Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 35 hetes ikerterhes vagyok. A...

35 hetes ikerterhes vagyok. A sotén szeretnék szülni de nem oda tartozom és fogadott dokim sincs. Hogyan intézhetném el h ott szüljek?

Figyelt kérdés
A bajcsyhoz tartozom de ott nincs PIC ha véletlenül baj van.
2013. febr. 4. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
csak fogadott orvossal, aki ott dolgozik, de 35 hetes ikres kismamként már nem hiszem ,hogy találsz fdokit, aki elvállalna. Egyébként a kis könyved hátuljába be kell íratni a dokiddal ,hogy a sotéra vigyenek, ha mentővel kéne menni. Ha ez nem szerepel ott a doki pecsétjével, akkor a bajcsyba visznek.
2013. febr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha beindult a szülésed, akkor bemész a SOTE-ra, és ott fognak "megszüleszteni", bármelyik kórházba bemehetsz.


A mentővel kapcsolatban igaza van előzőnek, tehát ha nem saját úton mész be (autó vagy taxi), akkor a mentő a legközelebbi ügyeletes helyre visz.

2013. febr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha bemegyek szülés gyanúval de kiderül h vaklárma akkor már nem fognak elküldeni ugye?Tekintettel az ikerterhességre.
2013. febr. 4. 11:23
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én dokim a Bajcsyban volt, de mondta, hogy ha a 37. hét elött beindulna a szülés, akkor hívhatom őt, de inkább rögtön a sote-ra menjek, mert ott van PIC. Én azon imádkoztam, hogy ne legyenek koraszülöttek, érthető okokból és akkor a bajcsyban is szülhetek. Szerencsére nem indult be, így a dokimnál szültem. (amúgy sztem a bajcsy szimpatikusabb kórház, bár az biztos, ha tényleg van vmi baj a babákkal, akkor kell a PIC, de csak koraszülés esetén.)

Ha pedig kihúzod és átlépitek a 37. hetet, akkor valószínűleg a babáid is elég érettek, tehát nem kell nekik PIC.

Ez az én véleményem, hogy én akkor inkább szülnék a Bajcsyban (tapasztalat), persze a SOTE nagyon felkészült, de csak akkor szülnék ott, ha kell. (mintahogy írtam)

2013. febr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a Sote-ra jártam fogadott orvoshoz, de a terheskiskönyvembe soha nem írt bele, pecsétet nem tett stb. Annyit mondott, hogy mivel minden komplikált esetet ők kapnak meg, illetve állandó ügyeletesek, ha csak kérem a mentőst, hogy oda vigyen, örömmel megteszi, mert gyorsan meg fog tudni tőlem szabadulni, hiszen ők mindenkit kötelesen fogadni. Hülyeséget mondott volna? Ügyeletvezető.
2013. febr. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én 28.hétben vagyok, én is ugyanezek miatt nagy gondban vagyok. neked mekkorák a babáid? nekem kb. másfél hete voltak 1kg-sak. te már egy picit jobb helyzetben vagy szerintem, ha még egy hetet kibirnak akkor már nem lesznek koraszülöttek, csak az a rossz hogy előre nem tudhatod mi lesz.szerintem ha már ott vagy nem küldenek el, a könyvedbe meg tényleg kérheted hogy irja be hogy oda vigyenek
2013. febr. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
2 hete mind a ketten 2 kiló felett voltak kicsivel.Holnap megyek megint uh-ra.
2013. febr. 4. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!