Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császáros szülésről szeretnék...

Xbettyx kérdése:

Császáros szülésről szeretnék információkat kapni! A tatabányai kórházban fogok szülni vélhetőleg március elején! Műtét után mennyi idővel adják oda a babát mondjuk szoptatni? és ha midenn rendben hány napot kell bent tölteni?

Figyelt kérdés
2013. jan. 11. 11:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Bár én Dunaújvárosban szültem, de azért leírom:

Műtét után 6 órát feküdni kellett, utána kötelező felkelés, és tul.képpen ezek után azt csináltam, amit akartam. Szóval nyargaltam a gyerekért :)

Hétfőn 12:50-kor született és csütörtök de. már mentünk is haza.

2013. jan. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

én bp-en a sote II-n szültem. nekem altatásos császár volt, reggel 9-kor műtöttek, kifelé a műtőből néhány másodpercre odaadták a babát, a mellkasomra is tették. mivel nem voltam magamnál, csak apukájának adták oda negyed órára (ez teljesen normális így). aznap még du 5 körül odaadták még kb 20 percre, hogy ismerkedjünk. másnap délelőttig voltunk külön, aztán egész végig együtt lehettünk, ill. bármikor le lehetett adni (pl papírok intézése miatt, éjszakára...)

3 naposan jöhettünk haza, mert semmi komplikáció nem volt.

én megbeszéltem a dokival, hogy mivel nem kaphatom meg azonnal a kicsit, az apukájának adják oda.

2013. jan. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én tatabányán szültem császárral, háromszor :) Miután kiemelik, megmutatják, elviszik, rendbeteszik (ott lehet apuka, és akkor utána ő kapja meg) felöltöztetik, és ha minden rendben van, akkor oda viszik neked.

Műtét után áttolnak az őrzőbe, és a következő szoptatási időben már kiviszik a babát, bár akkor még nem nagyon tudsz mozogni, de ismerkedhetsz vele. Nekem kb 2 órűval később hozták. Másnap már velem volt a rooming in-be.

2013. jan. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszia választ csajok :) Én is tbányán fogok szülni. Neked ki volt az orvosod? Beöntés, katéter, érzéstelenítő mennyire fájdslmas? Kb mennyi idő alatt végeztek a műtéttel? Hány napot voltatok bent? Köszi a válaszokat :)
2013. jan. 11. 22:08
 5/14 anonim ***** válasza:
Én is tbán szültem. Nekem a Pődör Péter volt az orvosom, neked ki? Beöntést nem kaptam, mert sürgősségi császár volt. A katéter kellemetlen, de nem fáj. Viszont sajnos a főorvos utasítására 48 óráig nem veszik ki, mert így könnyebb a kismamának, mivel nem terheli a frissen műtött hasát. Hát én alig vártam, hogy leteljen a 48 óra. Adnak hashajtót is talán a 2. napon, ha elfogadsz egy jótanácsot ne szedd be mind a kettőt amit adnak. Ismerős megtette, szegény egész nap ki se jött a wc-ről. Nekem a szülésznőm is javasolta, hogy csak felet vegyek be, és ha nem elég ráérek még bevenni. 4 éjszakát kell bennt maradni.
2013. jan. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Jah és a műtét kb. 15 perc mire kiveszik a babát és utána még úgy 45 perc. Nekem az anesztes mindent elmondott a műtét alatt.
2013. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

A értem :) hát azért van bennem egy kis félsz így első babánál!

Első fogadott orvosom akihez 31. hetes koromig jártam ő a Dr. Pálos Lajos volt, de mivel ő felmondott a Tbányai kórházban igy sajnos nem tudtuk tovább folytatni a közös "munkát", így ajánlásra Dr. Lizánecz Péterhez mentünk, jó fej, korrekt orvosnak tartom az első alkalom után! Hát reméljük minden jól fog menni, csak izgulok hogy apuka is láthassa a babát szülés után!

2013. jan. 12. 14:55
 8/14 anonim ***** válasza:

4 éjszakát töltöttünk bent mi is. Beöntést nem kaptam, az első sürgősségi volt, de a 2.-3.-nál sem kaptam, ami programozott volt.

A katéter kellemetlen volt ahogy feltették, de kibírható. Az érzéstelenítést egyáltalán nem éreztem, csak egy pici nyomást. A babát nagyon gyorsan kikapták, szerintem 5, max 10 perc lehetett, és utána még kb negyed óra volt a varrás.

A műtét után a fekvés elég rossz volt, úgyhogy miután kiment az érzéstelenítő alig vártam hogy felkelhessek. Az első felülés, felállás nem valami kellemes, de utána egyre könnyebb.

Apuka nálunk bejöhetett oda, ahol a babát "ellátták" ilyen "szülős ruhát" kellett venni gyógyszertárban, de kicsi lett neki, úgyhogy adtak neki műtős ruhát :D

2013. jan. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De ez tatabáynán volt nemrégiben??? Mert 5éve mikor unokaöcsém született ott még bátyám is bemehetett megnézni a kicsit "műtős" cuccba de most igaziból nem tudom mi a rendszer! Beöntést én is csak úgy halottam hogy szokott lenni de akkor ezek szerint mégsem :)
2013. jan. 12. 15:14
 10/14 anonim ***** válasza:
3 és 8. vok.. igen tatabányán volt, egy éve született a legkisebbem. Szerintem sok minden orvos függő is, pl volt akinek a katétert rögtön kivették, amint felállt, és volt olyan doki, aki csak másnapra vagy harmadnapra írta elő hogy kivegyék. A hashajtó is pl volt aki nem is kapott.
2013. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!