Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért születnek bizonyos...

Miért születnek bizonyos babák korábban? (Késő ezt a szülés után hónapokkal kideríteni? )

Figyelt kérdés

Én a 32. hétre szültem, de a dokik csak annyit mondtak, hogy nem tudják az okát, előfordul.

De olykor eszembe jut, hogy vajon mi lehetett az oka.. És ha mégegyszer terhes leszek ismét korábban szülök e (tudom nem feltétlenül)



2013. jan. 9. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Mert akkor kellett születnie ennyi
2013. jan. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Esetleg fertőzés.

Koraszülésnek számos oka lehet, keress rá a neten.

2013. jan. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én annyi tudok csak első gyermekemet 31 hétre szültem, de nagyon fiatalon így letudtam annak, második gyermekem rá 6 évre lett de a 30 héten megindult a szülés sikeresen visszatartották, harmadik babám pedig rá egy évre, de nála már a 29. héten indult el tágultam görcsöltem véreztem, nem láttak esélyt, hogy vissza tudják tartani de még is sikerült, most várom a negyediket 12 hetes vagyok, de szigorúan veszélyeztetett terhes.Most is felkészült az orvosom, hogy ha megindul meg kell állítani, egyébként a másodikat, és a harmadikat a végén betöltött 40 hétre sőt még rá pár napra szültem meg közel négy kilóval.
2013. jan. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Számos oka lehet, szakkönyvekben vagy akár a neten is utána tudsz nézni a témának, vagy esetleg kérdezd meg a védőnőt, orvosodat. Pl. toxémia, lepényleválás, magzatvíz szivárgás, méhszáj kinyílása, fájások beindulása (annak is lehet oka, hogy miért/mitől indul be...), magas vérnyomás, cukorbetegség, mérgezés, fertőzés, stb.


De ezeken kívül előfordul sokszor olyan is, hogy ezek nem állnak fenn az anyánál és mégis megindul a szülés, és már nem lehet "visszatartani".

2013. jan. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nekem magzatvíz szivárgás volt, de már elötte lent volt a hasam pár héttel (utólag visszanézve), meg fájt a szülés elött pár nappal, de azt mondta a védőnőm, hogy azért fáj, mert nő a baba. kértem vizsgálatot, de mondta nem látja okát. majd mikor rá pontosan 4 napra megszültem, leszúrt, hogy miért nem szóltam neki, hát én nem tudtam, hogy sírjak vagy nevessek, de elküldtem..

ráadásul a szülés elött 2 órával a kórházi védőnő mondta (mert be kellett feküdnöm, a magzatvíz szivárgás miatt), hogy ne akarjam már, hogy minden áron megnézzen a doki feleslegesen, mert a szívmonitor nem jelzi a szülési fájásokat. ráadásul nem is volt rendszeres.

de csak kiharcoltam aztán felvittek gyorsan a szülőszobába és mondtam, hogy jön a baba, azt mondták, hogy nem lehet ilyen gyorsan, párom megleste és kérdezte, akkor ez itt mi? kiderült, hogy a baba fejebúbja volt. erre gyorsan odaugrottak, még a doki nem volt bent.

majd mikor kérdeztem másnap meg harmadnap, annyit mondtak csak, hogy bármitől lehetett, nem tudják az okát, de előfordul.

csak fogta mindenki a fejét, hogy mekkora barmok, azt hitték csak hisztizek.

de szerencsére egészséges a baba, nem volt semmi gond.


köszönöm a válaszokat!

2013. jan. 10. 16:29
 6/6 anonim ***** válasza:

lehet méh-rendellenességtől (egyszarvú, kétszarvú méh stb.)

kicsi "éretlen", fejletlen méh

lehet hogy a méhlepény hamarabb megérik (dohányosoknál pl.)

lehet hogy a baba korát elszámították (néha előfordul váratlan peteérés és a magzat valójában nem koraszülött)

rengeteg oka lehet

2013. jan. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!