Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császározott sebet mivel kell...

Császározott sebet mivel kell fertőtleníteni átkötés előtt? És hogy?

Figyelt kérdés
2012. dec. 3. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
? Nekem másnap levették a ragtapaszt (császár után), elcsípték a varrat végét és kész. Már császár napján fürödtem is, sebet is.
2012. dec. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szia!Semmivel.Ha kiveszik a varratot/kapcsot,akkor még lefertőtlenítik és leragasztják(nekem legalább is még akkor ragasztották),azt javasolták,hogy 1 napot maradjon rajta,aztán nyugodtan levehetem a ragasztót,és már nem is kell semmivel se fertőtleníteni,sem kötözni.Mindkét császárom után így volt.
2012. dec. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Amikor kivették a kapcsokat kérdezték kérek e rá ragasztót,mondtam ha nem muszáj akkor nem.Nem is kötötték be,csak arra kellett vigyázni hogy ne ázzon,tehát meg lehetett mosni,de kevés vízzel...
2012. dec. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
semmit tarsd szaradon ennyi
2012. dec. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem oxicort-ot írt a doki, ezzel kellett befújni.
2012. dec. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmivel. Aznap, amikor hazaengedtek (4. nap), lecsípte a dokim a varrat végét, Betadinnal áttörölte és ennyi. Annyit kért, hogy ne áztassam sokáig, amikor zuhanyzok. Semmilyen kötés nem volt rajta itthon, jól szellőző pamut fehérnemű (magas terhes bugyi) volt rajtam, hogy a sebet ne érje. Ennyi.
2012. dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Műtét után 5 napig volt rajta tapasz, azt nem kellett átkötözni, levenni, semmit, csak nem áztathattam. Varratszedéskor levette a doki és semmit nem tett a helyére, akkor már szinte seb sem volt a hegen.
2012. dec. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kell semmivel,csak ne áztasd a sebet.
2012. dec. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Puskásné B. Marianna válasza:
Én nem voltam ilyen szerencsés :( 4. napra kiszedték a varratot (kapcsokat ) , de még leragasztotta az orvos . Műtét közben derült ki , hogy jódérzékeny vagyok , felégett az egész hasam . Így minden jód-származék kilőve . Ráadásul itthon 2 helyen 1,5 cm-en megnyílt a heg , sokáig váladékozott . Hidrogén-peroxydba mártott vattás pálcikával fertőtlenítettük minden nap , hogy a váladék távozzon . Nekem legalább 2 hét kellett , hogy lekerülhessen a kötés .Miután lekerült a kötés , Contractubex hegkezelő géllel kenegettem , és olyan szinten jó volt , hogy a hegem nem is látszik !
2012. dec. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 3,14 válasza:
Ethanol+ vatta
2012. dec. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!