Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti szülés elött pár nappal...

Ti szülés elött pár nappal nem kezdtetek el berezelni? Mert én eddig nyugodt voltam, de most már nem:/ 39+2hkm

Figyelt kérdés
2013. febr. 2. 15:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én már most ideges vagyok 36+5hkm
2013. febr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Úgy igazán, a betöltött 40. hét után.

Akkor már nagyon vártam, és jobban féltem is.

Az utolsó hetek nem könnyűk. Hát még utána. :D

2013. febr. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Első szülésemnél nem féltem, mert nem tudtam mi vár rám. Hallottam ezt is meg azt is, nem tudtam, h az enyém milyen lesz. Most még csak 18 hetes vagyok, de már most kezdek parázni.
2013. febr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szandy89 ***** válasza:

Októberben szültem az első kisbabánkat!

Semmi félelem érzetem nem volt egészen az utolsó pillanatig!

Párom ki is volt akadva,hogy nem félek ő meg már régen úgy parázott,hogy már idegesített!

Na de mikor odakerült a sor!

39+4 hetes voltam mikor behívott a doki még 1 ctg-re!Ott nagyon lement a szívhangja és totál nyitva volt a méhszájam,erre közölte a doki,hogy indít és szülünk!!!

Na! 5 perc múlva nem bírtam kivenni a mappából a papírjaimat!!!! :D

2013. febr. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagyok egyedül:)Nepm tudom mivel nyugtathatnám meg magam,mert félek,hogy nem fogok helyt állni,mert azt hittem magas a fájdalom küszöböm,de voltak már az utobbi 2 napban olyan fájásaim amitöl a víz is kivert és nem bírtam abba hagyni a fájdalomtól való remegést......egy csöppet csalódtam magamban:/
2013. febr. 2. 16:25
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia! Hányadik baba? Nálunk a másik csajszi jön, de elég rendesen parázok, épp azért mert már tudom mi vár rám... Na de ne hallgass senkire, minden szülés más!


Könnyű, gyors szülést :-)

38+6 hkm

2013. febr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*második csajszi (akartam írni:))
2013. febr. 2. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Első babóca lesz....pont ezért parázok,mert nem tudom mi vár rám.Csak azt tudom amit elmeséltek nekem a kis mamák.Egyébként tudom,hogy minden szülés más,mert volt olyan ismerösöm,aki 4 óra alatt szülte meg az elsö babáját és volt olyan is aki 20 óra alatt....Remélem én az elsöbe fogok tartozni...:/
2013. febr. 2. 17:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Én már most félek igaz még csak 33 hetes vagyok de nálam fentáll hogy hamarabb jön de az én félelmem semmi a pároméhoz képest ő teljesen kivan borulva hogy mi hogy fog történi, hogy tud-e majd vezetni illetve egészséges lesz-e a baba stb...
2013. febr. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Teljesen természetes a félelmed. És az is hogy a jóslófájásoktól kibuktál.:) De hidd el: meg fogod tudni csinálni, és "cserébe" egy gyönyörűséges kisbabát fogsz a végén a karjaidban tartani - a leggyönyörűbbet a világon, akit valaha is láttál!


Én egyáltalán nem féltem első szülésemnél, gyorsan is tágultam végig, de a kitolás elhúzódott, nem maradt éppen jó emlék... Az a gondolat tartotta bennem végig a lelket, hogy rajtam kívül mindenki más végigcsinálta már ezt a dolgot, és abban a pillanatban is sok más nő is éppen szül, nem vagyok egyedül a problémámmal.


Olyat ne gondolj, hogy csalódtál magadban, mert nem bírod úgy a fájdalmat. Egyrészt ez egy nagyon relatív dolog, és nyilván utólag (főleg pár év múlva) már mindenki nyugodtabban nyilatkozik a dologról - de hidd el, hogy ott és akkor, a fájdalom pillanatában, mindenki megszenvedi a magáét...!

Szülés közben talán csak annyi a plusz segítség a szervezeted részéről egy jóslóhoz képest, hogy akkor már tengernyi hormonnal áraszt el a szervezeted, szinte transzban vagy, és nincs se időd, se gondolatod arra, hogy elfilozofálj azon, hogy fogod bírni, neked miért fáj ennyire, stb., csak mész előre és várod a végét, és megteszel mindent amit tudsz - mert ez belénk van kódolva.:)


Remélem sikerült picit lenyugodnod.:)

Könnyű szülést kívánok neked, és ha van kedved és időd, akkor jelentkezz légyszi utána, hogy ment, mik az érzéseid!:)

27 hkm

2013. febr. 3. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!