Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a szülés állítólag azért...

Ha a szülés állítólag azért indul meg, mert a baba kibocsát egy bizonyos hormont, akkor miért van az, hogy sokan azt mondják, hogy azután indult meg a szülés, hogy a doki "erősen" megvizsgálta őket?

Figyelt kérdés

Vagy ez csak véletlen egybeesés? Mert nekem pont úgy volt, hogy a doki egy hétfői napon magzatvizet vizsgált, ami eléggé fájt, és rá 1-2 órára már görcsölni is kezdtem.

Szerintem a doki csak max. a tágulásra tud rásegíteni, de ily módon magát a szülést nem tudja beindítani. Vagy igen?


2011. márc. 7. 12:15
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
igen szerintem is .. kell egy bizonyos fokú tágulás hozzá de mivel ezt - tágulás mértékét- nem tudja a kismama és nem is mérik mindennap simán lehet hogy egy ilyen vizsgálatkor már nagyobb mértékü a tágulás mint a múlt héten volt és valójában a baba érettsége miatt születik meg nem a doki miatt.
2011. márc. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A doki csak rásegít, valószínűleg amúgy is hamarosan megindult volna a szülés.

Nekem a kiírás napján is teljesen zárt volt a méhszájam, hiába piszkáltak és vettek magzatvizet meg kaptam oxitocint semmitől nem indult meg a szülés, 9 nap túlhordás után még mindig zárt méhszájjal zselével indították és a vége császár lett.

2011. márc. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Na hát, engem is össze-vissza nyomkodott, feszegetett a doki, mégsem nem indult el a szülés. Ha a test és a baba még nincs rá felkészülve, akkor nem nagyon fog elindulni a szülés. Én is túlhordtam, indították, aztán csak nem ment a dolog és engem is császároztak...

Úgyhogy rásegíteni tud a doki, egy kicsit előbbre hozni a szülést, de szerintem is csak akkor, ha már elindult amúgy is egy folyamat odabent.

2011. márc. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

szia

engem a doki úgy vizsgált meg a 38 héten, hogy lehetőleg beinduljon a szülés. Azzal bocsátott haza, reméli hogy az éjszaka folyamán a magzatvíz elfolyik, azonnal hívjam, induljunk a kórházba. A magzatvíz ugyan nem folyt el, de a vajúdás beindult. Reggel fél 8 kor, azzal fogadott a szülőszobán, hogy minden elő van készítve, indulhat a baba kifele.

Persze kaptam oxitocint és magzatburkot kellett repeszteni, de 4 óra alatt gátvédelemmel meglett a kislányom.


Mivel zárt volt a méhszájam, és a doki nem is titkolta a "rásegítő" vizsgálatot, én úgy gondolom, hogy tényleg tudnak valamit.

2011. márc. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A szülés megindulásának csak az egyik oka a baba hormonális "üzenete". Lehet még a méh nyúlásától is, vagy a méhlepénytől (mivel az is hormontermelő szerv). És még ugye a sok más környezeti és fizikai tényezőtől (frontok, hold állása, magzatvíz minősége, mennyisége).

Valóban csak érett méhszájat tud ingerelni annyira a doki, hogy beindítsa a szülést. Én azt nagyon ellenzem. Minek siettetni, ha nincs rá indok?

Kismama a 40. héten :)

2011. márc. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is pár nap (3) van hátra a szülés kiírt időpontjáig, és vasárnap be akarnak fektetni, hogy zselével indítsák a fiam. Én nem értem, hogy miért... Ha jönni akar, jönni fog - mit kell siettetni? Főleg a 38. héten, ahogy az 1. válaszoló írta...
2011. márc. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Bocs! A 4. válaszolóra gondoltam :)
2011. márc. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A barátnőmnek a nyákdugót kaparta le a doki, de nagyon fájt neki. Aznap be is indult a szülés.
2011. márc. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 7. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!