Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit vigyek be magammal a...

Mit vigyek be magammal a kórházba?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy mennyi bugyit? Meg milyet? Az eldobhatós bugyiról mi a tapasztalatotok? Az miért jó? Mennyibe kerül?

MEnnyi hálóinget vigyek? stb?


2009. szept. 7. 10:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én két hálóinget vittem, mivel összesen 3,5 napot voltam bent, 2 napig voltam az egyikben, aztán a másikban. Baja nem lett, így magamnál tartottam az elsőt is, de jól esett a frissbe átvedleni. Azért nem küldtem haza előbb, hátha foltos lesz a 2. és akkor jó szolgálatot tehet.

Én vittem pár gagyi bugyit is, ami ilyen 4 darabos 300Ft-os volt, ami nem eldobhatós néven futott, de elég olcsónak találtam arra, hogy ne sajnáljam, ha nem sikerül épségben megúszniuk a kalandot. A tapasztaltabb szobatársaim viszont a Tena betéthez kapható hálós bugyit hoztak, össz 2 db-ot. Abszolút jól szellőzik, jól tartja a betétet, és egyszerű szappannal, vagy tusfürdővel is gyorsan kimosható, töribe becsavarod (centrifuga helyett :) ), kiteríted az ágy oldalára és egy óra múlva már száraz is. Ha én most mennék, ezt választanám.

Betétből Tena "legóriásibb", egy csomaggal, puha wc papír, plusz én vittem nedveset is egy csomival. Wc-tetőre tehető papír védő, tisztálkodó szerek, nagy törölköző, zoknik, köntös, műa pohár, papírzsepi egy 100-as csomaggal, papucs. Babának pici pelus, popsitörlő (bár ebből van egy csomaggal a babacsomagban is, amit ott kaptunk) popsikenőcs, ruhácskákat mi ott kaptunk, csak hazavitelkor kellett más. Cumisüveget elfelejtettük, ott kaptunk, aztán másnapra vittünk sajátot, baba nevét ráírják, abban van vizecske nekik. Egyelőre most ennyi jutott az eszembe. Amúgy pedig szánj rá egy pici időt, ülj le nyugiban és gondold végig, hogy hogyan is telik majd el a napod a kórházban és amikor épp egy olyan dolgot használnál, ami nincs a listádon, gyorsan írd hozzá. (Pl: ha kedved támad, tudj valamit olvasni, vagy ha netán naplót írnál a kezdeti élményeidről, a babádról, a szülésről, a kórházról, a társakról, vagy bármiről, legyen nálad egy kis notesz is, toll pedig feltétlenül, mert lépten nyomon az orrod alá fognak dugni adatlapokat, amiket ki kell tölteni, vagy alá kell írni. Boldog babavárást, könnyű, csodás szülést kívánok!

2009. szept. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a gyors, részletes választ!

Egy kérdésem lenne, hogy érted ezt: "Tena betéthez kapható hálós bugyit hoztak". Hol lehet beszerezni azt? Mert a betétet azt mondjuk drogériában, és ott van bugyi is?

2009. szept. 7. 11:23
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szívesen :)

Igen, ugyan ott lehet kapni, ahol a betétet. Mi a Margit Medben vettük anno, ez a Margit körúton van (Budapest), ahol a villamos útja elválik az autóktól a híd felé menvén.

ha van még kérdésed nyugodtan kérdezz, jó felidézni az akkori dolgokat :)

2009. szept. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A hálós bugyit bármelyik gyógyszertárban is meg tudod venni, vannak különböző méretek. Én holnap "vonulok" be a kórházba, de már itthon felpróbáltam és a nagy pocimra is kényelmes volt. Szerintem érdemes venni.
2009. szept. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!