Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért fürdik mindenki?

Miért fürdik mindenki?

Figyelt kérdés
Ezt annyira nem értem hogy miért fürdik mindenki. Mindenhol azt olvasom hogy jajj indulás előtt még le kell fürdenem. De minek ha beöntés után úgy is fürdik? Ha minden nap fürdik az ember akkor nem lehet büdös.
2013. jan. 7. 09:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én azért ültem minden indulás előtt a kádban, mert így bizonyosodtam meg róla, hogy szülési fájdalmak és nem jóslók. Mert a meleg vízben a jóslók leállnak, a szülési fájások pedig felerősödnek, és rendszereződnek, sőt sűrűsödnek is.

Harmadjára meg elöntött a magzatvíz, akkor azért zuhanyoztam le.

2013. jan. 7. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt nem arról van szó, hogy valaki büdös lenne, de ki tudja meddig tart a vajúdás, szülés, a normálisabb emberek szeretnek minnél frissebben elindulni. Én is így voltam. Este is tusoltam és reggel is. Plusz deo, testápoló, stb. Én pl reggel óta a kórházban voltam, de még délután is letusoltam bent,... Jobb illatosan és teljesen frissen ott lenni, mert szülés után sem tudsz egyből fürdeni...
2013. jan. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Én akartam fürdeni, de már nem volt időm.

Hajnali fél 3-kor azért keltem, hogy letusoljak, mert úgy gondoltam, jóslóim vannak. Ahogy felálltam, elfolyt a magzatvizem. Indultunk is, mert 40km-re van a kórház. Ott tusoltam csak le, beöntés után. 6:57-kor született meg a kislányom, így nem bántam, hogy nem töltöttem több időt otthon.

2013. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nos, sima nőgyógyászati vizsgálat elott is lezuhanyozik a nők 90 szazaleka annak ellenére, hogy az orvosok ezt nem javasolják....
2013. jan. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nőgyógyászati vizsgálat más. Ott nincs beöntés ami után fürdesz.
2013. jan. 7. 10:00
 6/20 anonim ***** válasza:
Én is fürödtem itthon, mikor arra ébredtem, hogy 4-5 perces fájásaim vannak. Mivel fogalmam sem volt arról, hogy beöntést fogok kapni, és utána zuhanyozni kellett ugyebár. Amikor orvoshoz megy az ember akkor is alapból megfürdik szerintem, ez meg egy kicsit annál mégis több :) Hiszen ott fekszel órákig (van aki 24 órát is vajúdik) és sokszor bekukkantanak a széttett lábaid közé.. nem is értem hogy van olyan aki fürdés nélkül indul el (Kivéve persze mikor nincs rá lehetőség, vagy nagyon sürgősen kell menni).
2013. jan. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

Lefürödtem otthon, majd bementem a kórházba, ott megvizsgált az orvos!

Na már az egy nőgyógyászati vizsgálat, ami előtt illik lefürödni!

Na meg nem lettem a hátam közepéig sz@aros, megtöröltem rendesen, nedves törlővel is, és kész!

2013. jan. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Első vagyok, 3x szültem, sosem kaptam beöntést.
2013. jan. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én például azért mentem el zuhanyozni, mert amikor reggel felkeltem a fájásokra, még nagyon sok időm volt, plusz meleg is volt, alvás közben megizzadtam, nem akartam csapzottan menni, ha egyszer van időm elkészülni. Nem azért, mert szépségverseny, csak egyszerűen nem érzem jól magam, ha csatakos vagyok. Meg amúgy is, úgy voltam vele, hogy orvoshoz, kórházba tisztán megyek, ki tudja, meddig tart majd a szülés, legalább frissen kerüljek oda.

Egyébként nem kaptam beöntést, úgyhogy nem is zuhanyoztam már a kórházban a szülés előtt.

2013. jan. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kaptam beöntést! Azért fürödtem, mert nem büdösen akartam izzadni a szülőszobában.
2013. jan. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!