Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek a gátvédelem...

Mi a véleményetek a gátvédelem ill. a gátmetszésről, miután ezt elolvastátok?

Figyelt kérdés
[link]

2012. nov. 29. 11:09
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
44%
Az hogy halál felesleges ezen agyalni, mert ma a kórházakban első szülésnél alapvető gyakorlat a gátmetszés, ami mellesleg azért nem egy nagy dolog. Lehet próbálkozni anélkül, de első szülésnél nem jellemző hogy sikerüljön, mert millió oka lehet amiért nem tágul megfelelően a gátrész. Én pl ödémás voltam, így a gát is bedagadt, lehetetlen volt gátvédelemmel szülnöm. 2 óra múlva simán ültem, saját lábamon mentem a kórterembe. Arról nem beszélve, hogy én kifejezetten örültem, hogy 3 nyomásra túlvoltunk a kitoláson. Jobb volt nekem és a gyereknek is.
2012. nov. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
En nem tudom, nekem nem volt kellemetlen, sot... olyan szinten megkoonnybultem, h el sem tudom mondani, pedig nem tudtam mi tortent, nem lattam semmit, fajas kozben vagott a doki, utana mondta a ferjem, mikor mondtam, h picit most konnyebb. A dokim csak rohogott. Csukott szemmel tenyleg semmit nem vettem eszre. Szovodmenye nem volt, nekem nincs ezzel rossz tapasztalatom, 4 nyomasra kint volt a fiam. Utana nem tudtam felallni par oran at, de az attol volt, h szanaszet szakadtam meg igy is. 50 percet varrt a doki. Tehat szerintem nalam igenis volt letjogosultsaga.
2012. nov. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
Kérlek olvassátok el a linket mielőtt válaszoltok, mert ezzel kapcsolatosan várok véleményeket. Nem segített neked véletlenül a doki kézzel kinyomni a kisbabát?
2012. nov. 29. 11:49
 4/45 A kérdező kommentje:
Ha szanaszét szakadtál akkor meg mi értelme volt a vágásnak? Nem is volt ezek szerint értelme, mert nem védett meg semmitől. Nem gondolod?
2012. nov. 29. 11:50
 5/45 anonim ***** válasza:

Én úgy mentem szülni, hogy ha kell vágjanak, de azért jobb lenne megúszni.

Egy gyerekem van, tehát első szülés volt, 3,5 kilós baba, szóval nem is volt kicsi, de nem volt szükség gátmetszésre, és nem is repedtem el.


A linkelt cikkel kapcsolatban nekem vegyesek az érzéseim.... Nem vagyok híve a nagyon vissza a természethez divatnak, de a felesleges beavatkozásoknak sem. Én továbbra is azt gondolom, hogy ha megy nélküle, akkor szuper. Ha választani kell a természetes szakadás és a metszés között, akkor inkább a metszés.

2012. nov. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat.
2012. nov. 29. 12:47
 7/45 anonim ***** válasza:
86%

Bátor vagy, hogy ide hoztad ezt a cikket:).

Ismerem, sokat olvastam, egyetértek vele(némely számomra is kissé "lila" megjegyzésétől eltekintve:) ).

Ami a lényege szerintem vágás vs. repedés témában a szövetes hasonlat(ép szélű anyagot nem tudunk eltépni, de ha belevágunk, akkor akadálytalanul hasad tovább...), és az, hogy az orvosnak könnyebb egyenes sebet összevarrni mint szabálytalan szegélyűt...

2012. nov. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a választ is.
2012. nov. 29. 12:56
 9/45 A kérdező kommentje:
Azért bátorkodtam ezt a cikket felhozni, mert szeretném, ha nem csak egy oldalról látnánk a dolgokat. Aki ennek ellenére a vágást találja szimpatikusnak, akkor legyen. Arról nem nagyon beszélnek, hogy nélküle is képes egy nő szülni.
2012. nov. 29. 13:03
 10/45 anonim ***** válasza:

Sajna időm nincs teljesen elolvasni, de végigfutottam. Az első babámmal úgy mentem szülni, hogy nekem nem lesz gátmetszésem. Ahogy tudtam felkészültem rá, maszírozással, homeós bogyókkal, málnalevél teával próbálkoztam. Próbáltuk is a gátvédelmet, de miután már 2 órája próbáltam kinyomni a babámat, a doki rajtam feküdt úgy próbált segíteni feladtam az elveimet és igent mondtam a vágásra. Így is repedtem a hüvelyem, mindenem. 1 órát varrt utána a doki, nem kívánom senkinek azt az 1 órát, és az utána lévő 2 hetet, de ha nem lett volna az a vágás még mindig ott nyomnék szerintem.

Második babával is próbáltuk a védelmet de ott sem sikerült, bár minimális vágásom volt csak.

Szóval én azt mondom ha kell akkor vágjon, ha nem kell úgyse vágnak.

Én a természetes dolgok, a természetes szülés híve vagyok, de ha választanom kellene, hogy 1 napig vajúdjak és utána nincs gátmetszés, vagy aközött, hogy 4 óra alatt megszülök(mint mindkét babámat), de van gátsebem inkább az utóbbit választanám.

Amúgy olvastam Ina May Gaskin könyvét, de szerencsére csak szülés után. Fogalmam nincs miért de nekem valahogy nem jött be a dolog. Biztos aranyosak, kedvesek, nagy tudásúak, de én ha tehetném se szülnék náluk.

Én egy dolgot nem engedtem a dokimnak, hogy kézzel tágítson.


Amúgy ha megszültél szívesen elolvasnám mit gondolsz szülés után a gátmetszésről!

2012. nov. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!