Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocinnal indított szülés?...

Oxitocinnal indított szülés? 37hkm

Figyelt kérdés
Nektek miért kellet és milyen volt a szülés?

2013. jan. 16. 16:29
 1/9 anonim ***** válasza:

az elsőnél elfolyt a magzatvíz, fájás sehol, 12 óra múlva is ott röhögcséltem a folyosón, majd megkaptam az oxit, lefagyott az arcomról a mosoly néhány percen belül, 3,5 óra alatt lett meg a lányom

a másodiknál veszélyeztetettként bent kellett feküdnöm, az egyik nst-n nem lett jó a baba szívhangja, kaptam a dokitól 5 percet, hogy átérjek a szülőszobára, ott egy újabb nst, ismét rossz értékekkel, burokrepesztés, várakozás, fájások szintén sehol, jött az oxi, meg a brutál fájások, 1,5 óra múlva megvolt a fiam. Szóval fogalmam sincs, hogy oxitocin nélkül milyen szülni, nincs összehasonlítási alapom. Azt mondják, gy jobban fáj. Hát, fájt rendesen, de a harmadikat is fájdalomcsillapítás nélkül, természetes úton csinálnám végig, ha lehetne harmadik.

2013. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
41.hét leteltével befektettek.(pénteken)Hétfőn kaptam oxitocin terhelést 1 órára,hátha beindul a szülés.Nem így lett.(Előtte már vasárnaptól voltak gyenge fájásaim.)Délután 5-kor nem bírtam tovább lementem a szülőszobára,hogy nézzenek rám.Fájásaim voltak-tágultam is,de nem voltak elég erősek,ezért kaptam 3 órán át az oxitocint.:)Este 200-50kor kint volt a kislányom.:)
2013. jan. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia,

Orvos indítottam meg a szülést "véletlen", mert épp műszakban volt. Magzatvíz elfolyt, nem volt fájásom és nem is tágultam.

Oxitocin este 7-től hajnal 3-ig. Ma már nem engedném, persze ott nem mer az ember szólni. Hagyni kéne az anyukákat időben és természetesen szülni. Persze ezt csak azokra értem akiknél minden rendben volt, mint nálam.

Nem tudom oxitocin nélkül mennyire lett volna hosszú és fájdalmas, de így az biztos. És nem tudtam mozogni az infuzió miatt. Csak feküdni, vagy egyhelyben állni.

Egyébként ma gyakori az oxitocin, mert mindenki siet.

2013. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem azért kellett, mert már 2 ujjnyira nyitva voltam, kiírt elött egy nappal, ikrekkel. Az egyik (első) babámnál már nem volt annyi magzatvíz, meg a kórházban amúgy sem "divat" ikreket túlhordani:)

Milyen volt? Nincs viszonyítási alapom, ez volt az első szülésem, az tény, hogy fájt. Elég magasra emelték az oxi adagot a közepe-vége felé, gondolom ezt sem teszik mindenkinél. Nekem végig be volt kötve, azaz 9 órán kerszetül kaptam, utoljára amikor ránéztem a gépre, ami mutatta a dózist, az 220 volt. Nem volt könnyű, de nem lett császár a vége.

2013. jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem én is "feleslegesen" kaptam oxit. Egy hónapja szültem. 37+0 hetesen megindultak a fájások. Amikor bementünk este 10-kor, már bő 2 ujjnyira ki voltam nyílva. Burkot repesztettek éjfélkor, bedurvultak a fájások, minden rendben haladt, hipp-hopp 3 ujj. Éy ekkor jöttek és fél kettőkor felkötöttek az oxira. Nem mozoghattam, semmi, brutál fájások. 5kor lett meg a kisfiam egy másfél órás kitolás után. Szóval nem tudom, hogy oxi nélkül meddig tartott volna, szerintem a dokim nem bírta, hogy éjjel 2kor hívják be és le akarta tudni mielőbb - meg a szülésznők is arról beszéltek felettem, hogy jó lenne, ha 6 előtt meglenne, mert nem szeretnek műszakváltás után még bent lenni. Nem bánom, hogy "hamar" megvolt, de talán a kitolás sem húzódott volna el ilyen brutál sokáig, ha nincs ez a siettetés, hanem minden megy a maga útján...
2013. jan. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az elsőt oxitocinnal szültem. Elfolyt a magzatvíz hajnalban, irány a kórház, viszont fájás nulla. Kivoltam tágulva ahogy kell, be is kötötték az oxit. Lassan emelték az adagot, az utolsó egy órát mondanám keménynek.

Másodikkal ugyanúgy elfolyt a víz, minden ugyanúgy zajlott, viszont nem kaptam oxitocint. A fájások ugyanazok voltak. Az első a magzatvíz elfolyásától számított 5 óra múlva született meg, a második is pontosan öt óra. Tökéletesen egyforma volt a két szülésem. Annyi különbséggel, hogy a másodiknál már az úton a kórházba voltak fájásaim.

2013. jan. 16. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nagyon felment a vérnyomásom ezért feküdtem be a kórházba,az nst sem volt jó ezért másnap 1 órakor kötötték rám.Szinte azonnal voltak gyenge fájások,és elég gyorsan elfolyt a magzatvíz is.Utána már egyre brutálabb fájások jöttek,az oxis infúzió ment folyamatosan.Azt mondták ha így haladunk 4-5 felé megszületik a fiam.Nem így lett emelték a cseppszámot,mire én elájultam,lefektettek.Még úgy se haladtunk.Rettenetes fájások mellett fekve vajúdtam,nagyon rossz volt.Ahányszor megpróbáltam volna felkelni rosszul lettem.7 óra felé éreztem hogyha nem állok fel,nem jön lejjebb a fiam.Felálltam és éreztem ahogy jön kifelé,innen negyed óra és meglett.Közben műszakváltás történt,nem azokkal a szülésznőkkel fejeztem be akikkel elkezdtem.Ez volt a 3. szülésem,és a legnehezebb.Tudom mennyit tesz a gravitáció.
2013. jan. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Túlhordásban voltam,épp feküdtem az oxi terhelésen,amikor elfolyt a vizem. Burkot repesztettek,utána jöttek a fájások,aztán vissza tettek oxira (fogalmam sincs miért). Hát,nem volt egy szép élmény a vajúdás :) nálunk csak egy orvosnál van lehetőség eda-ra,de én pont nem nála szültem. A fogadott dokim épp továbbképzésen volt,így átadott egy számomra ismeretlen,de nagyon jó orvosnak. Sokat segített blabla,nem ez a lényeg. A vajúdás nagyon fájdalmas volt,de kibírható. Halkan jajjogtam csak,ha épp nem volt bent senki,az ágyba nyomtam a fejem,vagy a párom kezét haraptam :D a legrosszabb az volt,hogy az orvos kézzel tágított. Na,akkor aztán végem volt. Végülis elég hamar,6 óra alatt született meg,de az oxira kötéstől (azaz kb 5 óra hosszan) 3 perces fájásaim voltak,fú.. Nem akarok vissza gondolni rá :))
2013. jan. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

túlhorddásban voltam és ugyan megindultak a fájások mire bekerültem a szülőszobára leállt. akkor kötötték be az oxit, negyed óra múlva már a falat kapartam 1,5 óra múlva lett meg a fiam. A fájások között csak 1-2 másodperc szünet volt, brutál erős, nem voltam még kitágulva teljesen de már a tolófájások jöttek. Erre a doki könyörgött, hogy tartsam vissza, mert szét fogok repedni.. a gyerkőc pedig úgy jött mint superman a keze a feje mellett volt.

Előtte volt egy sima szülésem 8 óra alatt folyamatos tágulással, igaz a hosszabb volt, de mégis sokkal kevésbé fájdalmas, és durva.

2013. jan. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!