Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért fürdik Magyarországon...

Miért fürdik Magyarországon mindenki minden nap?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Saját tapasztalatból meg másoktól is hallottam hogy a fejlettebb országokban a diákok (pl.: finnek vagy németek) nem fürdenek minden nap,hanem mondjuk 3 naponta vagy még annál is ritkábban,és nem volt egyik diák sem büdös.

Itthon akkor miért terjedt el ez a "aki nem fürdik minden nap az büdös görény" elmélet?


Végülis egészséges ez az állandó fürdés? (persze ha valaki fizikai munkát végez és/vagy sportol és izzad mint egy ló akkor érthető,de ha nem csinál semmi izzasztót?)


2009. dec. 1. 19:07
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez érdekes! :) Nem tudom, nekem jólesik mindennap fürödni, nyáron többször is. Volt, hogy buli után olyan fáradt voltam, hogy kihagytam, de nem volt kellemes :) Viszont a japánok überelnek minket is: mindennap hajat mosnak! :) Ott meg az a büdös görény aki ezt nem teszi :)
2009. dec. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

A bőr a méregtelenítés felülete.Nyáron naponta kétszer sem sok.Mondjuk télen, ha valakinek nehezebb körülményei vannak érthető, hogy nem lelkesedik be a befűtés, vízmelegítés, stb.iránt.

Millió porszem kosz ér bennünket, mosd át az arcod egy könynű krémmel az utcai séta után.Ólomtól a koromig minden por egyéb ránktapad.A bőr normál esetben lélegzik.Ezt zárja el a por, meg a többi.

2009. dec. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyszer fürdeni naponta az minimum,én rosszul érzem magam ha a munkás cucc után a tiszta ruha tapad és húzódik pedig nem dolgozom piszkos helyen.
2009. dec. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
hm,én ezt értem,de miért? gondolom a németek/finnek/nemtommégkik is ugyanúgy megizzadnak,mégsem fürdenek annyit. talán takarékosságból? (ha igen akkor riszpekt:D)
2009. dec. 1. 19:30
 5/17 anonim ***** válasza:
59%
Ez a kérdés minden héten felkerül, kissé már unalmas...
2009. dec. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
elnézést,én most írtam ki először
2009. dec. 1. 19:32
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
a párom finn és egy nap kétszer is zuhanyzik :) én is fürdök minden nap, szeretem ha jó illatom van , és nincs is jobb egy fárasztó nap után a fürdőkádban relaxálni. szerintem meg azért higiéniai okokból is jó naponta minimum egyszer zuhanyozni. meg kell mondjam én nem szívesen bújnék ágyba egy olyan valakivel aki 3 napja fürdött utoljára.
2009. dec. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%

Mellesleg nem maga a fürdés az egészségtelen hanem a klóros vízben való fürdés mivel a melegvízben oldott klór a kitágult bőrpórusokon át pillanatok alatt felszívódhat..


Bár ezt is csak olvastam és nekem aztán meg ne magyarázza senki hogy a klór miylen borzalmasan káros, évekig úsztam a klórban, a klóros vízben még évekkel ezelőttt és soha nem volt oylan tiszta hidratált és pattanásmentes a bőröm mint akkoriban...


Plusz amikor még klórozták a medencéket nem volt ennyi gombás fertőzés sem...

2009. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Amúgy nem hinném hogy mindenki fürdik ma magyarországon minden nap.


Mi régen olyan szegények voltunk gyerekkoromban hogy nem volt még fürdőkádunk sem, és hetente egyszer fürdettek le anyámék egy lavórban amibe felmelegített kútvíz került..


Azért ma is vannak ilyen körülmények között élő emberek, ma is van tanyavilág villany víz nélkül...

2009. dec. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
79%

Én sem fürdök minden nap, de senki nem tudja az ismerőseim közül, ők is 'aki nem fürdik mindennap büdös' hitben vannak. Rám sose mondták, bár nem is vagyok izzadós fajta, na meg nem izzadom szét magam minden nap, mivel még tanulok, nem dolgozom.


Az előttem író válaszoló írása nekem is ismerős, mamák, anyuék is így nőttek fel, nénjémmel. Nem volt bevezetve a víz, és nekik kellett hordani be a vizet, még kis koromba emlékszem én is h így fürödtünk.

2009. dec. 1. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!