Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A vajúdás, hol, , történik"?...

A vajúdás, hol, , történik"? Úgy értem, az a kórteremben van, vagy már lent a szülőszobán?

Figyelt kérdés
Bocsi ha hülye kérdés! Első babás vagyok! :D 31 hkm
2013. jan. 25. 09:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Otthon. Már a 10perces fájások is vajúdás, de a kórházba csak a 3percesekkel kell menni. Aztán ott még elvajúdgatsz :) Sétálva, kórterembe, folyóson, labdán, ülve, fekve, ahogy jó neked. Én pl fekve vajúdtam, úgy volt jó. Barátnőim sétáltak. Aztán amikor odaérsz, hogy kitolási szakasz, akkor már nem vajúdsz, hanem megszülöd a kisbabát. De ne félj! Eddig mindannyian kibírtuk :D
2013. jan. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Vagy nem otthon.

Én a kórházban vajúdtam, mert 37. héten beutaltak az osztályra. Vajúdtam 1 órát, a kórteremben, majd megvizsgált az ügyeletes doki, mondta, hogy szedjem a cuccom megyünk fel a szülőszobára. Ott is megvizsgáltak, kicsit ott is vajúdtam, 2 óra múlva megszületett a lányunk. Rövid, de nagyon fájdalmas spontán szülésem volt.

2013. jan. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Ha nincs semmi baj,akkor érdemes otthon vajúdni.Mivel első baba,5 perces fájásokkal érdemes elindulni,hogy ne pánikolj és nyugodtabb legyél.De előbb ne menj be,ha nem muszáj.Ha mégis úgy érzed,hogy jobb lenne bent neked akkor is érdemes megvárnod,amíg 10 percenként rendszeres fájásaid lesznek.
2013. jan. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 percesekkel mentem be, végig a szülőszobán vajúdtam. Kórházfüggő.
2013. jan. 25. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez teljesen kórházfüggő!

Van ahol van külön vajúdó, ahol többen is lehetnek egyszerre, van olyan barátnőm, aki jött ment a folyosón közben.

Én a János kórházban szültem, itt mindenkinek külön szülőszobája van, beöntés után egyből oda vittek, ott szépen berendezkedtünk a férjemmel, és végig ott voltunk, még a szülés utáni 2 óra megfigyelés is ott zajlott...

Hol fogsz szülni? Érdemes ott utána kérdezni...

2013. jan. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Változó. Az első gyerekemmel, mikor bementem, rögtön szülőszobára tettek, annyira ki voltam tágulva, ott vajúdtam kb. 1 órát.

Második gyerekemmel vajúdószobába tettek (nálunk külön van a szülőszobák mellett egy vajúdószoba, hogy akik még nincsenek megfelelően kitágulva, ott vajúdjanak). Kb. 2 órát voltam ott, mikor elfolyt a magzatvíz, akkor vittek át szülőszobára.

Tanácsként, szerintem is 5 perces fájásokkal indulj kórházba, mert nem mindegy milyen messze vagy a kórháztól és nagyon gyorsan beindulhat a szülés, akár első terhességnél is. De ha úgy gondolod, hogy megnyugtat téged és messze laksz a kórháztól, nyugodtan hívd ki a mentőket.

2013. jan. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6-os vagyok, mondjuk nálunk nem nagyon lehet járkálni, mert a vajúdószobában egyből rámrakták az NST gépet. Úgyanúgy a szülőszobán is rajtam volt.
2013. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a sok-sok választ lányok! :D Utána érdeklődöm akkor a kórházba (Vác) ahol fogok szülni!

Köszi a tanácsokat, véleményeket! Ment a zöld kéz!!! :DDD


Jó babázást NEKTEK!

2013. jan. 25. 11:22
 9/12 anonim ***** válasza:

Én is Vácon fogok szülni! A szülőszobán történik a vajúdás, nincs külön vajúdószoba. Zuhanyozni viszont el lehet menni. Szépek egyébként a szülőszobák, és van egy alternatív is!

Ha gondolod, minden hónap első szerdáján van szülésfelkészítő, és fel is lehet menni a szülőszobát megnézni! Érdemes szerintem, így nem tűnik majd olyan idegennek a hely :)

Boldog babavárást!

2013. jan. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó!!! :D Neked lesz fogadott szülésznőd?
2013. jan. 25. 15:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!