Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha Karácsonykor szülök van...

Ha Karácsonykor szülök van értelme szülésznőt, orvost választani? Úgyis csak az ügyeletes lesz benn, vagy nem? Esetleg ha bábát, dúlát fogadok, ők velem jönnének? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2009. aug. 23. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A fogadott orvosnak épp az a lényege (elméletileg), hogy akármikor szülsz, bemegy.


Persze, az ügyeletes orvos vesz fel, ő vizsgál meg, de utána egyből hívja az orvosodat. Legalábbis nálam így volt.

Ügyeleti időben mentünk be, az ügyeletes orvos megvizsgált, majd telefonált az fogadott orvosomnak, hogy jöjjön be, mert az egyik kismamája szülni fog. Mire felértem a szülőszobára és előkészítettek, már ott is volt. Este 6kor mentem be, este 10 kor született meg a kislányom, az orvosom addig bent volt, ő vezette le a szülést. De ezt megbeszéltük, hogy ha éjszaka indul be a szülés, akkor is számíthatok rá.


Orvosa válogatja, de szerintem egy lelkiismeretes fogadott orvos, akár karácsonykor is bemegy. De még, ha 24-ére is vagy kiírva, nem 100%, hogy akkor meg is szülsz.

2009. aug. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért fizetsz neki, hogy bemenjen. AZért fizetsz neki, hogyha kérdésed van akkor válaszoljon, azért fizetsz neki, hogyha valami baj van, akkor éjszaka is felhívhasd.

Tehát, ha akarsz fogadott orvost, szülésznőt az bemegy karácsonykor is.

2009. aug. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én dec. 24-re vagyok kiírva, és egyértelmű, hogy hívhatom az orvosomat, ha nem pont ő az ügyeletes.

de szerintem nagyon minimális az esélye, hogy pont 24-én fogok szülni.

2009. aug. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én dec. 10-re voltam kiírva,ekkor fektettek be és a dokim aznap ment szabira(a 31 héten mondtam neki,hogy nála akarok majd szülni).Ő a szabija alatt minden nap bejött,amikor hívtam 21-én,hogy az ügyeletes megvizsgált és szülőszobára küldött 1 1/2 óra alatt bent volt.Végig figyelt ránk,hiszen a pénzt ezért kapja zsebbe és Ő maximálisan megtett értünk mindent.
2009. aug. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 3 hete szültem, miközben a fogadott dokim szabin volt. 5 hét szabira ment (max a Balatonig ment el), de a magánrendelését mindig megtartotta. Megbeszéltük, ha indul a szülés (legyen mármennyi az idő) hívom, és a jön. És így is volt. Szabin volt, de a szülő kismamaák miatt jött, ha kellett.

Ez a fogadott doki lényege, és tulképp. én ezért fizetek.


Üdv!

2009. aug. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én is dec. 24-re voltam kiírva, mégis volt fogadott orvosom és szülésznőm is. Egyértelmű volt, hogy bejönnek akár karácsonykor is. Aztán úgy alakult, hogy két héttel korábban jött a kislányom :)
2009. aug. 23. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak, hogy legyen kontra is. Tavaj nyáron szűltem. A terhesség alatt végig azt mondta nem hagy cserben, és azon a héten nem megy sehová mert sokan szűlnek. 2 héttel szülés elött közölte, nyaralni lesz és nem jön haza. Ezt a kórházba ki is írta valami üzenőfalra. Az ügyeletes meg alig mert hozzám nyúlni " nehogy lenyúlja" az igazgató úr betegét. Mert h történetessen ő a kórház igazgatója. Szép mi?

Pedig 100000ft a "tisztelet díj"

Hát csk hogy tudd ilyenek is vannak !!!

2009. aug. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak.

És fizettél neki? Mire föl?

Én egy fillért nem fizettem volna, sőt azonnal átmegyek egy másik orvoshoz.

Egyébként sok ismerősöm úgy tesztelte a nőgyógyászát, hogy megadja-e a mobilszámát, éjszaka fel lehet-e hívni a mobilon.

Ha nem, akkor kerestek másik orvost.

2009. aug. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!