Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Oxitocinnal a szülés mindig...

Oxitocinnal a szülés mindig fájdalmasabb? Tényleg nagyon erős fájásokat csinál, amit egy "sima" vajúdásnál nem érez a nő, mert ott lassabban haladnak a dolgok? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 10:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Én csak 1x szültem oxival, ezért nem tudom mennyivel erősebbek, de nagyon gyorsan történt minden! Még fel se ocsúdtam már 3 perces fájásaim voltak, 3 és fél óra alatt született meg a fiam...
2010. nov. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én oxitocinnal szültem mert elfolyt a magzatvíz viszont nem volt fájásom. Ahogy beadták az infuziót rögtön 2 perces majd egybefüggő nagyon erős fájásaim lettek. 3 óra mulva a kezemben volt a kisfiam. Fájdalomcsillapító nélkül szültem. Az oxitocin tényleg nagyon durva fájásokat okoz de kibirtam.
2010. nov. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekem semmit nem ért az oxi. A végén már iszonyatosan nagy adagban kaptam, mégsem lettek elég erősek a fájásaim. Császár lett a vége.
2010. nov. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

nekem semmit nem ért, előtte sem haladt a dolog semerre és utána sem. És császár lett, mert a baba már súlyos oxigénhiányban leledzett.

Fájást sem csinált, semmit.

2010. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
a kérdésedre még senki sem válaszolt...sajnos:( Veled együtt várom a kérdésedre válaszolók válaszát. Mert engem is érdekelne.
2010. nov. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Erre sneki nem tud válaszolni, mivel aki oxival szül, az nem tudja milyen lett volna UGYANAZ a szülés oxi nélkül.

A fájások a végén mindneképp erősek, az oxival kimarad a gyenge fájásos szakasz, szerintem. Tehát sima szülésnél a végső fájások pont olyanok lennének, mint az oxival, csak nem fárasztod le magad közben 3-5-10 óra enyhbb fájásos időszakkal.

Ha a sima szülés rendben halad, akkor nem adnak oxit, de ha kifáradna anyuka, akkor jobban jár vele.

2010. nov. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolóval értek egyet, hogy ezt nem lehet megmondani. Én mindkét gyermekemet oxitocinos rásegítéssel szültem, és mégis más volt mind a kettő. A lányomnál nem csinált hatalmas fájásokat, a fiamnál meg akkorák voltak, hogy levegőt is alig kaptam tőle.

Minden szülés más, sajnos nem lehet semmit előre megmondani. Pedig milyen jó is lenne! :-)

2010. nov. 18. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az elsőt oxi nélkül szültem, nagyon hosszú szülés volt, vajúdással együtt 14óra. Semmit nem kaptam, ez volt 12évvel ezelőtt. Aztán a kislányomat túlhordtam, 41+2hetesen indították, először burokrepesztéssel, majd oxitocinnal, mert a repesztés nekem nem csinált fájásokat kb 3órán át vártunk vele. Az oxitól kb 10perc után már éreztem a fájásokat, először csak mensi szerü fájdalom volt, de kb fél óra alatt már elég kemény fájásaim lettek, a falat tudtam volna kaparni. Ahogy haladt az idő, egyre jobban fájt, leírhatatlanúl...Nekem 6óra alatt lett meg a második baba így oxival, sokkal dúrvábbak voltak a fájások, mint az elsővel, pedig vele többet is vajúdtam. Jobban fáj, de hamarabb vége!

2010. nov. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

nem rögtön kötnek be oxit.

nekem 4 cm-es volt a méhszájam, amikor megindították a szülést (megrepesztették a burkot) Addig jóslóim sem voltak.

Burokrepesztés után kezdőddtek a fájásaim, 10, 5 majd 3 percesek. 4 óra elteltével, mivel nem tágultam semmit sem, bekötötték az oxit. A fájásam erőssége maradt, továbbra is 3 perceseek voltak. És kb 20 perc múlva 5 ujjnyira kitágultam.


Tehát nekem a fájást egy picit sem erősítette fel, viszont a tágulást nagyon jól segítette.

2010. nov. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

remélem válaszolok a kérdésre is:

1.fiam 40+2napra született simán fájásokkal indult,és vacummal segítették a végén,mert nem akartam tágulni.éjfélre értem be 5percesekkel,és szépen fokozatosan erősödtek a fájások,főleg a hajnali 3kori burokrepesztés után.onnantól elég erősek és sűrűek lettek,és 6kor már tolók voltak.(első gyerek,0 tapasztalat,iszonyatosnak éreztem),majd jött a doki a vacummal,és 6:42re meglett a baba.

most júniusban a 2.fiam úgy döntött nem akar kibújni,és 41+2hetesen oxitocinnal indították.olyan laza 10perces fájásoknál kötötték be az infúziót,9:35kor.fél óra múlva emeltek a cseppszámon,mert nem erősödtek,sűrűsödtek a fájások.Na akkor egyből 3percesek lettek,a mérő szerint "csak" 20as erősségű,de én ezeket sokkal erősebbnek éreztem mint a 40-,meg ami nekem volt max 60as erősségűeket.De mivel már tudtam a légzéstechnikát,és abal oldalamon feküdtem(elsőnél végig hanyatt)jobban el tudtam viselni.Nem emlékszem pontosan de olyan fél 12/12óra előtt/körül repesztettek burkot,és onnantól,hiába csak 20at mutatott a gép,nagyon erős lett a fájás.vagyis nem maga a fájás,hanem az ahogy jöttek a tolók,és sokkal intenzívebben éreztem,ahogy jön lefele/kifele a baba.Bár akkor azt mondtam,ha még egyszer szülök,császárt kérek,a végén módosítottam,a 3.babám is így szeretném megszülni.Végül is nem egész 4 óra alatt,13:20ra meglett a kicsi

szóval nem fájdalmasabb annyival,csak gyorsabb,és egybefüggőbb,ezért érezni erősebbnek-szerintem

2010. nov. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!