő, szülésznő, de persze lehet a jó fej családtagok közül is), akire majd tényleg tudsz támaszkodni, és akitől jó szívvel mersz majd tanácsot kérni, ha segítségre lesz szükséged. (Mert kérdése mindig akad az embernek, bármennyire felkészült is). A lényeg, hogy olyan valaki legyen, aki Rád figyel, a te problémádra, és nem azt akarja kidomborítani az okoskodásaival, hogy tulajdonképpen ő mennyire jó fej, és csinálja vagy csinálta a gyereknevelést... (Aki zsigerből idegesít, azt érdemes elkerülni, amennyire lehet, főleg a szülés környékén, mert olyankor érzékenyebb az ember, mint rendesen, és ez normális...)És fontos, hogy bízz a megérzéseidben, figyeld a babádat, mert sok mindent elárul majd Neked. :o) Jó szülést és babázást! 22 hónapos babás és 40 hetes kismama
2009. aug. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem is üldöztek kilenc hónapig: a kollégáktól kezdve a bérletpénztároson át a házmesterig, mindenkinek volt egy hátborzongató szüléstörténete, vagy tuti jó tanácsa, elrettentő példája. Nekem a "kedvenceim" a nagymamámtól vannak: "Én biztos vagyok benne, h' nem lesz tejed!, Biztos nem elég a tejed! Biztos vizes a tejed! Kezdd el biliztetni, ha már tud ülni! Kösd ki pelenkával a kiságy sarkába a bilin ülve! Ugye nem hagyod kint a bolt előtt a babakocsiban gyereket? El fogod ejteni a gyereket!" Emancipált gyermektelen kollégáktól: "Az első perctől kezdve külön szobába tedd a gyereket, különben te is el fogsz válni, mint xy, z (és még húsz név)! Vágasd le a hajad, mert úgyis ki fog hullani! Ne simogasd a hasad, mert rátekeredik a nyakára a köldökzsinór/koraszülött lesz stb.! Ne lépcsőzz! Lépcsőzz! Ha vizesedsz igyál sokat! Ha vizesedsz csak napi egy liter folyadékot igyál! Ne adj neki cumit! De adj neki, különben az ujját fogja szopni! Biztos, h' nem ikrek? Biztos, h' ikrek, csak nem látszik az ultrahangon, mint xy-nál és z-nél (és még öt név)Kért EDA-t! Ne engedd, h' a gerincedbe szúrjanak, mert xy, és z is lebénult, zsibbad, derékfájós lett, stb."


Nem sorolom. Fárasztó volt kilenc hónapig udvariasan lereagálni ezt azt irdatlan mennyiségű szamárságot, főleg, mert nem unták naponta elsorolni. Az emberek egy része, ha meglát egy pocakot, azonnal kényszert érez, h' tanácsadást rendezzen. Mulatságos volt, amikor összevesztek az ellentétes nézetet képviselő kolleginák, és észre sem vették, h' én időközben elhagytam a színhelyt:)

2009. aug. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
96%

26 hóig szopott a lányom és nem mintha reklámoztam volna, de aki tudta, az idősebbek mind megszóltak érte...és milyen érdekes, a lányom egészségesebb, mint bárki a környéken, na erre már nem szól egyik sem semmit, hogy talán van némi köze hozzá a szoptatásnak.

de a legjobb: most vagyok 33 hetes várandós a második lányommal. Már az első terhességnél is megkaptam anyóstól, hogy minek költök magne b6ra, elevitre, stb. Ő 3at szült ezek nélkül (a 3.után menni alig tudott, úgy le volt épülve). Nos, mondtam, hogy 20 hetesen fenyegető koraszülés elé néztem, ezért muszáj és most is muszáj, mert sokat keményedek, görcsölök. Ennek ellenére szerinte felesleges...és még sorolhatnám, a sok idősebb szomszéd ahogy igyekszik okítani a lányomat, képes némelyik úgy beszélni vele, mintha az anyja lenne, sokszor én sem szidom meg úgy, mint némelyik. Állítólag túl engedékeny vagyok...nos szerintem nyugodtan szedhet néhány szál virágot...de igyekszem letojni azokat, akik csak osztani tudnak és nem jó szívvel tanácsolni.

2009. aug. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%

Haja! Aztán majd később a játszótéren is beindul ám a verseny! Hagyd rájuk, mindegyik szuperanyu úgyis... :)

( és most fognak szuperanyuk lepontozni! :) )

2009. aug. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A legdurvább: ha császáros vagy -fogalma sincs ugyan, milyen indikációval-, gyakorlatilag nem vagy nő és anya. Valamint akkor se, ha nem szoptatsz 2 évig. Nem értem. Nekem nincs bajom azzal, aki sokáig szoptat, teljesen magánügy, nekem nem sikerült (4 hó), és nincs lelkiismeretfurdalásom, hogy nem bőgtem miatta. A gyrekem pont olyan egészséges, mint a többi.
2009. aug. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!