Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rekeszsérves baba esetén ( a...

Kardos-Varga Klaudia kérdése:

Rekeszsérves baba esetén ( a gyomor a mellüregbe felcsúszva növekszik) vajon hányadik hétig várnak a császárral? Egyátalán császárra lesz szükség? Most vagyok a 30. hétben.

Figyelt kérdés
2013. jan. 10. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt inkább a nőgyógyászodtól kellene megkérdezni. Biztosat csak ő tud mondani. De szerintem valószínűleg császár lesz, és miután megszületett a baba, meg fogják műteni.Az orvosod nem mondott semmit? Hol fogsz szülni?
2013. jan. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Belgiumból várom éppen a választ, hogy még méhen belül érdemes-e megoperálni.(ha igen, 1 max 2 hét múlva megcsinálják)A dokim annyit mondott,itthon amíg lehet, a picinek velem kell maradnia, még így is jobban fejlödhet a tüdeje mint az inkubátorban.A SOTE 2 lesz a szülöklinikám, Levi fiamat pedig a Bókayban mütik.
2013. jan. 11. 10:31
 3/5 A kérdező kommentje:
Még az itthoni császárról sem tudok pontosan semmit, a gyermeksebész szerint (sebészeti szempontból!!) a termin elörehozatala nem indokolt. A terhességet végig lehetne vinni. De ha eleve beteg a baba és 50%-ék túlélési esélyt kaptunk, akkor hogy szülhetnék természetes úton???
2013. jan. 11. 10:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én szinte biztos vagyok benne, hogy megcsászároznak. A hüvelyi szülés nagy trauma egy babának, pláne, hogy még beteg is szegényke. Ha legközelebb mész nőgyógyászhoz, feltétlenül kérdezz rá. Azzal szerintem semmi gond, hogy hagyják végig kihordani, elvégre tényleg jobb neki bent, rendesen meg tud erősödni a műtétre, mint egy inkubátorban.A tüdeje ettől függetlenül valószínűleg fejletlen lesz, mert ilyenkor a hasüreg szervei(bél,gyomor,stb.)felcsúsznak a mellüregbe(amit normál esetben elválaszt a rekeszizom)és ezáltal nincs a tüdőnek elegendő helye a növekedéshez. ez a probléma a műtét után fog rendeződni. A Sote-n jó kezekben leszel, én is ott szültem,voltam is ott gyakorlaton régebben, ismerem őket:)

Nagyon nagy szerencse, hogy észrevették a rekeszsérvet, így fel tudnak készülni a fogadására, és a műtétre.

Nagyon szorítok értetek, és kívánom, hogy minden a legjobban alakuljon! Jó lenne hallani felőletek, hogy mi van veletek(akár privátban is)- nem ismeretlen számomra a rekeszsérv...

2013. jan. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönjük szépen elöre is... A problémám nekem az, hogy megnézett 4 különbözö orvos is a nogyógyászomon kívül és szinte mindenki mást mondott, javasolt.De legtöbbjük szerint a 36. hét után már érdemes világrasegíteni Levit.Arról pedig, hogy "idöben" vették észre, sajnos nem vagyok túlságosan meggyözödve.A 28 hetes (4D- fizetös!!) UH elött ugyanis csak sztk-s UH-on voltunk, a korábbi leleteim pedig mind jók voltak.Na persze öröm az ürömben, hogy tényleg fel tudnak az orvosok és persze mi is készülni.Minden esetre félünk.Hiszen el nem tudom képzelni, hogy is fejlödhet a tüdö tovább, ha a gyomra is ugyanúgy növekszik.Ìgy is nyomja már a szivet a mellüreg falához.Persze muszály abban bíznom, az orvosok tudják mit és mikor kell csinálniuk!!
2013. jan. 11. 15:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!