Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha elfolyik a magzatvíz...

Ha elfolyik a magzatvíz minimum, mennyi idő van a baba születéséig?

Figyelt kérdés

Gondolom ez változó, csak az érdekelne, hogy mennyi az az idő, amíg még kibírom. A kórház, ahol szülni fogok 40km-re van, és szerpentines út vezet oda. Minimum háromnegyed óra alatt érnék oda, biztonságosan, ha nem rohanunk. Oda érek, vagy útközbe történne valami?

Van közelebb is kórház, de a választott dokim ott van, és mindenképp nála szeretnék szülni.


2009. aug. 30. 13:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

Pff... Na, ezt senki nem tudja neked megmondani. Viszont ha elfolyt a magzatvíz, jobb, ha mentőt hívsz, mert az ülő helyzettől előreeshet a köldökzsinór.

De az sem biztos, hogy elfolyik a magzatvíz, lehet, hogy csak fájásaid lesznek.

2009. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

A lényeg az, hogy a baba feje be legyen már ékelődve.

Ha korábban folyik el a víz, hogy beékelődött volna a feje, akkor rögtön vízszintbe kell vágni magad, nehogy a köldökzsinór előre sodródjon! Ilyen esetben semmi kocsikázás, csakis mentő! Ha van papírod a dokitól, hogy hol szülsz, akkor a mentő oda fog vinni. Ha nincs, akkor a legközelebbi kórházba.


Nekem nem folyt el a víz, hanem repsztették a burkot, így nem tudom mennyi idő van szülésig. Nálam repesztés után 20 perccel később felsírt a fiam, persze a doki rásegített:)

Sógornőmnek elfolyás után 4 óra múlva sírt fel a babája.

Ismerősnek csak csordogált, de 1 óra múlva kikapták belőle a babát, mert csak 32 hetes volt.

Barátnőmnek éjfékor folyt el, és délután fél 4kor szülte meg a kisfiát.

2009. aug. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

2. vagyok....



Hány hetes vagy?

2009. aug. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nagyon változó.Nálam pl. hajnali fél 1-kor folyt el a magzatvíz, majd folyamatosan szivárgott, délelőtt 9-ig semmi fájásom nem volt infúzióval indították meg a fájásokat és akkor sem tágultam majd du 3 kor mondta a dokim hogy menjünk a műtőbe!De volt olyan kismama is akivel egyszerre értünk be a szülészetre kb egy időben folyt el a magzatvizünk s rá egy órára már meg is volt a babája.Szóval ebben nagyon nehéz tanácsot adni.A dokidat nem kérdezted erről???
2009. aug. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Szia! Szerintem kényelmesen beérsz 40 km-re. Nálam éjjel 2-kor kezdett el folyni a magzatvíz, és szülésig folyamatosan ömlött belőlem ( délelőtt 10-ig ). Szóval van időd.
2009. aug. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
86%
szia!nálam 10kor folyt el és este 7 kor kezdödtek a fájások,baba éjfél után lett.Azonnal kórház,a fertőzés veszély miatt!Engem is bent fogtak,és nem kellett feküdnöm-errök a köldökzsinórrol nem is hallottam...
2009. aug. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugalom!24 óra után meg szokták indítani a szülést,ha nem indul be magától, mert nagyon magas a fertőzésveszély és a baba nyaka köré tekeredhet a köldökzsinór.Szerintem induljatok, hogy a kórházban tudjanak uh-t készíteni, szívhangot nézni.Sok sikert, egészséges kis emberkét kívánok
2009. aug. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Nekem szombat du.kezdett el szivárogni a magzatvíz(hol jobban,hol kevésbé,hol ömlött),bementünk a kórházba,persze fájásaim nem voltak,ott adtak antibiotikumot(fertőzés ellen),és vártam,hogy megszülessen a kisfiam.Jó sokáig váratott magára,mert vasárnap de.született meg,majdnem 21órát vártunk mire kibújt:DBarátnőmnek,elfolyt a víz és rá 1.5órára már megvolt a lánya.Nem vagyunk egyformák,de ha elfolyik a víz akkor mentő és kórház:DKönnyű szülést.

Üdv:1éves kisfiú anyuja

2009. aug. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő, ha elkezd folyni a víz, azonnal feküdjek le, mert magával sodorhatja a köldökzsinórt. Azt mondta aztán nyugodtan zuhanyozzak le, és aztán induljak a kórházba. Igaz, nálunk nincs olyan messe, csak 20 perc.

Nálam így is lett, fájás semmi, csak a víz folyt el.

De a kórházban először haza akartak küldeni, hogy majd jöjjek, ha lesz fájás. Mondtam, hogy erre nem vagyok hajlandó. Erre azt mondták, akkor kapok egy ágyat, feküdjek szépen. De holnap reggel 8-nál előbb nem lesz szülés. Ez volt délután 4-kor. De aztán végülis megvizsgált a doki, és látta, hogy 3 ujjnyira ki vagyok tágulva, akkor behívták a magándokim, Ő azonnal indította.

Ezek után örültem, hogy fogadtam orvost.

2009. aug. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt tenyleg nem lehet megmondani, nem tudom, hogy mi a vilagrekord minimum idore, de ket peldat tudok hozni ra.

Nekem ejfel elott fojt el, harom oraig egyaltalan nem volt fajasom, max kemenyedtem idonkent, haromkor beindult, viszont akkor egybol harom percesek jottek es reggel fel hetkor mar kint volt a fiam.

A sogornomnek a 2. szulese szinten magzatviz elfolyassal kezdodott, neki is ejfel elott folyt el, azonnal indultak a korhazba es mar a kocsiban nagyon eros kemenyedesei voltak, ok bo egy oranyira laknak a korhazba es meg igy is siman beertek. Sot. Az igazi fajasai mar a korhazban kezdodtek, hatkor szuletett meg a baba.

Es mindkettonk szulesere azt mondtak a dokik, hogy nagyon gyorsak voltunk, foleg az enyemre, mert allitolag elso babaval ha a viz folyik el eloszor es nem indulnak meg azonnal a fajasok, akkor a vajudas jo sokaig varatni szokott meg magara.

2009. aug. 30. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!