Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha megszülöm a babát a kórházb...

Ha megszülöm a babát a kórházban, utána nekem kell bent gondoskodni róla?

Figyelt kérdés
vagy ez hogy működik... egész nap velem lesz a pici vagy kérni kell h legyen velem.én figyelek az etetésre ha velem van- ez természetes- de ha nincs velem akkor a nővérek etetik rendesen.bocsi ha hülyén fogalmazok csak számomra furi h szülés után a kórházba mi a megengedett. (jánosba pl.hogy van)

2012. nov. 27. 14:30
 1/6 anonim ***** válasza:
A nővérek nem etetik,ha nincs veled akkor viszik etetésre hozzád!hHa egész nap veled van akkor mindent neked kell csinálnod,úgy ahogy majd otthon.
2012. nov. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Általában minden kórházban már az anyukával van agyerek 0-24-ig.

Kivéve az orvosi vizsgálatoknál, a kék fénynél, a fürdetésnél (bár sok helyen kérik a szülő közreműködését is), vagy ha anyuka épp fürdik, stb..


Én 3 óránként etettem a lányomat, ill. amikor felébredt és jelezte, hogy szeretne enni.

Én kértem segítséget is, más kérdés, hogy nálunk (Szolnok) nem szeretnek adni és "lepasszolnak" a csecsemősök, mondván: tanuld meg, hogyan kell szoptatni.

Nálunk akkor adtak pótlást, ha anyuka beleegyezett és aláírta a gyerek kartonját.

2012. nov. 27. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A Jánosban adnak nekik cukros vizet vagy tápszert, ha leadod éjjelre. Ha nálad van, akkor te szoptatod, amikor akarod.

Reggel 7 és 9 között a közösben vannak a babák, ekkor van az orvosi vizsgálat. Este 7 és fél 9 között szintén a közösben vannak, mert ekkor van a fürdetés. A többi időben nálad van a baba. Éjjelre leadhatod, ha akarod.

2012. nov. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
Ahol én szültem, ott nem volt velem 0-24 a baba. 3 óránként hozták szoptatni, egy órát volt velem, ekkor elvitték. Ha nem evett, akkor kapott pótlást (tápszert, majd később lefejt anyatejet), 8 körül volt az utolsó szoptatás, éjfélkor hozták újra, majd reggel 5 körül volt az első. Én személy szerint nem is bírtam volna, ha egész nap együtt vagyunk, hiszen 2 napig csak aludtam, vagy ha nem is aludtam, de feküdtem, pihentem. Annyira fájt a gátmetszés helye, hogy 10 perc volt mire az ágyból felkeltem. Szerintem kell ennyi az anyának, hogy szülés után egy kicsit tudjon pihenni, otthon már úgysem lesz, még ennyi ideje sem. A másik pedig, hogy legalább hozzá értő kezekben van az első napokban, ne adj isten bármi történik vele, ők tudják mit kell csinálni. Én pl. azt sem tudtam, hogy fogjam a kezembe, hogyan kell büfiztetni, ilyenek. Aztán megmutatták, hogyan kell tisztába tenni, öltöztetni, fürdetni, stb. Nem bántam meg, hogy nem volt velem egész nap.
2012. nov. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sz.helyen mindíg veled van, mindent Te csinálsz, a nővér csak fürdeti, de ott vagy te is közben. Ha megy az orvos vizsgálni, oltani akkor is ott kell lenned. Szóval nálunk tényleg 24h.
2012. nov. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk úgy van,hogy Veled lehet egész nap,de ha akarod,akkor betolhatod,akár egy órára,vagy akár éjszakára is. Ha estére beadod,akkor kérdezik,hogy kihozzák-e éjjel szopizni. Ha a válasz igen,akkor hozzák,amikor éhes,ha nem,akkor kap tápot vagy lefejt anyatejet. Annyi a szabály,hogy legkésőbb reggel fél7-re be kell tolni,mert fürdetés és orvosi vizsgálatok.10-kor ismét hozzák. És nem tudom,hogy miért nem múlt időben írtam :) lényeg a lényeg,ez a lényeg.
2012. nov. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!