Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A Szent István Kórházban a...

A Szent István Kórházban a külső magzatfordítás Tb-támogatott ugye?

Figyelt kérdés
36+5 hetes vagyok, medencevégű fekvésben van a babám, és egyre kisebb az esély, hogy magától megfordul. Az Istvánban vállalnak külső fordítást, délelőtt beszéltem velük és kaptam is időpontot, de elfelejtettem megkérdezni, hogy kell-e érte fizetni... Nem az ő körzetükbe tartozom. Valakinek van ezzel kapcsolatban tapasztalata?
2013. febr. 13. 13:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én Szent Imrében szültem, de sokáig faros volt a babám, ezért kérdeztem a szülésznőmet, hogy mi van a fordítással.

Ő azt mondta, hogy (igen, csak az Istvánban csinálják), megvárják míg beindul a szülés, akkor megpróbálják, és ha nem megy, akkor azonnal császár.

(Nekem a 39. hét közepén megfordult, igaz, harmadik baba volt)

2013. febr. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Az lemaradt, hogy faros szülést viszont emiatt nem csinálnak.

első

2013. febr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Bocs, pont a lényeget hagyom le, szóval ezek alapján ott kell szülnöd, ami természetesen TB támogatott.

Szerintem csak konzultációra kaptál időpontot, nem a fordításra. Nem hinném, hogy fizetned kell.

2013. febr. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Egész biztos a fordításra adták az időpontot, mert mondta is a hölgy, hogy teljes kórházi pakkal menjek, éhgyomorra, arra az esetre, ha megindul a szülés. Azt is mondtam, hogy nem hozzájuk tartozom, de azt válaszolta, hogy az nem baj, csak vigyem minden leletemet, és átnézik.
2013. febr. 13. 13:55
 5/17 anonim ***** válasza:

Akkor én felhínám őket és rákérdeznék, mert ha a szülésznőm jól tudja, akkor ha nem sikerülne, császároznak rögtön.

És mondjuk nem mindegy, hogy készülsz rá.

És ezek szerint ha sikerül a fordítás, akkor meg haza sétálsz, és indul a szülés, amikor indul?

És utána vajon hol szülsz majd? Náluk, vagy ahol eredetileg akartál.

Sok kérdés.

Remélem sikerül!

Ha teheted, írd majd meg, mi lett!

2013. febr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Utána mindenképp van másfél óra megfigyelés, UH, CTG. Ha beindul: akkor ugyanaz a helyzet, mintha egyébként magától indult volna be, csak ha gond van, akkor császároznak. Ha nem indul be, a másfél óra után haza lehet menni, ha sikerült megfordítani, ha nem, és ahogy írod: szülhetek az eredeti kórházban.
2013. febr. 13. 14:16
 7/17 anonim ***** válasza:

Értem, akkor biztosan én értettem rosszul, nekem úgy jött le, hogy ha nem sikerül a fordítás, akkor azonnal megcsászároznak, de nyilván félre értettem valamit, akkor, magam is nagy pocakkal, tiszta pánikban voltam, mert nekem faros szülés lett volna, amit nagyon nem akartam, viszont azt is tudtam, hogy nem váltok kórházat, szülésznőt stb.


Nagyon szorítok, hogy sikerüljön!

2013. febr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Mikorra kaptál időpontot?
2013. febr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Egy kedves ismerős család volt pont itt fordításon, csak úk vidékről jöttek. Kórházi pakkal, mert ha nem sikerül és galiba van, császár helyben, ha sikerül de megindul a szülés, akkor szülés helyben, ha sikerül és semmi gond, hazamenetel és szülés az előzetes tervek szerint:).

A fordítás sikeres volt, két hét múlva megszületett a kicsi természetes úton:).

És igen, tb támogatott, nem kell fizetni:).

2013. febr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Jövő kedden, 7 órakor várnak.

Én sem fővárosi vagyok! Köszönöm az utolsónak a pozitív sztorit, nekem is pont ezeket mondta el a szülésznő!

2013. febr. 13. 16:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!