Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után a 6 hetes kontroll...

Szülés után a 6 hetes kontrollra a pontosan a 6. héten kell menni? És fogadott orvoshoz (ha ő nem volt benn szülésnél ügyeletes orvos) vagy SZTK-s rendelésre mentetek?

Figyelt kérdés
Fogadott orvosnál időpontok foglaltak, legközelebb január 3-án vannak szabad időpontok. Ügyeletesnél szültem mert nem jött be a fogadott orvos, de neki nem találok sehol sem SZTK-s, sem magánrendelést. Köszönöm előre is a válaszokat.
2012. dec. 8. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
bárkihez mehetsz.Én sem tudtam elmenni 6 héttel szülés után.9 hét múlva jött össze.
2012. dec. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
én a 7. hét után tudok csak menni, a fogadott dokimhoz, szerinte nem baj hogy ennyivel később. Szerintem csak azért, mert addig amíg nem bólint rá, nincs szex és kádfürdő, és már mindkettő nagyon hiányzik :-) de én sem tudom előbb megoldani.
2012. dec. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
82%
Én a 8. héten jutottam csak el-3 gyerekkel komoly logisztikát igényel-és a fogadott dokimhoz mentem.A Te esetedben nem a fogadotthoz mennék,hanem egy SZTK-s dokihoz.2 fiú+10 hetes kislány anyukája
2012. dec. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Mehetsz később is, az nem gond, én is csak azért sürgettem a dolgot, mert a szülés előtt már 3 hónappal el voltunk tiltva a szextől és ezért már eléggé hiányzott a dolog... :)

Kontroll nélkül meg nyilván nem álltunk neki...

Szerintem nyugodtan mehetsz máshová is...

2012. dec. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem, nem gond. Na jó, annyiban gond, hogy az ember lánya (én is így voltam) addig nem nagyon mer "virgonckodni" a párjával, amíg a doki rá nem bólint.

Viszont: ha nem ment be a szülésre a fogadott orvos (mondom ezt úgy, hogy az én orvosom alig 2 héttel egy családi haláleset után OTT volt), akkor nem hiszem, hogy szeretném, ha továbbra is ő lenne az orvosom. Barátnőid nem tudnak más nőgyógyászt javasolni?

2012. dec. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat. Akkor megnyugodtam, hogy nem gond, ha nem pontosan 6. hétre megyek orvoshoz.

Utolsónak: Csak azért mennék ahhoz, aki fogadott volt, mert szülés előtti napokban többen is vizsgáltak és volt aki elég durva volt, és nem szeretnék most is így járni, ill. konkrét időpont van nála. Sztk-ba meg nem szeretnék egy fél napot ücsörögni, mert volt már rá példa, hogy itthon hagytam a babát anyósommal, tejet lefejtem neki, és mégis ha alvásból felkelt, alig akarta abbahagyni a sírást. És csak 2 óráról volt szó. Szegényt sajnálom, hogy emiatt sírjon órákat. :(

2012. dec. 14. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!