Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Második szülés után milyen...

Második szülés után milyen tempóban épültetek fel szülés után? Az első szüléshez képest.

Figyelt kérdés
Nekem az első terhességem teljesen problémamentes volt, a szülés nehéz, de utána hamar rendbe jöttem, leszánítva a fáradságot, mivel elég rossz alvó volt a fiam. Most 32 hetes vagyok és sokkal nehezebben viselem ezt a terhességet, mert ugye it a nagy is, aki két és fél éves és nagyon vérszegény vagyok, emiatt sokszor fáradt. Ti hogy viseltétek?
2013. jan. 11. 17:32
 1/7 A kérdező kommentje:
leszámítva, itt
2013. jan. 11. 17:33
 2/7 Timóca Szamóca ***** válasza:

Az 1 terhességem egy álom volt,se rosszullétek,semmi panasz,a szülés a víz elfolyásától kezdve 2,5 ó alatt megvolt.Nagyon hamar felépültem,nem volt gond.

A másodikkal(aki most 6 hónapos lány,az 1 fiú)nehezebb volt a terhességem:4 hónap rosszullét és hányások után,végre elkezdtem élvezni a terhességem.A szülésem 3,5 alatt lezajlott,pikk-pakk.Viszont most nehezebb,hosszadalmasabb volt a felépülés.

2013. jan. 11. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első szülés után 2 hétig fájt a gátsebem, hamar ment a felépülés.

Második után egy percig sem fájt a gátam, viszont 1 hétig ököl nagyságú alvadt vér darabok estek ki belőlem és valami iszonyatos fájdalmasak voltak az utófájások.

2013. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Timóca Szamóca ***** válasza:

Ja igen!Az utófájások!...

Az másodiknál,valami elképesztöen tud fájni szoptatás közben,sírva szoptattam,annyira fájt.De minnél gyakrabban szoptatsz,annál hamarabb regenerálódik a méhed,a szervezeted.Azért fajdalmas,mert minden húzódik vissza,áll a helyére

2013. jan. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első terhességgel 22 kgt híztam hamar rendeb jöttem, de a szoptatás niatt voltak nehéz napjaim, rengeteg tejem volt elszúrtam a túl sok fejéssel nagyon lassan állt be a kereslet-kínálat. Az intimitás nagyon nehezen jött vissza az életünkbe a párommal, terhesség alatt ő nem akarta utána meg én nem. A sülyom fél év alatt kevesebb lett mint előtte. A szülés maga 8 óra természetes.

A második szûlés csak11kg pluszzal, de nehéz volt a végén a nagytesó miatt, túlhordtam indítottak, majd 1,5 órás villámszülés lett belőle oxitocin miatt. A szoptatásnál ugyanúgy sok tejem volt, de most ügyesebb voltam, viszont a kisfiam hasfájós volt vérszegény így emiatt szenvedtük meg ezt az időszakot. 32hétig nagyon aktívak voltunk apával, utána szünet a szülés után kb 2 hónappal lendültûnk bele újra. Most a súlyom makacsul ragaszkodik, kiderült, hogy pajzsmirigy alulműködő lettem, ami miatt most úgy érzem jobban szenvedek. 15hónapos a fiam, kezdenek érdekelni a régi dolgaim, néha eljárnék erre arra, de a súlyom nagyon frusztrál.

2013. jan. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Engem is az utófájásokkal riogattak (persze nem mondom hogy nem ez az általános) de nekem minden szempontból sokkal sokkal könnyebb volt a második szülésem utána felépülés. Épp ezért is szerintem mert egyrészt tudtam mi lesz, 2. jobban felkészültem, 3. ott volt a 2 éves nagyobbam aki 100%ban engem igényelt, nem hagyhattam el magam, segítségem nem volt csak a férjem munka után.

4. a másodikkal egy percet se aggódtam semmin, szoptattam mikor úgy gondoltam én is meg a baba is, nem méricskéltem, nem aggódtam, mérni is 4 hetesen vittem először.

Sokkal könnyebb volt.

ja és gátmetszés, a második babám nagyon gyorsan jött és 4350 gramm volt és 60 centi szóval gátmetszést sem úsztam meg és belső varratom is volt mégis 2 órával szülés után törökülésben szoptattam az ágyon és itthon is pár nap alatt jöttem mentem nem is fájt inkább csak húzódott.

2013. jan. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én is kiírhattam volna mert engem is ez a téma foglalkoztat.

Kedves Kérdező!


Én is így vagyok vele,hogy az első terhesség egy álom volt most ez a 2.-ik elég "nyögvenyeős"

Nincs úgy különössebb bajom,nem is voltak rosszulléteim hanem a 2,5 évesem egy örökmozgó és hát finoman szólva is teljesen leszívja az energiám.Ráadásul úgy hogy akkora bazi nagy a hasam(baba normális méretű viszont sok a magzatvízem),hogy már szanaszét repedt a bőröm a hasamon(elsőnél 1-2 halvány csík lett)


Az első szülésem császárral végződött,viszonylag hamar felépültem viszont nagyon kialvatlan,fáradt voltam és ha ebbe belegondolok,hogy nem alhatok a babámmal mondjuk délelőtt mert hát itt van a anagyobb akivel foglalkozni kel hát nemtudom..de úgy vagyok vele,hogy más is túlélte valahogy illetve szerencsére Apa is nagymamák is betudnak segíteni.

Egyszóval bízok benne hogy a másodiknál nem leszek annyira padlón fáradságilag.


Kitartást,könnyű szülést,gyors felépülést kívánok neked!


Üdv: 2,5 éves,38 hetes pocaklakó anyukája

2013. jan. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!