Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés oxitocinnal vagy...

Szülés oxitocinnal vagy nélküle? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Az első babám oxitocin és fájdalomcsillapítás nélkül szültem, még így 5 év távlatából is szörnyű emlék. Egy ideig pszichológushoz is jártam, mert magamat hibáztattam, rossz anyának tartottam magam mert nem csodálatos élményként éltem meg.

Most rászántam magam a kistesóra, 30 hetes terhes vagyok. Nagyon félek. Az már biztos, hogy EDA-t fogok kérni, de az oxitocinról több ismerősöm is próbált lebeszélni.


Nektek mi a véleményetek?


2012. máj. 25. 15:17
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
85%
Minek az oxitocin, ha nincs rá szükség???
2012. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nélküle. Vagy esetleg a végén egy kicsi. Én múlt héten szültem. 4:50-kor nem voltam kitágulva egyáltalán.Benyomták az oxit és fél 8-ra már 4 ujjnyira kinyíltam.7:45-kor már megvolt. Gyors volt, de baromi fájdalmas. A gyors tágulástól szétrepedt a méhszájam. Ha tudtam volna én biztos nem kértem volna. Az a gond, hogy nem is kérdezik csak nyomják az emberbe, legalábbis ahol én szültem rutinból adják. Ja és fájdalomcsillapításra nincs semmilyen lehetőség.
2012. máj. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is hasonló volt, mint az előzőnek. Este hatkor bő 1 ujjnyira voltam tágulva, 19:55-kor megszületett a lányom. Az utolsó két órát végig sírtam, könyörögtem fájdalomcsillapításért, persze nem adtak semmit! Nem tudom, mikor leszek kész arra, hogy ismét szüljek, talán soha?
2012. máj. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Oxit csak fájásgyengeség okán adnak, egyébként nem. Hasznos dolog, de nem a szülő nőnek. Gyorsan hat, bitang erős méhösszehúzódásokat okoz, hogy a tágulás meginduljon. Viszont ott az EDA, amit lehet hozzá kérni.
2012. máj. 25. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Második vagyok!Ahol én szültem ott nincs EDA-ra lehetőség, ha természetesen szülsz.
2012. máj. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
ja értem, akkor ez helyenként változik. Ahol én szültem ott lett volna lehetőség kérni. Mondjuk annál is inkább nem értem, h miért "szadizzák" így a kismamákat, mert szinte mindenhol azt olvasom, h oxival rosszabb sokkal. Nekem is ez a tapasztalatom, mert olyan mint a körhinta, ha beindul fél-1 óra múlva már nagyon erő fájások vannak a semmiből, és ezeket eda-val lehet tompítani , anélkül h a tágulás leállna.
2012. máj. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Bár én már 2 éve, hogy szültem, de leírnám az esetem, ha nem bánod.

Éjfélkor elfolyt a magzatvíz. Az égvilágon semmi fájás nem jött, semmit nem tágultam. Reggel 6-kor a fogadottam úgy döntött, hogy kapok oxit.

Már a szülésznő is furán nézett rá, de akkor még nem értettem. Fél órával később jött az ügyeletes doki, aki halkan a fülembe súgta, hogy nem normális a fogadottam....olyan adag oxit kaptam, amibe egy ló is beledöglene. Ezt ezekkel a szavakkal mondta.

Igaza lett. Hamarosan jöttek a kegyetlen erős fájások, nyíltam mint a tubarózsa, és szinte pikk-pakk egybefüggő fájásaim lettek. Még ma is elevenen él bennem, hogy azt hittem belehalok a fájdalomba. Majd jött az EDA és vele a megváltás. Nem sokkal beadása után a tolófájások, amiket szépen éreztem, és 3. nyomásra meg is szültem.

Éjfélkor azt mondták, hogy kb. még vagy 24 óra mire először szülőként megszülök.

Na ennek ellenére nem sokkal reggel 9 után már a kezemben volt a gyermekem.

Mindenki tudta, hogy ez a gyors szülés az elvetemült dokimnak köszönhető.

Utólag nem bánom......piszkosul szenvedtem, de hamar lezajlott a szülés, nem fáradtam el az elhúzódó vajúdásban.....azt hiszem, ha mégegyszer szülnék és én választhatnék akkor ugyanígy kérném.

Ez csak az én álláspontom, azzal abszolút nincs tapasztalatom, amikor szépen a természet rendjén kezdenek sűrűsödni a fájások.

Ne izgulj minden rendben lesz......

2012. máj. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Biztos sietett a fogadott! orvos:(
2012. máj. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom hogyan is működik ez a dolog. A kívülről adagolt oxitocin leállítja a szervezet saját oxitocintermelését, vele együtt az endorfintermelődést is, ami ahhoz kellene, hogy bírd a fájdalmat. Ráadásul a túlzott oxi adása hazavágja a magzati szívhangot, máris kész a sürgősségi császár.

Ha egyébként ez számít valamit: a WHO, vagyis az egészségügyi világszervezet ellenjavalltnak tartja az oxitocin adását, csupán nagyon kevés esetben (ahol valódi fájásgyengeségről beszélhetünk) tartja elfogadhatónak.

2012. máj. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, látom sokaknak nem tetszett a válasz ill. kérdés. De azt gondolom akkor is, hogy az oxitocin kérdése nem kívánságműsor. A szervezet normál esetben tudja a dolgát, és termeli kellő ütemben és mértékben, ahogy írták előttem.

Ha szükséges a baba és anya érdekében, adjanak. De döntse el az orvos (ja, és ne azért mert nem ér rá még órákat várni a vajúdó kismamára).


Kicsit utána lehetne nézni az oxitocin hatásának, talán utána máshogy látnád a dolgot.

2012. máj. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!