Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy nyilatkoznátok a gátmetsz...

Hogy nyilatkoznátok a gátmetszésről? Inkább legyen gátvédelem? Vagy szakadjon, ha kell?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 10:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Függ az illető szöveteitől,amennyiben lehetséges legyen gátvédelem,viszont ha szükséges legyen gátmetszés elkerülve az igen csúnya és néha örökös panaszt okozó súlyosabb fokú gátrepedést.

A bába gyakorlottsága nagyon meghatározó!!!Úgyis ott szülésnél derül ki,hogy milyenek a szövetek és ennek megfelelően el fogják tudni dönteni.

2011. febr. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első pillanattól az volt a véleményem,hogy inkább vágjanak mint szakadjak!

Hát vágtak,de nem bánom.A másodiknál is ezen a véleményen maradok,de remélem,hogy nem kell majd vágni és szakadni se fogok.

2011. febr. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ügyes szülésznő fel tudja mérni menet közben, hogy sikerülhet-e a gátvédelem. Ha úgy látja ő, ill. az orvos, hogy nem, akkor gátmetszés.

Nálam volt gátvédelmes szülés és előtte metszéses+szakadásos, mert a baba miatt sietni kellett, és nem volt idő a g.védelemre.


A gátvédelmes szülés után nagyon hamar "felépültem" annak ellenére, hogy pár öltés még így is kellett.

2011. febr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Engem először vágtak, a következőnél szakadtam :-)


A vágás gyógyulása sokkal rosszabb volt (igaz, nagyobb is volt a baba).

2011. febr. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én gátvédelemmel szűltem,bár a kisfiam tett róla h "nyomott" hagyjon kifelejövet.De válaszolva a kérdésre,szerintem inkább vágjanak, mint szakadjon,mert sok ismerősöm van,aki a szakadásból lassabban gyógyult.De,ha bízol az orvosodba, akkor rá hallgass.
2011. febr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
elöző vagyok....illetve a szülésznőben bizz végülis ő van abban a döntési helyzetben
2011. febr. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Engem az első 3 babánál vágtak... Nem kívánom senkinek az utána következő napokat. A 4 babám 10 évvel a 3. után született (orvosilag első szülés), mégis sikerült gátvédelemmel szülni. Picit repedtem (2-3 öltés), mégis aznap már törökülésben szoptattam. Gátmetszés után meg napokig még ülni se tudtam, lépni is alig. Ha jó az orvos és a szülésznő, akkor el tudják dönteni ott és akkor, elyik megoldás a jobb. Bízd rájuk magadat!
2011. febr. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, azt hiszem ezen a bizalom területen kell még fejlődjek, mert nagyon attól félek, hogy csak futószalagon érkező következő kismamaként leszek kezelve, pedig van fogadott orvosom...
2011. febr. 3. 11:31
 9/15 anonim ***** válasza:
Én minden tekintetben a természetességre készültem a szülésnél! Nem szerettem voltna gátmetszést, de úgy beszéltük meg, hogy ha úgy látja hogy repednék, akkor inkább vágjon!Hát vágott (nem is kicsi metszésem lett), mert a lányom 4 kiló és 61 centi volt!Szóval volt gátmetszés, de ha nem lett volna tuti repedek!
2011. febr. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én is megbeszéltem a szülésznővel, hogy gátvédelem, de ha úgy látja, vágni kell, akkor ne habozzon:)

Végül egy nagyon kis metszést csináltak, és utólag kiderült, hogy jól is tették, mert a gyerek úgy jött kifelé, mint a rakéta, nem lehetett volna visszatartani.

Már másnap üldögéltem rajta, semmi gond nem volt, így én nem erőltetem a gátvédelmet.

Főleg, mert a barátnőm igen csúnyán járt a gátvédelemmel, a mai napig bánja, hogy nem vágták inkább, hiszen a z első gyerekkel gátmetszéssel két nap múlva kutya baja nem volt, a másodikkal gátvédelemmel (és a szakadásával) még 3 hét múlva sem tudott ülni.


Szerintem is bízd a szülésznőre, nem lesz ott gond, se futószalag, hidd el:)

Könnyű szülést neked!

2011. febr. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!