Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Első babánál fogadott orvos,...

Első babánál fogadott orvos, másodiknál nem! Miért?

Figyelt kérdés
Gondolkodunk a második babán, és szóba került a dokim. Mivel átvariálták a kórházakat, most már oda tatozom,ahol ő dolgozik. Problémamentes volt a 9 hónap és a szülésem is. Kicsit sokallok 100 ezreket kiadni ismét. Ti mi alapján döntöttetek?
2012. szept. 3. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, Megmondom őszintén, én is sokat gondolkozok ezen.

Megvolt az orvosom, körbevittek a szülőszobán, de mivel korababám lett, nem szülhettem ott. a 35. hétig ugyanis az a szabály, hogy ha lehetséges, még szülés előtt elvisznek egy olyan kórházba, ahol speciálisan el tudják látni a picit, így nem a babát kell mentővel zötykölődtetni az úton.

A SOTE női klinikájára kerültem, ahol gondosan és szakszerűen láttak el engem is, a babát is. Maximálisan meg voltam elégedve.

Emiatt én is feltettem a kérdést, ha esetleg lesz második, akkor azt a pénzt inkább a babára költeném, mert az orvost, aki bent van, fizeti a TB, a hálapénz meg elvileg azért van, hogyha esetleg egy családi vacsora mellől kell felállnia miattam, akkor legyen megfizetve.

Anyósom mesélt olyat, hogy egy ismerőse a második babával elindult a kórházba, de nem ért oda, ezért egy útba eső kórházban megszült, ő is meg volt elégedve.

VISZONT szerintem ez igazából szerencse kérdése, mert ha nem fog ki az ember egy normális orvost, vagy szülésznőt, akkor nem biztos, hogy szép emlék marad. (Találkoztam undok szülésznővel is.)

2012. szept. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is pont így voltam vele. Első babámnál volt fogadott orvosom, a másodiknál sokat gondolkodtam, hogy kell-e. A végén úgy döntöttem, hogy az ügyeletes is jó lesz nekem, szerencsére jó orvost és szülésznőt fogtam ki, nem volt semmi gond, maximálisan elégedett voltam, és még ráadásul gátvédelemmel szültem! Nyilván máshogy álltam volna hozzá a kérdéshez, ha az első szülésem nem ment volna simán. Ha netán lesz még egy gyerekem, akkor sem fogok orvost fogadni. Én is sokallok ennyi pénzt kiadni érte.
2012. szept. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az elsőnél nekem is volt.A másodiknál nem(kitudtuk volna fizetni),de inkább a gyerekekre költöttük azt a pénzt.Szerencsére én is jó dokit,és szülésznőt fogtam ki.Sőt mondhatom,hogy rendesebbek voltak mint a fogadott dokim,és szülésznőm.
2012. szept. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az első két gyerkőc így-úgy, de megszületett. Szülésznőt fogadtam csak, aki az elsőhöz bejött, maximálisan elégedett voltam, a másodikhoz nem tudott bejönni, mert aznap temette a férjét. Az ügyeletesekkel szültem, hát nem voltak valami kedvesek (én nem mondom, hogy zengjenek ódákat a szülő nőhöz, de amikor az adatfelvétel közben, számomra elég durva fájások közben, fél perc különbséggel mind a két szülésznő ugyanazt megkérdezte egymás után és türelmetlenül várta a választ mind a kettő - pedig az elsőnek már válaszoltam - és nem hiszem, hogy nem látták, hogy meg sem tudok szólalni a fájásoktól... És amikor azt kérdeztem, hogy kaphatnék-e fájdalomcsillapítót, nem azt mondták, hogy pl. azért nem adnak, mert ez-vagy az történik, ami esetleg szülés szempontjából nem jó, mert hamarosan szülni fogok, hanem azt kérdezték, nem is tudok rá szót, hogy milyen hangnemben, hogy hoztam-e otthonról fájdalomcsillapítót? Vagy vajúdás közben a helyes levegővételre oktattak ki, szintén minősíthetetlen hangnemben, pedig tudom én, hogy nem tudnám, hogy fontos, hogy hogy veszek levegőt, de olyan fájások közben, bocsi, de néha kiment a fejemből, és kicsit kapkodva vettem a levegőt.) De Egerben csak úgy hívják be a szülésznőt, ha fogadott orvos is van. És ezt kiírták a szülészeten a vizsgálóhelyiség falára!!!!!!! Ezt felháborítónak tartom. Én most várom a 3. babánkat (17 hetes terhes vagyok) akihez most járok, azzal nem vagyok túlzottan elégedett, és azon rágódom, hogy fogadjak-e orvost (és szülésznőt) csakhát anyagilag nem úgy állunk. És lassan az időből is kifutok, mert nem tudom, hogy egy félidős terhes kismamát elvállal-e még valaki? Szóval csak azt tudom neked tanácsolni, ha nem Egerben szülsz, illetve olyan kórházban, ahol lehet fogadott orvos nélkül is, csak fogadott szülésznővel szülni, hogy csak azt fogadj. Szerintem a szülésznőt érdemes megfontolni, szerintem megéri, és ő kevesebbel is beéri.
2012. szept. 4. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Mikor tavaly szültem egy nagyon rendes szülésznőt fogtam ki, akivel úgymond szívesen szülnék másodjára is. Lehet Őt kellene megfogadni. A doki azért indította a szülésemet 2 nap túlhordás után, mert ment szabira. Mondtam neki hogy tudom napra pontosan hogy mikor fogant a kislányom és még lenne egy pár napom. Ezzel azt akartam elérni hogy ne indított legyen. De soha többet nem engedem csak ha más mód nem lesz, mert hat órán keresztül 1 perces fájásaim voltak, senkinek nem kívánom.Az első 4 óra alatt 2 ujjnyit tágultam, azt hittem kimúlok az ágyon. A dokim csak a tolófájásokra jött be, addig mindent a szülésznő csinált. Volt őssejtlevételünk és a doki még azt is átpasszolta neki. Ezek után így visszagondolva lehet a 30 ezer is sok volt, amit adtunk. Viszont félek attól is hogy kit fogok ki a második babánál. Lehet van ettől még sokkal undokabb doki is. Nagyon elgondolkodtató az biztos. Ki tudnánk fizetni mi is, de nem igazán látom jónak ezt a százezres nagyságrendű hálapénzes dolgot.Nekünk sem ad senki hálapénzt az elvégzett munkánk után, lassan már fizetést sem.
2012. szept. 4. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!