Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen lehetőségeim vannak a...

Milyen lehetőségeim vannak a fájdalomcsillapításra? Ki mit ajánl? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

2013. jan. 3. 14:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt ajánlom, hogy ne kérj mindenképpen fájdalomcsillapítót, hanem csak ha a helyzet megkívánja. Ez pedig úgyis ott fog kiderülni. Az első vizsgálat után, ha már tudod mennyire van nyitva a méhszáj, könnyebb saccolni hogy mennyi lesz a vajúdás. Ha nyitva van már legalább 2 ujjnyira, akkor csak pár óra lesz az egész, és nem feltétlenül érdemes erre a rövid időre kérni. Ha nincs még nyitva, vagy nincsenek fájások, vagy bármilyen okból fájáserősítőt (oxitocint) adnak, akkor érdemes kérni, ha nem vagy elég bátor. Epidurális érzéstelenítést szoktak adni a gerincbe. Hátránya, hogy nem mindig tervezető hogy milyen gyorsan nyílik a méhszáj, és ha hamarabb megindulnak a tolófájások, akkor nem feltétlenül érzed. És ha nem sikerül rendesen tolni, akkor császároznak... Másik hátránya hogy lehetnek mellékhatásai, pl. napokig tartó durva fejfájás utána, de annyira hogy fel sem bírsz ülni. Nem törvényszerű hogy így lesz, de láttam már rá példát.


Én nem kértem fájdalomcsillapítót, 2 ujjnyira voltam nyitva de nem voltak fájásaim így oxitocint kaptam. 3 és fél óra volt a vajúdás nagyon fájdalmas része, akkor és ott nagyon bántam hogy nem kértem fájdalomcsillapítást, de mire kértem volna már nem lehetett. Viszont amikor később láttam és hallottam a fájdalomcsillapítás mellékhatásairól, akkor úgy voltam vele, hogy nem bánom mégsem hogy így alakult.

2013. jan. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
67%
Én kértem EDA-t meg kértem gázt is de egyik sem használt semmit
2013. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 2 ujjnyira nyitva voltam,amikor indítani kellett a szülést,elszineződött magzatvíz miatt.Kaptam oxit,és edát is.Csak edával szülnék ezután is!!!megváltás volt,pedig még nem is a legerősebb fájásokat éreztem.Nekem felgyorsult minden,3,5 óra alatt megszültem az első gyermekemet.Nem húzódott el a kitolás sem,éreztem,hogy mikor kell nyomni,meg a szülésznő is segített.A vajúdás pedig rövid volt és fájdalom mentes!Nekem nagyon bejött!
2013. jan. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Én féltem az EDA-tól, aztán a sors úgy alakította, hogy olyan gyorsan tágultam, hogy már nem is kaphattam. Gázt kértem, de abból is 3 fájásig szipákoltam, utána már mentünk szülni, így nem volt hatása. Neked is ilyen gyors szülést kívánok:)
2013. jan. 3. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne dönts el semmit előre, légy nyitott, ez a lényeg. Mindkét szülésemnél úgy indultam neki, hogy "meglátjuk". Aztán az elsőnél vajúdtam 13 órát kétperces, később perces fájásokkal és azt hittem ott halok meg. Nagyon nem akartam fájdalomcsillapítást, s utólag úgy gondolom, nagyon rosszul tettem, hogy ennyire ágáltam ellene. Végül beleegyeztem az EDA-ba, s még 5 órát vártunk, míg a lányom hajlandó volt meglátni a napvilágot. A másodiknál szintén teljesen természetes szülést szerettem volna, de mikor a durva perces fájások jöttek, gondolkodás nélkül kértem az EDA-t. Ha jól csinálják, akkor mozogni tudsz, sőt, még az összehúzódásokat is tökéletesen érzed, csak épp nem fáj. Nekem áldás volt, a tervezett harmadikat már biztosan csak EDA-val szeretném szülni.

A fejfájás meg kivédhető azzal, hogy fekve töltöd a megfelelő időt, hogy kiürüljön a gyógyszer, s nem állsz neki idő előtt sétálgatni. Nekem legalábbis ezt mondták, s így is volt.

2013. jan. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én úgy indultam neki már a terhesség közepétől,hogy mindenféleképp kérek EDÁt, hisz minek szenvedjek, ha nem muszáj? Nos, a kórházban egy pillanatra megtorpantam,amikor a kezembe nyomtak egy 3 oldalas tájékoztatót, az előnyökről,hátrányokról. De a következő erős (5 perces fájásnál) egyből mondtam a dokimnak,hogy oké, akkor kérem. Aláirtam a papírt,megjött az anesztes, kb 20 perc alatt beadta (elötte kikérdezett mindenféle kórelőzményről). Megkönnyebbültem,hogy mindjárt hatni fog,de jó lesz,mert tényleg fájnak ám azok a fájások. De nem lettek lightosabbak, csak egy picit rövidebbek. Igy kaptam még egy adagot. De mivel ez sem segitett a tágulásban, igy oxytocint kötöttek be. Na ezek után az EDA mintha nem is lett volna, olyan brutál fájásaim lettek. Szóval én kaptam, de az oxy miatt nem hatott.

Hozzáteszem, annyira kifáradtam a kitolási szakra, hogy nem tudtam a lábamat sem felhúzni, az egyik lábam a szülésznő, a másikat a párom tartotta... De ha újrakazdhetném, akkor is ugyanigy kérnék.

Nem vagyok az a típus, aki szenvedni akarna, ha nem fontos, és van lehetőség az enyhítésre.

2013. jan. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Legjobb a gáz, mert semmi mellékhatása-veszélye nincs, és a fájdalom kb. felét leveszi a másik felének a megélését megkönnyíti. A fájásokba mit se szól bele. Jelenleg csak akkor fogsz kapni, ha a kórházban ez rutin, mert van ahol nincs nitralgin, mert akkor mi lesz az EPI-s doki hálapénzével, ugye.

Persze nem ezt mondják, hanem minden mást és akkorára nő az orruk, hogy nagyon ciki.

A lényeg , előre fizetni valakit, (pl orvosnak 50e. előleg, szülésznőnek 20e.) akinek hatalma van a gáz fölött, és tudnia kell, hogy csak előleget kapott, a többit utána. Ha nem így teszel akár egy napig is fetrenghetsz a folyosón, meg se kérdi senki mit akarsz itt. A másik, hogy a gáz FOLYAMATOS belégzésre lett tervezve - 60 % n20, 40% oxigén- tedd nyilvánvalóvá, ha spórolnak vele,-( amit imádnak csinálni), nincs pénz.

Az EPA nekünk kész megváltás volt, azzal is fájt, de a nejemnek nem kellett nem emberi hangon síkítoznia.

Legjobb a kettő kombinációja, ezt nem adják 200 alatt.

Azt kell sajnos megértened, hogy senkit sem érdekel, neked mennyire fáj, de jó magasról tesznek rá.

Szóval "beetetés" előre," vacsora" utána, és a szülésznőnek is fizetni kell, ha az epi-t más csinálja annak is.. mert van hogy az orvos el se jön...Akkor nyilván 100 spórolva.

Általában a szülés végére megérkezik, jön-megy h. lássátok, hogy ott van, érdemben semmit nem csinál csak várja a pénzt. A kórházi mikrokörnyezet idáig rohadt le, hűen tükrözi a társadalmat vissza-kicsiben.

2013. jan. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
melyik kórházban szültetek? rettenetes amit írsz... :S ennyire minden a pénzről szólna? nekem nincs ennyi pénzem rá..
2013. jan. 4. 17:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet a 7essel...ez nyilván egy bizonyos kórházra jellemző és nem mindegyikre...egyébként az írásodból úgy tűnik,hogy férfi vagy ...tehát ne haragudj,de nem tudhatod,hogy mi a legjobb egy szülő nőnek...nem kell a kettő kombinációja,mert a gáz nem igazán ér semmit...nekem viszont az EDA bőven elég volt és nem fizettem 200e ft-ot senkinek..


2es voltam

2013. jan. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ja bocsi,3as voltam :)
2013. jan. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!