Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt az első nap mikor...

Milyen volt az első nap mikor hazamentetek a kórházból a babával? Hogy telt? És az első éjszaka? Könnyű volt, vagy nehéz?

Figyelt kérdés
Már nagyon várom hogy meglegyen a kislányunk, 33 hetes vagyok, bár még maradjon bent minimum 4 hétig, csak kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, nektek milyen volt...
2009. aug. 25. 09:17
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%
Ezt én is akartam kérdezni, bocsi, hogy belekontárkodok, de engem is érdekelne, órára lebontva, hogy kronológiai sorrendben ki mit csinált az első nap a babával.
2009. aug. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
:D remélem hogy sokan leírják a tapasztalatukat, hogy mi is tudjuk mire számítsunk majd. :)
2009. aug. 25. 09:37
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Náluk szegényke csak sírt amikor hazajöttünk. Be is pánikoltam rendesen, mert a kórházban semmi baj nem volt.

Aztán az apukám jött rá,hogy biztos fázik, mert a kórházban pont napos meleg szobában voltunk, itthon meg csak kb 22 fok volt a lakásban. Úgyhogy a nyár közepén bekapcsoltuk a fűtést. Amint melegebb lett meg is nyugodott, és csak ciciztünk meg aludtunk.

A legjobb dolog, amit ilyenkor tehet az anyuka, ha ő is alszik, amikor a bébike alszik, egyrészt te is csak akkor tudsz pihenni, a másik hogy a stressz nem tesz jót a tejelválasztásnak. Csak a babával foglalkozz, hagyd a takarítást, háztartást. Ilyenkor kell kihasználni bármilyen segítséget. Apuka, mama, tesó, bárki.

Én 2 éves koráig szoptattam a kisfiamat, kiegyensúlyozott, nyugis baba volt mindig!!

Sok boldogságot kívánok!!!

36 hetes kismama

2009. aug. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi elég későn értünk haza a kórházból,így sok mindent nem csináltunk. Átöltöztettem, megetettem aztán betettük az ágyba. Az első éjszaka nagyon rossz volt. Szegénykém sírt sokat és nem tudtam megvígasztalni. Már vissza akartuk vinni a kórházba, hogy valami baja van. /Ezen azóta is jókat nevetünk a férjemmel/ Pedig csak szegénykémnek idegen volt minden, meg kell először szoknia az új környezetet. És másnap kezdődött igazán az új élet. Teljesen egyedül, segítség nélkül /szülők 2500 km-re/ férjem dolgozott. De napról-napra könnyebb lett és belejöttünk a dolgokba. Csak az első pár hét volt iszonyatosan fárasztó és nehéz. :) :)


Sok-sok örömet és Türelmet kívánok neked

2009. aug. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

"Vissza akartuk vinni a kórházba" :o))


Ez jó!!! :D


Köszi, legalább felkészültem, hogy mire számítsunk.

39 h km

2009. aug. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Az első nagyon nyugis volt, délután mentünk haza, 40 fokban. Császáros voltam és nagyon fájt még a sebem, nagyon fáradt voltam. Szerencsém volt, a babám is nyugodt volt, csak enni kelt fel. A fürdetést végig ordította szegényke, aztán evett, csak egyszer kelt fel, ellentétben velem, aki végig lestem, hogy életben van-e. Tiszta hülyeség. Szóval szuper volt, remélem újra átélhetem még.

Neked is ilyen szerencsés hazatérést kívánok! :)

2009. aug. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azért vittem el orvoshoz két hónaposan, hogy biztos baj van a hangszálaival, mert sohasem sír. Szopizik, alszik, nézelődik. Mi ezen nevetünk így utólag jókat.

Arra számítottunk most is mint az első babánknál, hogy hazavittük és sírt, alig akart megnyugodni. A másodiknál nem így volt. Amikor aludt az első napokban, én is pihentem, szinte el sem mozdultam mellőle, éjjel 3x ébredt szopizni. Simán ment minden. Azóta is nyugodt gyerek, még az első gyereknél átélt nagy dackorszakot is lightosan adta elő, most lesz 3 éves.

25 hetes km

2009. aug. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Nagyon jó volt olvasni a történeteket, volt hogy jót nevettem is, (visszavinni a kórházba) de szerintem abban a helyzetben én sem nevettem volna, sőőőőt. Már előre parázok hogy jól csináljak mindent, és nehogy kárt tegyek a babámban. :S
2009. aug. 25. 12:17
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Nálunk is rémálom volt az első éjszaka,pedig a kórházban nem sírt,csak aludt meg próbálkoztunk a szopizással.Gondoltam is,hogy milyen jó kisfiam van nekem,csak eszik és alszik.Na,de itthon....Egész estig nem volt gond,aztán a fürdést végigsírta,és az egész éjszakát is,se ölben nem volt jó,se a cici nem kellet csak sírt és sírt,aztán már én is sírtam.Aztán másnap már jobb volt és megszokta a helyet és mára már egy boldog,kiegyensúlyozott,boldog kisfiú,aki hétfőn már 1éves lesz:D
2009. aug. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok! :)


Mi délután mentünk haza,olyan 3-4 óra körül.

Nekünk mikor elindultunk a kórházból,eléggé nyügis lett a baba,mikor beletettük a hordozóba...,Így én is feszült lettem egy kicsit...Majd a kocsiba alíg tuttuk bekötni a hordozót...Szóval alkottunk a párommal rendesen...Majd ahogy elindultunk a kocsival,egyből megnyugodott. Mikor haza értünk ha jól emlékszem,akkor aludt a kicsikém.Beraktuk a kiságyába,és szundított tovább.

Később felkelt enni,mejd megint aludt. A fürdetés nálunk sem volt zökkenő mentes,mert nagyon nem szerette...De aztán rájöttünk,hogy azért,mert nem csináltunk neki meleget a fürdőbe..Így mikor legközelebb fürdettük,már rendesen befűtöttünk,és egy mukkot nem szólt..:) Nálunk amúgy inkább az jött be,hogy kajcsi után fürdetünk,mert úgy nem hisztis,hogy ő éhes..Utána még egy kicsit éber,majd eszik még egy kicsit,és aztán ringatni kell egy kicsit a kis seggét,majd valahogy csak elalszik. Az éjszaka szerintem ha jól emlékszem,akkor csak kajálni kelt fel,utána elaludt.De nálunk lehet,hogy azért is volt ennyire nyugis,mert besárgult,és még olyankor aluszékonyak egy kicsit,míg nem megy ki belőlük teljesen ez a sárgaság.


További jó baba várást nektek!!! :)

Könnyű,és probléma mentes szülést kívánok!!

Majd ha meg meglesz a kicsi,akkor meg jó babázást kívánok!


Üdv.:Egy majdnem 4 hetes tündér nagylány anyukája :)

2009. aug. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!