Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit vigyek be magammal a...

Mit vigyek be magammal a korhazba szuleskor? Mit vigyek be a picuromnak?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
hálóinget, ami elől gombos, de nem muszáj hálóingnek lennie, az a lényeg hogy elviselhető legyen.aztán tusfürdőt,étkezési eszközöket, bubimentes vizet, vagy gyümileveket, fogkefe, fogkrém, tenna betét két csomaggal- ha normál szülés lesz, törülköző, fürdős papucs-nem fürdős papucs, wc-papír, minden iratot, amit eddig a terhesgondozásokon kaptál-vérvételi eredményeket.., a picinek pelenkát( vannak olyanok amik 2-5kg-os babákra jók-ezek a kezdő/újszülött csomagok), valami ujjatlan bodyt ebben a melegben meg fogtok sülni.popsikrém, popsitörlő kendő, alkohol-bár ezt a védőnő fogja majd kiírni nektek receptre otthonra a köldök kezelésére, bimbóvédőt-vagy kiemelőt ha nem áll ki a bimbód, szopi párna, jaa és én vittem a kispárnámat mert nem tudtam volna "kényelmesen" aludni.
2011. jún. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

"TAJ kártya!!!!!!!!!!!!!

Orvosi papírok (minden ami a terhességgel kapcsolatos), igazolványok,

Papucsok: gumi papucs a zuhanyzóba és egy rendes papucs (ne divatozz, a legfontosabb, hogy stabilan tudj benne menni) a többi közlekedéshez.

Törülköző

Zokni, ha fázna a lábad.

Egy nagy palack ásványvíz, esetleg pohár.

Köntös, ha fáznál.

Szőlőcukor, csoki, keksz

Élelmiszer apának

Fényképezőgép, esetleg telefon



Később:



Hálóing, ami elöl gombolós, mell alatt behúzós, 3db

Textilpelenka vagy szoptatós betét a melből elcsöppenő tej felfogására.

Esetleg szoptatós melltartó - bár bent jobb ha nem hordasz melltartót, a tejtermelődés miatt

Intimbetét, (super XXL)vatta!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bugyi - BÁR NEKEM NEM ENGEDTÉK FELVENNI

Zoknik

Sok sok palack ásványvíz (sokat kell innod majd),100% ivólé

Evőeszköz, bögre, szalvéta

Körömlakk, krém, újság, könyv, horgolás.....barátok címlistája, toll


Babának: érdemes vinni néhány kispelenkát (mert általában a 2 méretet adják a kórházban), néhány bodyt, tipegőt, textil pelenkát - De ezeket ráér majd behozni a család, meglátod, hogy szükség van e rá.



Telefontöltő, telefon

Fogkrém, fogkefe, alapvető tisztálkodási eszközök, törülközőkéztörlő, tusfürdő, fésű…

Popsitörlő neked és a babának is jó

Ha van mellszívód sterilizáld ki előre és ha szükség van rá, majd beviszik neked (ha nincs, nehogy vegyél, lehet nem is lesz rá szükséged)


Szatyor a szennyesnek


Hazamenetelhez ruha neked és a babának és hordozó


Pénz, de kevés

Ékszer nem kell


+1: az anyakönyvezéshez szükség lesz:


személyi igazolvány+lakcímkártya (apáé fénymásolva is jó)

1 hónapnál nem régebbi házassági anyakönyvi kivonat (ezt annál az önkormányzatnál tudjátok kikérni ahol a házasságkötés volt, de ha a szülés és a házasságkötés egy városban történt, akkor el szokták fogadni a régit is) vagy friss apasági nyilatkozat"

2011. jún. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszokat
2011. jún. 6. 16:24
 4/8 anonim ***** válasza:
Papucs, zokni, bugyik, hálóingek, köntös, melltartó (szopis)-én a melltartót nem bírtam elviselni úgy teli voltak a melleim-törülköző, tusfürdő, fogkefe, fogkrém, betét (nem árt első 2-3 napra vastagabbat), konyha ruha, kanál, villa, kés, pohár, bögre, gyógyszer ha szedsz valamit (én elevitet), mobil telefon, töltő, fényképezőgép, izzadásgátló,melltartó betét, papírzsepi, wc papír, wc-re való papír ülőke,domestos törlőkendő wc-re, irataid. Ásványvíz vagy szűrt üdítő és semmi puffasztó. Kefír, joghurt persze nem rögtön a szülés utáni napokban, ez attól is függ, milyen módon fogsz szülni, háztartási keksz. Babának nekünk kellett vinni pelust, ,meg popsitörlőt, sőt a háziorvos már előre felírhatja a kőldökre a hintőport és az alkoholt, azt is vihetsz+ vatta a törlésre, kórháztól függ mit adnak. Ha kislányod lesz és akarsz fülcsit belövetni a sajátot amit szeretnél nem teszik be, erre a célra van kórházi. Textil pelust is, ruhát pedig annak megfelelően mikor fogsz szülni. Ha most nyáron, akkor kis badyt vagy kis inget, zoknikát, esetleg vékony kis takarót,vékony kis sapit, ha rosszabb lesz az idő, kis pulcsit, nadrágot. Ha ősszel akkor ezeket szintén csak vastagabb kiadásban. Remélem tudtam segíteni.
2011. jún. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, kiskönyv, labor papír nekem az utolsót kérték.
2011. jún. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Már szépen leírták páran.

A másodikat kérdezem, hogy a körömlakkos sort ugye csak poénnak szánta? Semmi ilyesmire nem lesz idő! Persze én babás szobában voltam, csak azzal van tapasztalatom. Ha a másikba kerülök tuti alszok négy napig, max újság.

2011. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A körömlakkos vagyok.

Azt mi a vadkempingezésre is visszük :) - hogy jó legyen a hangulat :) bogrács, kisásó, aceton.

Barátnőmnek mondom: valami könnyű olvasmányt vigyen. Erre bevitte a Platon összeset :) - azt mondja őt az szórakoztatja :)

Nekem rengeteg üres időm volt.De nem az időtöltés, hanem arra gondoltam, hogy azt vidd be, ami az egyéni komfortérzetedhez még elengedhetetlen.

2011. jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 turbosly válasza:
Nekem nem volt tejem, így cumisüvegeket (vizes, tápszeres) kellett bevinnem. Ruhát, tápszert, pelenkát és minden tisztálkodáshoz szükséges dolgot a kórház biztosított a babának. Csak a hazaúthoz kellett babaruha.
2013. aug. 13. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!