Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor kell pontosan berohanni...

Mikor kell pontosan berohanni a kórházba, honnan tudom, hogy most tényleg mindjárt szülünk, és nem csak vaklárma van?

Figyelt kérdés
Első terhesség lévén nem tudom a vajúdás beindulásának pontos előjeleit...fájások számolgatása, vagy a magzatvíz elfolyása, nyákdugó távozása. Ti mikor mentetek be pontosan a kórházba?

2013. jan. 29. 14:18
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Hát valószínűleg első babával nem kell "rohanni" elég ha bementek. :o)


Na de konkrétabban:

ha vízelfolyással indulna a szülésed (ami a ritkább, a szülések 10-20%-a indul így), akkor kényelmesen lezuhanyzol, összeszeded ami még nem volt betéve a csomagba és elindultok.


ha fájásaid lesznek, akkor pedig érdemes megvárni, amíg kb. 5 percenként vannak, és már nem állnak le, akkor sem, ha beülsz egy kád meleg vízbe, esetleg még sűrűsödnek is.


A nyákdugó vagy távozik, vagy nem, és szülés előtt hetekkel is megtörténhet, szóval erre nem érdemes adni.

2013. jan. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minden nő izgul, hogy nem veszi majd észre a jeleket:o) Én is izgultam mindkét szülésem előtt, pedig amikor eljött az idő, akkor pontosan tudtam, hogy most kell menni. Mindkét szülésem fájásokkal indult, az első 4 percesekkel, a másodiknál nem akartak 8 percnél sűrűbben jönni a fájások. Mégis az első szülésem 9 órán át tartott, a második alig volt 4 óra.

Mindenkinél mások a jelek, de egy dolgot el kell hinned! Soha senkit nem rajzoltak még körbe, ha vaklárma volt a bemenetele. Inkább menjetek be feleslegesen és nyugtassanak meg a szakemberek, minthogy otthon görcsölj!

Ha jönnek a fájások, zuhanyozz le meleg vizzel és ha nem múlnak, akkor irány a kórház, mert valószinűleg szülni fogsz! A nyákdugó távozása semmit nem jelent, szülhetsz utána rögtön vagy 2 hét múlva is!

Könnyű szülést Neked!

2013. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem első babám vízelfolyással indult egyből 5 perces fájásokkal! Fél óra volt a kórház azonnal indultunk!
2013. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem elsőre nem fájt, csak filmnézés közben keményedett néha. Aztán gyanús lett. Poénból elkezdtem mérni a két keményedés között az időt és úgy kb. másfél óra alatt 20 percesről 5 percesre váltott. De nem fájt vagy semmi egyebet nem éreztem amúgy.

Mondom a páromnak kicsit félszeg mosollyal, hogy hát ez van, de most akkor mi van? :) Már össze volt pakolva(fogkeféből is új volt bent, nehogy elfelejtsem berakni az otthonit indulás előtt, a hajszárítót is már a táskámból kivéve használhatta a párom és oda is kellett mindig visszatennie. :) )

Hát, menjünk be, kérdezzük meg. Bedobtuk a csomagtartóba a cuccomat. Haza se jöhettem már... Szóval tök nyugis volt, semmi rohanós.

Másodjára még ennyit sem vettem észre, csak ellenőrzésre mentem be hétvégén a dokihoz, mert előtte szabin volt és megnézett volna. Akkor meg kiderült, hogy a szívhang nem jó. Mondta, hogy kicsit segít tágulni, meg nyákdugót piszkáltak, hogy hátha beindulna magától, bár ujjnyira már tágulva volt. 3-4 ujjnyinál nem ment tovább és már rosszabb lett a szívhang, úgyhogy császározni kellett. Kiderült, hogy a nyakán volt a köldökzsinór.

Szóval néha semmi extra előjele nincs a szülésnek.

2013. jan. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne alapozz senkinek a sajat tapasztalatara. Mert ez egyeni. Nekem az egyik magzatvizszivargassal indult! Siettunk be mert ilyenkor nagy a fertozes veszelye.. 15 p volt az ut max. Ahogy beertunk igy kellett visszatartanom amig beoltozott a doki h ne nYomjak.. Es elso baba.. Szoval meg jo h nem pocsoltem otthon fajasokat varva meg zuhanyozgatva.

A masodik: masfel perces fajasokkal kezdodott egyik percrol a masikra.. Siettunk termeszetesen az elsobol adodoan. 2 ora volt az egesz.

2013. jan. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Első válaszoló tök jól leírta, annyit még hozzá, hogy szerintem a második vagy többedik babánál sem fogod tudni. Én az elsőből indultam ki, így majdnem lekéstem a szülést a másodiknál, mert ébredéstől számítva 2 óra múlva a kezemben volt a fiam. Nem voltak fájdalmasak a fájások, így én azt hittem, hogy oké, lassan indulhatunk. Hát 20 percre volt a kórház kocsival, mire odaértünk, már eltűnt a méhszáj, épp csak a hálóingembe tudtam bebújni, pár perc vajúdás a szülőszobán, és már jött is a kitolás. Mindezt úgy, hogy 2 órával előtte ébredtem otthon az ágyban.

De első szülésnél lassabban zajlanak az események általában.

2013. jan. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Én úgy tudom,hogy ha elfolyik a m.víz akkor azonnal indulni kell,mert olyankor jobb minél hamarabb biztos kezekbe lenni.Ha viszont fájásokkal kezdődik,és messze van a kórház,akkor olyan 10 perces fájásoknál érdemes elindulni.Ha közelebb van akkor szerintem elég az 5 perceseknél.Ha közeledsz a kiírt időponthoz,és érzel már fájásokat,akkor mérd az időt,hogy meddig tart és milyen időközönként jönnek.Ha össze vissza jönnek,akkor azok még csak jóslók,azokkal még nem kell indulni.Ilyenkor célszerű jó meleg vízű zuhany alá állni,és ha elmúlnak akkor csak jósló volt,de viszont ha erősödnek és rendszereződnek akkor szülés lesz.

Én is első babámat várom,de már annyit olvastam itt ezekről a dolgokról,hogy én már tuti meg fogom ismerni azt a fájást :) Nekünk 35 km-e van a kórház,így mi már a 10 perceseknél el fogunk indulni,ha pedig elfolyik a m.víz akkor azonnal.

Könnyű szülést kívánok neked. :)

Ja és a nyákdugó már távozhat szülés előtt 2 héttel is,arra nincs mit adni,hogy jaj elment akkor órákon belül tuti szülni fogok.Persze van olyan is,aki tényleg órákon belül szül,de van olyan is,aki csak napokkal vagy ,,hetekkel,, később szül.


26 hkm

2013. jan. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Még annyit hozzá tennék ha fájásaid vannak az igazi fájás az ha nem alul fáj a hasad mint pl mikor megjön, hanem az egész hasad fáj, fent is. Én bejöttem 10 perces fájásokkal de csak alul fájt a hasam és ki is derült, hogy ez még csak jóslo.
2018. dec. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!