Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miben különbözik a meginditott...

Miben különbözik a meginditott vagy természetes szülés? 40hkm

Figyelt kérdés
2012. dec. 5. 14:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
A megindítottat indítják,oxitocinnal,burokrepesztéssel,ballonnal stb. Teljesen változó,hogy mikor.Van ahol 10-12 napot is várnak,valahol 3-4 nappal a terminus túllépése után már indítanak.A természetes szülésnél elkezdődnek orvosi beavatkozás/rásegítés nélkül a fájások,magzatvíz folyik el.Az emberek többsége megijed az indítástól,gyakran halljuk,hogy nehezebb...Nos,kinek így-kinek úgy.Egy 2011-es felmérés szerint az indított szülés 60%-a végződik császárral.Ha neked esetleg indítani kell?Ki tudja...Tudok pozitívat,negatívat egyaránt.
2012. dec. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem megindított szüléssel nehezebb boldogulni. Egyrészt a baba még nem kész az indulásra, őt sokként éri a nagy adag hirtelen hormon, burokrepesztés, ami miatt nem mindig együttműködő. Másrészt attól, hogy hormont injekcióznak beéd, a te tested nem fog önmagától reagálni, azaz nem termel majd oxitocint, azt folyamatosan adagolni kell. Nincs idő a méhszáj megérésére, vagyis sokkal lassabban tágul, ha nincs szerencséd. Aztán a kitolási szakaszban fájásgyengeséget okoz, ami meg a kitolást lassítja. Nekem ugyan nem indították teljesen, mert 2-3 perces fájásoknál repesztettek burkolt és adtak oxit, viszont tudom, hogy így annyira ki voltam szolgáltatva, hogy nem tudtam segíteni a babának (járkálás, guggolás, melegvizes zuhany), hisze n ágyhoz voltam kötve jó ideig, s még a méhlepényhez is kellett az oxi a végén, mert annyira nem volt méhmozgásom - ez pedig egyértelműen az oxitól volt
2012. dec. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

hát én ezt megcáfolhatom.

sajnos indított szülésem volt oxitocinos infúziópróbával a 41 hét 1 napján mert a kisfiam nem méltóztatott előjönni na meg a méhszájam ( 3111) is éretlen volt ezért kellett vmit tenni az ügy érdekében,na meg az NSTéim is már be voltak szűkülve.

szépen felhelyeztek egy prosztinos méhszájérlelőkúpot,és várni kellett a hatására 6 óra hosszát.

amikor letelt a méhnyak rövidült egy centit,(2111)de ugye tovább kellett várni a tágulásra,ez egész nap eltartott addig null fájásaim voltak.

este viszont már kezdődtek a fájások a tabinak köszönhetően de a baba rendben volt a víz is tiszta volt no para, nem siettünk sehova.

kaptam EDÁT ami csodákat művelt,így egész éjjel már amennyire tudtam pihenni és nem voltak fájásaim vagyis voltak csak nem éreztem őket pedig akkor már voltak rendesen mert amikor kiment a hatás nem győztem szólni hogy nyomassanak még belém egy adagot :)

minden második órában tágultam 1 centit,így hajnali 3 körül elfolyt a víz oxitocin bekötés és 1 óra múlva meg is lett a baba.

minden rendben zajlott, annyi hogy 1 napot kellett várni az érkezésére, nem siettük el, ráértünk vártunk hogy induljon el a manó,ő jó volt tiszta volt a víz, a szivhang tökéletes, és szépen megszületett.


én is azt hittem brutál lesz ez az indítás mert azt mondták sokkal rosszabb..

én nem ezt tapasztaltam,de az is igaz azért mert kaptam EDÁT--ha az nincs akkor este 7 től másnap hajnali 3 ig vakartam volna a falat kínomban de így jó volt,miért szenvedtem volna ha nem muszáj..

a természetes szülés jobb azért,mert akkor maguktól jönnek a fájások van ideje elindulni a babának, nem csak hipp-hopp mesterségesen indítják és akár pár órán belül meglesz a baba.


nekem mindkét szülésemet indították éretlen méhszáj és túlhordás miatt, hát ez van..

az utóbbi szülésem 2 hete volt azért írtam le úgy részletesebben.


minden jót !

2012. dec. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

nekem is inditott szülésem volt a betöltött 42.héten.kaptam prosztin méhszájérlelő kúpot de viszont oxitocint nem 10óra vajudás után kibujt a kislányom természetes uton!ja és 0 volt a méhszájam a kúp előtt!

sztem az inditott nehezebb mintha magától indulna

7hete szültem

2012. dec. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

A statisztikák szerint nagyobb az esély a császárra, ha indítják a szülést.

Nekem indított volt az egyik a háromból (harmadik). Előbb burokrepesztés, aztán oxitocin. Az oxitocin miatt nagyon fájt, és olyan nehézkesnek éreztem az egészet, biztosan azért, mert a baba még nem volt felkészülve. Jól tágultam, pár óra volt az egész, csak nagyon fájt.

2012. dec. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszöm kedves eddigi válószoim!

Még egyben vagyok,ma megpiszkált a dokim,2ujjnyira nyitva méhszáj,be akart fektetni burokrepesztést csinálni akart,(mert éjjel nem ér rá dolga van)én haza jöttem

igy keményedés kb 15perc rendszertelen,mensi fájásokkal.Én is a természetesen szeretném világra hozni..ne siettesen mert neki dolga van!rosszul döntőttem?

2012. dec. 5. 17:45
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

nehéz ez.

én vagyok a 41 hetes anyuka aki olyan hosszan írta le a szülését.

én már a 40 hét után mindennap zokogtam hogy mikor lesz már meg hogy ugyanaz lesz mint a lányommal? hogy belekakil a vízbe, túlhordom sokáig, nem fog megindulni magától,a sok stressz hogy nem jó már neki odabent..és még sorolhatnám.

én szóltam a 41 hét küszöbén hogy nem csinálnak már valamit? pláne hogy az NST se volt már nagyon jó a végére már az utolsó 3 napban,.

ha nincs az ügyeletes dokinő aki felküld erre az oxitocinos próbára akkor ki tudja mikor indult volna be..ha beindul egyáltalán magától.

hiába volt nekem számtalan amniszkópia semmit nem ért,mármint azt mondják ez beindítja a szülést a pitiszkálás..hát nekem nem.


szóval én nem bánom valamennyire hogy elindították,persze nem siettük el amint felvázoltam..

utólag nem bánom ki tudja mi lett volna ha még várunk egy hetet.

pláne hogy nem kis baba volt,3620 gramm.

és nem kövér nagy baba, egyszerűen még hízott odabent hiszen túlvittem 1 héttel,ha megszületik mondjuk a 38 héten akkor lett volna kereken 3000 gramm..szóval azért elég volt megszülni így is..


szóval fifti-fifti ez a szülés megindulás

2012. dec. 5. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekem a 40+6 napon indították, mert a dokim nem engedi a kismamáit a 41. hétbe a komplikációk miatt. Így megbeszélt időpontban indítottak. Puha volt a méhszájam, és rövidült is, de szinte teljesen zárt. Nekem elkezdett a szülőszoba előtt csordogálni a vizem, így nem kellett burkot repeszteni és a víz is teljesen tiszta volt.Az oxitocint pedig normális helyeken (fogadott szülésznő) fokozatosan adagolják. Nekem nem volt egyetlen durva fájásom sem, amikor a cseppszámon emelt a szülésznőm, utána kb 10percig jobban húzódott a derekam és a hasam alsó része. Nem tágultam, fájdalomcsillapítót nem kaptam, mert nem fájt egyáltalán, a legdurvább és legfájdalmasabb része az volt, amikor a dokim megvizsgált.....Mivel 8 óra alatt semmi nem történt (végig poénkodtuk ezt az időt a férjem és anyum is bent volt) délután 5kor császároztak. Semmi negatívat nem tudok írni, teljesen pozitív élmény volt, persze az előző napi uh-n már lélekben a császárra készültem, amikor 3700 grammot mondtak. Szóval nem tudok rosszat írni. A menete ennyi volt:reggel előkészítés (beöntés, borotválás), infúzió, vérvétel, 2 óránként vizsgálat az orvosom, közben szőlőcukrot és vizet fogyaszthattam.
2012. dec. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
86%
Én 40+2re ébredtem 4perces fájásokra és tágulásos vérzésre.Kórház vizsgálta stb.Ez reggel 5kor volt.Tágulás semmi még délben se.Este is csak 2ujj.Megállás nélkül 4 perces fájások...Aztán mivel már annyira fájt,kértem gyógyszert.Adtak méhlazitót és el is indult minden.Ez este 9kor volt.Kb 9:30ra tolofájások,11-re meglett a lányom.Első baba.Volt burokrepesztés is.Abszolut nem fájt.Doki mondta szülés után,hogy bestresszeltem és leállitottam a szülést.A lazitóval meg elindult.
2012. dec. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. dec. 10. 21:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!