Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császárnál választhat a...

Császárnál választhat a kismama, hogy érzéstelenítést vagy altatást kér?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, csak elgondolkodtam rajta. Ha császárra kerülne a sor, semmiféleképpen nem akarok gerincérzéstelenítést (ahogy sima szülésnél is irtózom az edától). Ahol szúrnák, ott szűkület és csigolyatörés van a gerincemen, tehát szinte biztos, hogy nem találnák el első szúrásra, édesanyámnak, amikor a kistestvéremet szülte az edát is úgy félreszúrták, mindent érzett, csak egy hatalmas fekete, fájó folt lett a hátán, amikor meg a kistestvéremet próbálták lumbálni egy betegségnél, leszakították a dúrazsákját, és majdnem lebénult. Szóval többszörös félelmem van a gerincérzéstelenítéssel kapcsolatban. Ha oda kerülnék (bár ne adja az ég), hogy császár, választhatom az altatást?

2012. dec. 17. 12:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

szia!


engem altatni fognak majd,de a császárom alatt megcsinálják az elkötést is. igazából meg kell beszélni a dokival,én is elmondtam neki minden félelmemet.meg nekem pánikbetegségem is van..

2012. dec. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Engem nem kérdeztek meg.Nekem is többszöri próbálkozásra sikerült beadni,úgyhogy ha még szülök valaha akkor más megoldást választanék,
2012. dec. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 nittababy ***** válasza:
nálunk a kórházban nem lehetett választani mert azt mondta a doki hogy nem altatnak csak ha ők úgy látják jónnak!!
2012. dec. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
engem megkérdeztek, hogy jó-e a spinális, ismerősöm viszont ragaszkodott az altatáshoz és megkapta. Ha meg még meg is indoklod, szerintem engedik az altatást.
2012. dec. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ildikó1982 ***** válasza:
Szia én császárral szültem(12 ora vajudás után) 3.5 honapja nagyon féltem a epidurálistól de semmit nem éreztem az jobban zavart hogy közbe fájésaim voltak,de ott is meg várták a 2közti időt.
2012. dec. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tőlem nem kérdezték, spinális volt és ennyi. Nem volt választási lehetőség.
2012. dec. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ildikó1982 ***** válasza:
A páromat mütöték és ő beszélt rá hogy ébredésné kábba leszek nem látom a babát egyből így 1 percen belül mútaták.
2012. dec. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért lett pár hét elteltével kiemelve a kérdés,de azért szívesen válaszolok rá.:)

Az az általános nézet, hogy a (mai) orvosok a spinális érzéstelenítést preferálják, mert minden kockázat ellenére még ez is (orvosilag nézve) kevesebb kockázattal jár, mint az altatás. Nagyon ritkán (és talán a Te esetedben) esetleg, meg lehet beszélni, hogy altatás legyen, de csak akkor, hogyha vmi miatt programozott császárod lenne. De erre ne gondolj, természetes szülésnek indul mindenki az első terhességnél. Sürgősségi császárnál viszont (adja az ég, hogy erre se kerüljön sor) azonnal altatnak, mert nincs idő előkészületekre. Ne aggódj előre!:) Minden rendben lesz!

2013. jan. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xStefix ***** válasza:
Én is féltem volna a szúrástól, úgyhogy altatást kértem volna a császárnál. De nem emlékszem, hogy itt helyben megcsinálják-e így...
2013. jan. 7. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A hivatalos protokoll szerint a gerincközeli érzéstelenítés egyik kontraindikációja(ellenjavallata) az, ha a kismama nem egyezik bele. Tehát mondhatja az orvos, hogy én spinálba csinálom, ha te erre azt feleled ebbe nem egyezem bele, akkor el kell, hogy altasson, még akkor is ha az altatásnak nagyobb a kockázata. (Ilyenkor-nálunk-alá kell írni egy papírt amin az áll, hogy "előzetes felvilágosítást követően, azt megértve, a gerincközeli érzéstelenítésbe nem egyezek bele" . Ez azért kell mert szakmailag-ha nincs más egészségügyi ellenjavallat- a spinal minden szempontból alkalmasabb a császármetszéshez,és ha az altatás alatt gond lesz, és a beteg rohanna a bíróságra az orvos mondhatja, hogy én felvilágosítottam a kedves a beteget, hogy mi lenne a jobb, de ő azt visszautasította, és ha nem mulasztás miatt lett az altatásnak szövődménye hanem előre nem látható ok miatt, ami esetleg spinallal elkerülhető lett volna, nem üti meg a bokáját az orvos, mert neki szakmailag mindig azt kell választani ami a mamának és a babának a lehető legjobb-és ez alap esetben nem az altatás). Tehát az első mondatból következik, hogy etikai (és szakmai) kötelessége FELVILÁGOSÍTÁS után megkérdezni a kismamától, hogy beleegyezik-e a gerincközeli érzéstelenítésbe!/aneszteziológus/
2013. jan. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!