Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi is az a gátmasszázs pontosa...

Mi is az a gátmasszázs pontosan? Hogyan kell és konkrétan hol? Mivel?

Figyelt kérdés
Ér valamit? Nem késtem még el vele? 37 hetes 3 napos kismama
2008. máj. 31. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

www.google.hu

rengeteg jo cikket fogsz errol talalni!

Gratulalok a babahoz!

12 hetes es 1 napos pocako9s kismama

2008. máj. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

anyááááááááááámmmmmm.... erre nem számítottam... jajjj... ha valakit érdekelne bemásolom... jujj...

A szülés előtti rendszeres gátmasszírozás lecsökkentheti a gátrepedés, a fogós szülés és a vákuumos szülés szükségességét. A 34.-36. hétben kell elkezdeni és javasolt folytatni a szülésig. A masszírozandó felület a gát. A perineum masszírozása magában foglalja a hüvely bemenet és a végbélnyílás közötti területet. Ha veszünk egy tükröt és megnézzük a szeméremtájékot, a klitoriszt vegyük 12 óránál akkor a masszírozandó felület 3 és 9 óra közé, esik. Nem szabad masszírozni a húgycső felé, mert könnyű a fertőzés veszélye.


A gát masszírozásának a technikája a következő: mossuk meg a kezünket, természetesen rövid legyen a körmünk, hogy nehogy megsértsük az érzékeny területet. Leülünk egy kényelmes meleg helyen a lábakat szétnyitva, félig ülő helyzetben. Lehet állva is az egyik lábat felhúzva a fürdőkád szélére tenni vagy egy székre, esetleg guggolni a fallal szemben. Fontos, hogy kényelmesen hozzáférjünk a szeméremtájékhoz. Tiszta olajat használjunk, a legalkalmasabb az orbácfű olaj mert izomlazító, vérzéscsillapító és fertőtlenítő hatása is van. Masszírozzuk ezt be a perineumba és a hüvely bejárata mögé kb. öt percig, különösen ügyelve a hegekre ha vannak. Majd helyezzük be az ujjakat a hüvelynyílásba a második körig. Vannak nők akik a hüvelykujjukat könnyebben tudják használni. Most nyújtsuk meg gyöngéden lefelé irányuló enyhe nyomással, amíg nem érzünk forróságot, majd ennél a pontnál folytassuk, amíg az égető érzés elmúlik. Ha a hüvelykujjal végezzük a lazító mozdulatokat, akkor a hüvelykujjakkal lefelé, kifelé húzó mozdulatokat végzünk, masszírozzuk a perineum bőrét a hüvelykujj és az első ujjak között. Egy hétig végezzük a mozdulatokat napi rendszerességgel, ez idő alatt érezni lehet a változást a gáti izmoknál. Ha már be tudjuk illeszteni az 5 ujjunk hegyét, akkor elértük a 4 cm-t. ekkor is folytassuk tovább a gyakorlatot napi rendszerességgel, amíg elérjük a 7 cm-t, ami kétharmada annak, amire a baba fejének szüksége van. Ekkor elég kétnaponta masszírozzunk, hogy megtartsuk a gát rugalmasságát. Ekkor is elengedhetetlen a medencealapi izmok rendszeres tornáztatása.

2008. máj. 31. 20:45
 3/7 anonim ***** válasza:
5%

Szia.

Nekem csináltak gát metcést és itt vagyok,pedig volt egy pár varratom,mert nagy babám volt.Nem mindíg lehet gátvédelemmel szülni.

A gátmetcést a baba fejének kibújásakor végzik,hogy könnyebben kiférjen.Eggyáltalán nem érezni,mert addígra akkora a fájdalom,hogy eltörpül mellette.És még mindíg jobb,mint repedni.

2008. jún. 1. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

OH EZER BOCSI!!!!

GÁT METSZÉST OLVASTAM!!!!!BOCSIKA;MIELÖTT LEHURROGNAK!!!!!

2008. jún. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!Érdekes a cikk amit írtál-huu pedig én is vettem olajat welwda gátmaszírozó olajat,nekema khban ezt mondták ezt használjam.a dmben a legolcsóbb..ez amit bemásoltál kész szeánsz lesz érzem én is...de reméljük megéri ,sokan dícsérik és én sem szeretnék vágást.34hetes kismama
2008. jún. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%

Kedves valaszolo.

En ugy gondolom, hogy nem azert vegezzuk a gatmasszazst, mert felunk a gatmecces fajdalmatol....

itt az a lenyeg, hogy NE legyen szulseg gatmetcesre (persze ha elkerulheto).

Nyilvan mindenki szeretne megorizni huvelyet a leheto legjobb allapotban a szules utan.

En nem otthon fogom megszulni a babamat es itt nem is vegeznek gatmetszest....igy marad a masszazs mivel repedni nem szeretnek.

2009. aug. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
0%

Sziasztok!


Két hete voltunk szülésfelkészítésen, a klinikán a szülésznő kifejezetten tiltotta az otthoni gátmasszázst, szerintük sokkal rosszabb az embernek 4-6 hétig otthon kínoznia magát, főleg, alaposan ki is tágítania, mire a szülés elindulna....azt mondta, vigyünk be masszázsolajat a szülésre, 2x50 ml elég lesz, ő elintéz mindent, ő masszíroz, szerinte pont az a gát lényege, hogy amíg kell, addig szorosan tartson. Úgyhogy én nem kínoztam magam feleslegesen. Ha meg akkora a bébi, akkor azt a kb 2 centis vágást ki lehet bírni. Egyébként én is gátvédelemmel fogok szülni 4 hét múlva kb.

2014. máj. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!