Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan intéztétek pároddal a...

Hogyan intéztétek pároddal a szülés utáni teendőket? -mikor a kórházba voltál és utána? Mit intézett apa és mit te? Mivel lehet megkönnyíteni, gyorsítani a dolgokat?

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogy elektronikus ügyintézésre is van lehetőség ügyfélkapun keresztül. Nem biztosabb a személyes ügyintézés mégis? Ha úgy van, kell hozzá meghatalmazás.

2013. jan. 1. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyedül a kicsi születési anyakönyvi kivonatáért kell bemenni, nálunk anyukám ment be, oda is adták neki (írtam meghatalmazást)

A többi papírmunka otthonról megy. Letöltöd a netről a nyomtatványokat, és ha már megvan az anyakönyvi, lakcímkártya, TB kártya máris fénymásolhatod, és csatolhatod a nyomtatványokhoz. Apa annyit segít, hogy ajánlva feladja a postán.

2013. jan. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én otthon mindent precízen kitöltöttem, megérdeklődtem, hova kell bevinni személyesen (nem akartuk postán), apa meg ment mindenhova és leadta a papírokat. Amúgy minden flottul ment mindenhol.
2013. jan. 1. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahogy a második válaszoló, én is mindent kitöltöttem előre itthon, mappába rendeztem, Férjnek csak a baba adatait kellett kitülteni és ment vele az illetékes helyekre. MInden rendben volt így.
2013. jan. 2. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekünk is apa intézte. Tgyást, anyaságit, családit, tb-lakcimkártyát, szóval mindent. Elvileg lehetne elektronikusan is,nekem van is regisztráciom,ammi szükséges hozzá, de egyszer olvasta itt, hogy van akitől nem fogadták el a fénymásolt személyes iratokat,csak az eredetit. Ja és a tgyáshoz viszont mindenképpen eredetiben kell beadnod a jövedelemigazolás az egészségbiztosítás megállapításához nevű nyomtatvány(okat)...

Szerintem küldd apát...

2013. jan. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!