Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 32 hetes 5 napos babánál...

32 hetes 5 napos babánál elfolyt a magzatvíz, holnap császározzák a sógornőmet a baba 1kg 90dkg. Van esély, hogy a tüdeje beérik?

Figyelt kérdés
Nagyon ideges vagyok a sógornőmnek elfolyt a magzatvize és holnap császározzák, most infúziót kap és kapott már tüdőérlelőt kettőt, meg antibiotikumot a fertőzés megelőzésére. Szerintetek van esélye a babának nem lesz baja? Kérlek írjatok. Köszike.Amúgy kislány lesz és Roxánának fogják hívni:)
2010. okt. 21. 18:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
Ismerősöm kisbabája is 32.hétre született.Nem volt semmi gond vele,de 1 hónapig a koraszülött ostályon voltak míg a baba nem erösödött meg.Ma már 2 éves és makk egészséges.:)Nyugi minden rendben lesz.Nem is lesz olyan kicsi baba már most szép súlya van:)Az én kislányom 40.hétre született 2700g-mal.:)Sok sikert kívánok nektek és ne idegeskedjetek.)Örülnék ha megírnád,hogy alakultak a dolgok.:)
2010. okt. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
sajnálom a sógornődet! én csak olyat ismerek h 37 hétre született a baba, és nem "nőtt" fel a korához, már 4 éves, de kb 3 éves szinten van, plussz a betegségek. de reméljük, h minden rendben lesz!!!!!
2010. okt. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok én is reménykedem de éjjel tuti nem alszom. Kedves első megírom mi lett mindenképpen és köszönöm. Kedves 2. sajnálom a kisgyereket remélem csak jobb lesz neki. Hát reménykedem, hogy egészséges kis picilány lesz.
2010. okt. 21. 18:35
 4/32 anonim ***** válasza:
a barátnőm a 26.hétre szülte a kislányát,1150gr-mal.sokáig voltak kórházban,de ma teljesn egészséges gyönyörű 7éves kislány,aki majdnem lyan magas,mint én:)és nagyon okos:)
2010. okt. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:

26 hétre??? Hú az nagyon rizikós. Örülök hogy jól van és szép nagylány lett :)


Kérdező: Biztos minden rendben lesz a picinél. 1-2 hetet el is számolhatnak ám (persze nem 8-at) csak azért írtam mert tényleg szép súlyt saccoltak neki :)

2010. okt. 21. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

18.28!

Nem értem miért kell bepánikoltatnod a kérdezőt!


Ha valaki 37 hétre szült, az már nem is számít koraszülésnek és biztos vagyok benne, hogy a babája nem emiatt van lemaradva, ha 40. hétre született volna, akkor is ilyen lenne.


32. héten már nagyon nagy esélye van a teljesen egészséges életre. Nekem ismerősöm 28. hétre szülte babáját toxémia miatt, ma már 4 hónapos a kislány és súlyban is utolérte a korát!


Minden oké lesz, ne aggódj!


Jó egészséget a Babának és Anyukájának!


39 hetes km

2010. okt. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
jajj bocsánat! 18:28 vagyok, és 27et akartam írni, és nem akrtam pánikoltatni!!!! 32vel nem lesz semmi baj!!!! nyugi!!!!
2010. okt. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányaim a 31. héten születtek. Császár volt nekem is, rögtön felsírtak, de az egyiket az intenzívre kellett vinni, de 4 nap múlva már a koraszülött osztályon voltak együtt.

1 hónapot töltöttünk kórházban és makk egészségesek a lányaim.

Szóval ne idegeskedjetek, BIZTOS nem lesz semmi baja sem az anyának, sem pedig a babának.

2010. okt. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:
Lányok nagyon köszönöm, hogy válaszoltatok. Holnap mindenképp megírom mi lett és hogy vannak. Mindenkinek jó egészséget kívánok. Holnap akkor megírom mi a helyzet. Azért megnyugtattatok. Köszi.
2010. okt. 21. 21:31
 10/32 anonim ***** válasza:

Bocsi az offért csak azt akarom kérdezni hogy volt e valami előjele annak hogy talán elfolyhat a víz?Úgy értem fájdogált e a hasa,vagy a méhszájnál nyilallt e stb.

Én sem vagyok túl rózsásan igaz csak akkor ha dolgozgatok itthon és persze van egy 11 hónapos fiam akit azért el kell látnom és emelni is muszáj vagyok.Válaszod előre is köszönöm!

És amúgy én is azt mondom hogy már a 32. héten tuti rendben lesz minden,kicsit többet lesznek majd bent a kórházban mint amúgy de a lényeg hogy minden ok legyen velük.

Üdv. 29 hetes km.

2010. okt. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!