Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Debrcenben hol jobb szülni?...

Debrcenben hol jobb szülni? Kenézyben vagy a Klinikán? Melyiknek milyen a felszereltsége? (alternatív módszerek, személyzet. Stb. )?

Figyelt kérdés
2009. szept. 7. 13:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én debreceni létemre a Kenézyben szültem, én nem szeretem a Klinikát. Orvost is a Kenézyben fogadtunk


Nekem semmi problémám nem volt, egyedül a mellékhelyiség tisztasága hagyott némi kívánnivalót magaután, de azt hallottam ilyen szempontból a Klinika sem jobb.


Nekem sokan mondták, hogy "a Kenézy tele van kisebbségivel". Ez igaz, de nincs több, mint a Klinikán, csak a Klinikán a debreceniek vannak, a Kenézyben meg a megyeiek.


A szülésznők nagyon-nagyon kedvesek és segítőkészek voltak, pedig azt nem volt fogadott.


Babás szobában voltam, így a kislányom az éjszakákat kivéve végig velem volt. A csecsemősnővérek is rendkívül aranyosak, mindenben segítettek.


Olyan szempontból sokkal jobb a Kenézy, hogy itt nem jöhetnek be látogatók a kórterembe egyáltalán, a babát is csak ajtóüvegen keresztül nézhetik. Ez nagyon jó volt, mert nem volt tele a kórterem mindig látogatókkal, nem fogdosták össze a picúrt, lehetett nyugodtan szoptatni, nem kellett azt nézni, hogy a szomszédnál épp ott az egész család, stb, és nem kellett félni, hogy behoznak valami bacit.


A Klinika ilyen szempontból átjáróház, az unokatestvérem ott szült, épp kikapott egy kisebbségi szobatársat, akinél egész nap ott volt az egész pereputty, ott randalíroztak a gyerkőcök, ő meg szegény még szoptatni sem tudott nyugodtan.


De rengetegen szülnek a Klinikán, biztos sok jót fognak arról is írni.


Mi még egy babát tervezünk, őt is a Kenézyben szeretném megszülni.


Én a Kenézyt ajánlom.


Boldog babavárást! Könnyű szülést!

11 hós kislány anyukája

2009. szept. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is a Kenézyben szültem szintén 11 hónapja. Az előző válaszolóval teljes mértékben egyetértek, nagyon jó véleményem van nekem is a Kenézyről. Nekem sem tetszik, hogy a Klinikán átjáró ház van.
2009. szept. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A Klinikán szültem 10 hete. Ott van orvosom ill. mert én annyira féltettem a picit. Csak a Klinikán van perinatális intenzív osztály. Ha baj van a babával oda kerül, akkor is ha a Kenézyben születik. Persze nem volt baj, csak ez a túlzott aggódás..

2 ágyas szobában voltam így megoldottuk a szobatárssal a látogató kérdést, de tényleg átjáróház, és tényleg sajnos minden rokon rögtön megtapogatja a babát, aminek én se örültem.. Éjszaka is veled van a pici, és nem örülnek, ha beadod az osztályra mert pihennél. Én reggeltől vajúdtam, este 3/4 7-kor szültem, és már első pillanattól a baba mellettem maradt. Örültem is neki, mert egész éjjel csodáltam, de semmit nem aludtam. Másnap a szobatárssal beadtuk az osztályra éjféltől, de már fél 5 után hozták is. Na akkor aludtam valamennyit. Következő éjszakákon szintén nem.. Igen, a Kenézy sok szempontból barátságosabb. Az hogy éjszakára elviszik a babát szerintem nem rossz.

2009. szept. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Kenézyben szültem 10 hónapja. Nekem jobban tetszett mint a Klinika. Jó volt h a látogatók csak a folyosóra jöhettek be. Míg a Klinikán be lehetett menni a szobákba sőt a pici babákkal ott ültek kint a folyosón. Én elvoltam hülve mikor bementünk a barátnőmet meglátogatni.

A Kenézyben a szülészet nem rég volt fel újjítva és szép ha lehet írni bár nem azt fogod nézni de nem az a csúnya kórház zöld. A csecsemősök segítettek, rendesek voltak. A szűlésznők vegyesek, volt aki tündéri és volt aki borzalom. Én nem bántam meg h ott szültem. Mi 6 ágyas szobában 3-an voltunk. Kissebségiek is voltak de ők egy szobában voltak. A mosdó nem épp olyan mint itthon de kilehet bírni. Én a Kenézyre szavazok.

2009. szept. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Úgy látom, hogy sokan inkább a Kenézy mellett vannak. Én elmentem hajdanán 1, 5 éve megnézni mindkettőt mielőtt szültem. Nekem nagyon fontosak a mellékhelyiségek állapotai és a klinikán jobbnak találtam, valamint ami nekem a legfontosabb volt, hogy a babával együtt lehessek. Ezt a Kenézyben nem tudták garantálni, mert csak egy pár olyan szobájuk volt, ahol a baba ott lehetett volna velem és mondták az ottani ismerősök, hogy oda persze a menőbb dokikat fogadott anyukák szoktak bekerülni.Szóval azt mondták majd megpróbálják elnintézni, de ha mégsem sikerült volna akkor sem tudtam volna mit tenni, mert ha már megszültem nem szedhettem volna a sátorfámat és mehettem volna máshova a babával.A szülőszoba a Kenézyben tényleg szebb, de ez nem annyira számított nekem, mert ott kevesebbet töltesz, mint utána a szobában.A klinikán nekem se tetszett az átjáróház, de én a saját családom is megkértem, hogy csak otthonra jöjjenek majd látogatni, mert szülés után úgyis elég erőtlen az ember, meg van elég baja.Szerintem nézd meg mindkettőt. Vannak ilyen bemutató bejárások a kórházakban.Ja és a klinikán nekem az tetszett még nagyon, hogy miután a babát rendbeszedték rögtön megkaptad és a megfigyelés alatt együtt lehett baba, apa, anya.És rögtön meg lehetett szopiztatni is.És a vizsgálatokra is az anya viszi a babát, így tudtad mit csinálnak, mik az eredmények.Engem ez megnyugtatott. Mondjuk azt nem tudom,hogy ez a Kenézyben így van e.
2009. szept. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a Kenézyben szültem, mert az anyukám ott szülésznő. Szóval rosszat nem nagyon tudok írni, igaz én protekciós voltam. Én szerencsére WC-s szobát kaptam( "véletlenül" volt egy szabad ágy) 2 ágyas szoba volt, jól kijöttem a szobatárssal. Tényleg jó, hogy éjszakára elviszik a picit és reggel meg is mosdatják. Megnyugtatok mindenkit a "kisebségeket" külön szobába rakják, ha csak tehetik, sdzóval az ritkán fordul elő, hogy olyan szobába kerülsz. Én a Klinikai szülészeten soha nem is jártam, úgyhogy nem tudom összehasonlítani, de nekem már az nem tetszik, hogy olyan régi az épület. A koraszülötteket vagy beteg babákat rögtön viszi a PIC-es mentőautó, amit már a szülés ideje alatt odahívnak, szóval hamar átkerülnek a veszélyeztetett babák a Klinikára.
2009. szept. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Sziasztok!Hát igen így könnyű ha rokon van a szülésznők között:-)Én nem tudom egyébként mért örül mindenki annyira annak, hogy a babáját elviszik éjszakára?Én annak örültem mindkét esetben, hogy ott maradhatott.Pedig nem 1 órás szülések voltak. Végül is később sem passzolhatod le majd, ha éppen fáraszt éjszaka... De végül is mindenki másképp csinálja ahogy mondják...
2009. szept. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a klinikán szültem februárban,azért ott mert a dokim ott dolgozik és dokinak mindenképp őt akartuk és igazából nem ismertem a Kenézyt sem és ezt sem.De túl jó véleményem utólag nincs róluk!

Az egyik válaszolóra reagálva én este 10-től reggelig vajúdtam,utána természetesen egész nap fent voltam és azután este nagyon örültem volna ha elviszik egy pár órára a hasfájós babámat mert így sajna szülés utáni nap este8tól hajnal 3-ig ÉN SÉTÁLTAM a szobában a babával!Ja és bent nem tudták megállapítani azt se hogy a hasa fáj(csak a gyerekorvosunk amikor először kijött)!Ez már otthon is jobb lett volna mert legalább néha sétált volna a férjem vele és legalább 1-2 órát alhattam volna.Ettől nem lett volna rosszabb a gyerekemnek,sőt ha utána nem vagyok teljesen hulla az még kedvezne is neki!

A nővérek stílusa és szakértelme kritikán aluli volt!A szoptatásban nem segítettek csak riogattak és "fegyelmeztek" mint az általánosban!Förtelmes!

Ja és mikor laborvizsgálathoz vért vettek a babámtól,nem tudták eltalálni és össze-vissza döfködték mire megkértek egy tapasztaltabbat,hogy segítsen aki pillanat alatt elintézte,ja egy következő vérvételnél meg nem vettek le eleget,ill. azt is rosszul tárolták és meg kellett ismételni mert rájuk szólt a labor,hogy ebből a mintából nem tudnak dolgozni!

A szülőszobán egyébként semmi rossz nem volt,mondjuk saját dokim volt de a szülésznő nem volt fogadott és mégis hihetetlenül rendes és aranyos volt.Alternatív lehetőségek is vannak ha azt szeretnél,tehát ezzel nincs baj,meg amúgy is ott töltesz kevesebb időt,mint utána azt a pár napot a kórteremben!

Szerintem ha még semmi nem köt ide vagy oda akkor válaszd a Kenézyt!

Jó babázást utána!

2009. szept. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"A nővérek stílusa és szakértelme kritikán aluli volt!A szoptatásban nem segítettek csak riogattak és "fegyelmeztek" mint az általánosban!Förtelmes!"

Egyetértek ezzel, tisztelet az 1-2 kivételnek....

Egy 1 .babás kétségbeesett, hullafáradt anyukával nem épp ezt kellene tenni... És tényleg úgy néznek az emberre, mint a véres rongyra, ha az osztályra akarja adni, mert "készen van" (39 fokos lázam volt... )

Ja, külön érdekesség, hogy amikor hazaengedtek, nem írtak ki tápszert, pedig alig volt tejem, a kicsim az éhségtől végigordította az ott töltött majdnem egy hetet. Azt mondták, hogy ők a szoptatást támogatják, van tejem, nem írnak ! (volt is tejem, csak be sem lövellt, nagyon kevés volt). Másnap sikerült csak a gyerekorvosnál... A mai napig dühös vagyok emiatt.

Egyébként a tisztasággal nem volt gond, a wc is renben volt. Az átjáróház dolog is rossz, ilyenkor nem nagyon hiányzik senki... Végre elkapja a baba a kisebesedett mellbimbómat, aztán meg jönnek a szobatársak látogatói ?? na neeee.

Viszont ami nagyon jó: minden orvos és szülésznő nagyon rendes, kedves !!!!! Pedig egyiket sem fogadtunk.

Ha 1. babád várod, és tapasztalatlan vagy, szerintem a Kenézy-t válaszd !

2009. szept. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
49%
Ne haragudjon meg az a válaszoló akire regálok, de szerinted ha beadod éjjelre a babádat, mert hasfájós és nem te akarsz vele sétálni órák hosszat, akkor szerinted ki fog? Mert ha beadod gondolod a 2 éjszakás csecsemős adott esetben 30-40 baba mellet fogja szegényt ölben cipelészni, hogy hátha úgy nem fáj a pocija???Visíthatott volna szegény egész éjjel az ágyában, míg anyuka nyugodtan szundizik.
2009. szept. 18. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!