Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek indították a szülést,...

Akinek indították a szülést, mesélne róla, hogy hogyan zajlott, milyen volt?

Figyelt kérdés
Köszönöm :)
2013. jan. 28. 21:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 41+0 indította az orvos, előtte már egy hetet bent feküdtem a teminusúllépés miatt, és a 30. héttől 1 ujjnyira volt nyitva a méhszáj.

Előző este már be kellett mennem a szülőszobára, tettek fel egy méhszájérlelő kúpot.

Hajnali 5 körül kaptam hashajtó kúpot, ekkor már nagyon pici, de rendszertelen fájásaim voltak.

Fél 8-kor az orvosom megcsinálta a burokrepesztést, ettől 5 perces fájásaim lettek, de még simán nevetgéltem, beszélgettem.

Mivel nem erősödtek a fájások, fél 10-kor oxit kötöttek be. Ettől kb. 10 percre az addigi fájások is leálltak, de utána rögtön jöttek a kemény 2 percesek. Na, ekkor már elmúlt a röhöghetnékem. 11 körül már szinte szünet nélküli összefüggő fájásaim voltak, és 3 ujjnyira ki is voltam tágulva.

Fél 12 körül már jöttek is a tolofájások. Nem emlékszem pontosan, de úgy 8-10 nyomásra megszületett 11.50-kor a kislányom, 4240 gr és 54 cm-rel.

Nagyon féltem az indítás miatt, de nagyon jól alakult minden, az orvosom teljesen profin csinált mindent. És igazából 2 óra volt kemény.

Úgy tűnik, hogy indítani kell nálad, kedves kérdező?

2013. jan. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, eddig úgy néz ki, lehet, hogy már holnap (ha az éjjel nem indul be), vagy ha úgy ítéli meg a helyzetet, akkor még nagyon max. 1-2 napot vár az indítással. Holnap reggel eldől...

Köszönöm, hogy leírtad! :) Így nem hangzik annyira szörnyűnek, én is félek tőle, főleg attól, hogy császár lesz a vége.

2013. jan. 28. 21:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Ne izgulj, fejben nagyon erősen készülj arra, hogy simán szeretnéd, ha megszületne a babád. És ha végül mégis császár lenne a vége, akkor sincs semmi probléma, az a lényeg, hogy mindketten rendben legyetek.

Nagyon drukkolok Nektek és sok örömet kívánok!

(Ha majd lesz a babóca mellett időd, írd meg, akár priviben is, hogy vagytok)

2013. jan. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Végülis indították (volna másnap),oxiterhelésen voltam és elfolyt a vizem. Dokit idézem: "a baba döntött,jönni akar :D". Az első 2 óra majdhogynem szuper volt,zúztam a csomagomért lábaim között egy 15 centi vastag gézköteggel,hogy ne csurogjon a vizem és a folyosót ne áztassam el,délelőtti teltház,vissza,kaptam beöntést. Amikor ültem a WC-n már fájogattam,de annyira örültem,hogy végre elkezdődött,hogy nem is figyeltem rá. Letusoltam,kiélveztem,soha ilyen jót nem tusoltam,állítom :D aztán vissza oxira és egyre rosszabb lett. Kezemben a kanüllel,vagy mi a neve,hozzá láncolva a géphez,amiből adagolták a szert,hú... Sétálgattam azzal a gurulós kis kocsival,amin volt a gép,labdán ültem,még nevetni is tudtam,a párommal beszélgettem :) kezdődött minden 10kor,fél1kor már 3 perces fájásaim voltak,éppenhogy elmúlt az egyik,jött a következő... Az elején szinte csak az órát néztem,a doki mindig óránként jött és nézte,hogy hol tart a tágulás,kézzel tágított. Na,ezt az érzést még az ellenségemnek sem. Végig az járt a fejemben,hogy soha többet nem akarok gyereket,hogy ez mennyire fáj,ebbe én belehalok... De nem sikítottam,nem kiabáltam,szót fogadtam és lélegeztem,ahogy kellett. Egyszer káromkodtam,de azt csak a párom hallotta és rám is szólt :D az is elég sz.r volt,hogy jöttek a toló fájások,de még nem voltam teljesen kitágulva,nem nyomhattam. Végül "6 óra 12" perc alatt megszületett a kisfiam,3.nyomásra (vagy préselésre,mert a doki rámhasalt),3870 grammal és 54 cm-rel. Nagyon sok vért vesztettem és nagyon megszenvedtem a szülést (nem volt fájdalomcsillapítás,tágulást segítő koktél viszont igen),mégis bármikor újra csinálnám és remélem fogom is. Fájt,de tényleg igaz,amit mondanak (amit én akkora közhelynek tartottam,mondván nehogy már elfelejted azt a hatalmas fájdalmat egy pillanat alatt,mikor előtte jött ki egy kisember belőled). Én a legjobban attól féltem,hogy amikor bújik ki a kis feje az mennyire feszíteni fog és a gátmetszéstől. Előbbit alig éreztem,csak arra koncentráltam,hogy nyomjak,utóbbiból pedig két kis csípést. Ne aggódj,minden rendben lesz,túléled és lesz egy gyönyörű kisbabád!!! :)

Könnyű szülést Neked és sok örömöt a babával!

2013. jan. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

40+3-nál indítottak, semmi fájásom nem volt, a méhszájam teljesen zárt.

Reggel a megbeszélt időpontban becuccoltunk, felvétel, adminisztráció, szülőszoba elfoglalás, beöntés, borotválás, zuhany ... 8-kor a doki burkot repesztett, oxitocint beindították, EDA-t bekötötték. 12.45-re eltűnt a méhszáj, kezdtük a kitolást, 13.13-kor megszületett a Fiam :-)

Nálam semmi előre befektetés nem volt, oxitocin próba sem ... Gondolom, ez orvos-ill. kórházfüggő. (A Bajcsyban szültem.)

Szép szülést és boldog babázást Neked!

2013. jan. 28. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindannyiótoknak, hogy írtatok! Igazán hasznosak a történeteitek! Azt hiszem, kezdek parázni :) Eddig olyan távolinak tűnt a szülés, hát most lehet, hogy egy karnyújtásnyire van már csak. Mindenképp próbálok pozitív lenni a végsőkig, bár nem a fájdalomtűrésemről vagyok híres :( Azért remélem túlélem :)))

Kedves 1. válaszolóm, mindenképp jelentkezem majd :) Ha csak napok múlva, akkor bentragadtam a kórházban holnap :)

2013. jan. 28. 23:52
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem inditott volt . de kezdem a legelején hogy el volt számolva a terhesség a baba 2 héttel fiatalabb volt és ezt hiába mondtama dokinak.

kiirt napon e kelett feküdnöm másnap nst Uh magzatvizvizsgálat és oxitocin és ezt játszottuk 2 hétig...

majd megunták mert semmi hatással nem birt a szülésre

magztaburokrepezstés és onnan számitva 4 órán belül meglett a lányom. Most ugyanigy vagyok. legalább 1 héttel el van számolva a baba most járom körül hogy nem fekszek be nem kérek inditozást majd ha magátol megindul a szülés na akkor bemegyek max 1 héten belül.

2013. jan. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!