Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdó, szülőszoba, szülőágy?...

Vajúdó, szülőszoba, szülőágy? Nem tudom hol mi van, felvilágosítanátok? Mikor és hová visznek?

Figyelt kérdés
2012. nov. 29. 06:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Kicsit konkrétabban? Melyik kórház?


AMúgy nagyjából úgy van, hogy bemész mondjuk fájásokkal, megvizsgál a doki, ha úgy dönt, akkor felvesz, az adataidat rögzítik. Utána van egy közös vajúdó szoba, ahol lehet várakozni a szülés finisére. Amikor úgy alakul átvisznek egy szülőszobába, ide már bejöhet apa is.

2012. nov. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem változó ez kórházanként.

Békéscsabán először megvizsgálnak, eldöntik milyen szakaszban vagy. Ha kezdeti, akkor mész a vajúdóba, ide is mehet apa, itt különböző eszközök állnak rendelkezésedre a vajúdás megkönnyítésére: masszázskád, bordásfal, nagy úlőlabdák, stb.

Ha már előrehaladottabb állapotban vagy, akkor a szülőszobában a szülőágyra fektetnek, és jöhet a baba.

2012. nov. 29. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kistarcsai kórház. Megkérdezem majd legközelebb a dokit hogy itt hogy lesz. A vajúdó akkor ezek szerint 1 személyes szoba? Én úgy hallottam hogy a szülőszobában van a labda meg kád meg ilyesmi. Most már teljesen zavaros a kép:(
2012. nov. 29. 09:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja, nekem is elmondták pontosan, hogy mi lesz, vajúdó, előkészítő, szülőszoba, stb, aztán az lett belőle hogy a vajúdás fele egy kórteremben történt, a másik fele kinn a folyosón a kávégépek mellett, a szülőszobán tolófájásoknál meg odahoztak egy labdát, hát köszi. Amúgy annyira fájt, hogy az sem érdekelt hol vagyok.
2012. nov. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én végig, a vajúdás alatt is a szülőszobában voltam apával együtt. Kórháza válogatja.
2012. nov. 29. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kórházanként más. Kérdezz rá a védőnőnél vagy a dokinál, felétek hogy van.

Egyébként meg az elsővel hiába volt alternatív vajúdószoba különböző lehetőségekkel, a vízágyon feküdtem végig és szenvedtem. A másodikkal el sem jutottam odáig, az előkészítőnél a szemeteskukára támaszkodva viseltem az egyre több és erősebb fájást.

2012. nov. 29. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Januárban szültem Kistarcsán.

Van 3 szuper szülőszoba, 1 vajúdó és 1 előkészítő.

Az előkészítőben megy a beöntés. A vajúdó itt 1 ágyas, plusz van bent egy hatalmas bőr sarokülő garnitúra, tévé.


[link]


Ahol a képet csinálták,ott van egy szülőágy, gondolom ha telt ház van, ott is ugyanúgy letudják vezetni a szülést.


2 vagy 3 szülőszoba sarokkáddal felszerelt, 2-ben sikerült kipróbálnom az ágyat, a 3.ban nem voltam.

Az egyikben van egy szülőkerék


[link]


Én már a kórházban voltam túlhordás miatt, éjjel kísértek be a szülőszobára bő 2 ujjnyival. Teltház volt, a vajúdóba raktak be ctg-re. Ott voltam kb fél órát, irány beöntés. Mikorra a zuhanyzással mindennel végeztem, az egyik szülőszoba felszabadult és mehettem oda.

De nyugodtan kérdezz priviben! :)

2012. nov. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Az a szülőkerék mire való, abban szülni is lehet?
2012. nov. 30. 08:07
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, de azt úgy tudom, hogy előre meg kell beszélni a szülésznővel.
2012. nov. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!