Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kismamik, főleg aki már...

Kismamik, főleg aki már szült. Mennyire kiszámítható első terhességnél a szülés időpontja, mennyire "gyors" a szülés? Éjszakásként dolgozom, kell egy jó fél óra mire hazaérek. Illetve egy jó fél óra, hogy beérjünk a kórházba. Elég ez?

Figyelt kérdés
2012. dec. 30. 18:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Se az időpont,se a "gyorsaság" nm nagyon kiszámítható.Én az 1.-t túlhordtam,a 2. majd 3 héttel,a 3. 1 héttel jött korábban.Első szülésre a gyorsaság se jellemző-általában 10-12 óra alatt van meg a baba-így bőven hazaérsz(és be is értek)bár én erre is rácáfolok(nagyon szerencsés vagyok),mert az 1. babám 4 óra alatt lett meg(a 2. 3 óra alatt,a 3. 2 óra alatt született).Könnyű,gyors szülést.2 fiú+3 hónapos kislány anyukája
2012. dec. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
58%
Ez mindenkinél más. Mi itt nem vagyunk jövőbelátók sajnos. Amúgy terhesen nem dolgozhatsz éjszakai műszakban. Ezt a főnököd nem tudja?
2012. dec. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem az apuka írta. :)
2012. dec. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
86%

Ez annyira aranyos, hogy így érdeklődsz!

Tutira az apuka vagy.

Mi ezt sajnos nem tudjuk megmondani, volt már olyan a közelbe ahol lakok, hogy a nőnek hirtelen megindult a szülés, magzatvize is akkor folyt el, és mire kijött a mentő be sem értek vele a kórházba, hanem ott helyben megszülte a gyereket. De meséltek nekem már olyat is, hogy két napig vajúdott mire megcsászározták, mert nem jött a baba. De szerintem igen elég lesz. Sok boldogságot nektek!

2012. dec. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Nálam:

az elsőnél a kezdetet átaludtam, fél 3-kor keltettek, hogy hangosan nyögök 3 percenként. Fél 6-ra megvolt a baba. Az volt a mázlim, hogy már kórházban voltam.

Másodiknál is átaludtam az elejét, férjem vitt be fél 7-kor, 9-re lett baba.

Harmadik volt a leghosszabb, 12 órás vajúdás.

Negyedik meg 20 perc. Kiesett és kész.

2012. dec. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönjük! Igen, az apuka vagyok.
2012. dec. 30. 18:21
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Az más, te dolgozhatsz éjszaka :) Ez tényleg mindenkinél más, de nálam pl. 5 és fél óra született az első baba. Kicsi azért az esély, hogy az első gyerek csak úgy kipottyan :)
2012. dec. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Aranyos vagy sajnos tényleg kiszámíthatatlan a dolog, az én férjem is éjszakás volt aznap mikor végre elindult a kisfiunk. 100 kmről jött haza hajnali 3kor.

Mi is próbáltunk okosak lenni a szülés várható időpontja köré nem tett éjszakai műszakot, de mikor már közel 2 hete túlhordtam akkor gondoltuk aznap elmegy mégis úgyse fog történni semmi.

Hát de történt :) Egyébként nekem viszonylag gyors szülésem volt (ahhoz képest hogy első baba) és az első fájásoktól számítva csak 3 óra múlva mentünk be a kórházba jobb is volt otthon vajúdni mint idegen környezetben. Mikor hazaért akkor bementünk a kórházba és csak 3 órát kellet ott vajúdnom mire megszületett a babánk.

2012. dec. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Szia!Álatlában nem megy olyan gyorsan,főleg első babánaál,mint afilmeken:-)Persze tényleg nem lehet előre megjósolni,de általában még rendszeretelen fájások jönnek,azok 10 majd 5 percesekké válnak.Ez azért órákat vehet igénybe.Szerintem 1 óra alatt ha bent vagytok a kórházban,az elég.Én 13-án kerültem be a kórházba először,akkor már voltak rendszeretelen fájásaim,2 ujjynira tágultam,és úgy maradtam..:-)A fájások elmúltak,10 napig lépcsőztem,összebújtunk a férjemmel napi rendszerességgel,hátha beindul...nem így lett,23-án végül megoperáltak.2 héttel hordtam túl az első lányomat.Könnyű szülést kívánok a párodnak,és boldog új évet!!!Üdv.2 lány anyukája
2012. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Lesz idodhazaerni es beerni akorhazba!:) azert az nagyon ritka ha valaki egy ora alatt megszul. De a feleseged erezni fogj h gaz van es max hiv mentot.
2012. dec. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!